Справа № 760/16258/24
Провадження №2/760/9248/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 липня 2024 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Інвелл Україна» про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Солом`янського районного суду м. Києва з позовом до ТОВ з іноземними інвестиціями «Інвелл Україна», в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 400000 грн виплати за сертифікату інвестиційних сертифікатів загальною сумою 500000 карбованців, виданого Закритим Акціонерним товариством «Інвестиційна компанія Нафтаенерго Інвест» в 400000 грн, стягнути з відповідача на користь позивача понесені судові витрати.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15 липня 2024 року для розгляду визначено суддю Аксьонову Н.М.
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюють ся.
У позовній заяві позивачем зазначено ціну позову 400000 грн, проте не зазначено обґрунтованого розрахунку указаної суми.
При цьому у свідоцтві про право на спадщину за заповітом від 14 листопада 2009 року зазначено, що позивач ОСОБА_1 успадкувала спадкове майно, яке складається з двох по 100 штук інвестиційних сертифікатів ЗАТ «Інвестиційна компанія «Нафтаенерго Інвест» номіналом п`ять гривень на суму 500 грн кожний, оцінка спадкового майна - 1000 грн.
Пунктом 4 ч.3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивачем у позові заявлено вимогу про стягнення з відповідача на її користь 400000 грн виплати за сертифікату інвестиційних сертифікатів загальною сумою 500000 карбованців виданого Закритим Акціонерним товариством «Інвестиційна компанія Нафтаенерго Інвест» в 400000 грн, однак не зазначено яким законом передбачено такий спосіб захисту прав.
Також не обґрунтовано, яким чином відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Інвелл Україна» порушило, не визнає або оспорює права, свободи чи інтереси позивача, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, згідно з ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позовній заяві позивач зазначає, що позивачем ОСОБА_1 було направлено звернення до ТОВ з іноземними інвестиціями «Інвелл Україна» з вимогою провести їй оплату суми по сертифікату інвестиційних сертифікатів загальною сумою 500000 карбованців, виданого Закритим Акціонерним Товариством «Інвестиційна компанія Нафтаенерго Інвест». Разом з тим, позивачем не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, а також не додано їх до позовної заяви.
Крім того, додана до позовної заяви додано копія сертифікату інвестиційних сертифікатів виготовлена неякісно, що позбавляє суд можливості встановити її зміст.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Інвелл Україна» про стягнення коштів - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
суду міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121381289 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні