ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
"04" вересня 2024 р. Справа№ 910/7091/24
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Андрієнка В.В.
суддів: Сітайло Л.Г.
Шевчук С.Р.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель"
на рішення Господарського суду міста Києва від 18.07.2024 (повний текст рішення складено та підписано 18.07.2024)
у справі №910/7091/24(суддя Спичак О.М.)
за позовом Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська бронетехніка"
про стягнення 746124,90 грн
УСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.07.2024 у справі №910/7091/24 позов задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська бронетехніка" (03057, м. Київ, вул. Олександра Довженка, буд. 18; ідентифікаційний код: 31410901) на користь Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" (04074, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 2; ідентифікаційний код: 44725823) пеню у розмірі 373062 (триста сімдесят три тисячі шістдесят дві) грн 45 коп. та судовий збір у розмірі 11191 (одинадцять тисяч сто дев`яносто одна) грн 87 коп. В іншій частині позиву відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, Державне підприємство Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" подало апеляційну скаргу, у якій просило суд прийняти апеляційну скаргу до розгляду та відкрити апеляційне провадження, розгляд справи здійснювати у закритому судовому засіданні. Скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 18.07.2024 у справі №910/7091/24 в частині відмови у задоволенні позовних вимог та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Стягнути з відповідача судові витрати у розмірі 8 393,91 грн.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.07.2024 апеляційну скаргу Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" будівельний холдинг" у справі №910/7091/24 передано на розгляд колегії суддів у складі: Андрієнко В.В. (головуючий суддя), судді Буравльов С.І., Шапран В.В.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 05.08.2024 витребувано з Господарського суду міста Києва матеріали господарської справи №910/7091/24. Вирішення питання, пов`язаного з рухом апеляційної скарги Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.07.2024, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, відкладено до надходження матеріалів справи №910/7091/24 до Північного апеляційного господарського суду.
26.08.2024 на адресу суду надійшли матеріали справи.
Розпорядженням керівника апарату суду від 04.09.2024 № 09.1-08/3154/24, було призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №910/7091/24, у зв`язку із перебування суддів Буравльова С.І. та Шапрана В.В., які не є головуючим суддею (суддею-доповідачем), у відпустках.
Витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.09.2024 у справі №910/7091/24 для розгляду апеляційної скарги Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" визначено колегію суддів: головуючий суддя Андрієнко В.В., судді Сітайло Л.Г., Шевчук С.Р.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги суд установив наступне, що дана апеляційна скарга подана з дотриманням вимог ст. ст. 256, 258 та 259 ГПК України, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження у справі згідно зі ст. 262 ГПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 262 ГПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Відзив на апеляційну скаргу повинен відповідати вимогам, передбаченим ст. 263 ГПК України.
Відповідно до ст. 268 ГПК України після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій в разі необхідності та призначення справи до розгляду.
Згідно з ч. ч. 1 та 3 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі. Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 262 ГПК України визначено, що в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.07.2024 колегія суддів установила, що апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не має.
Згідно вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №910/7091/24 та призначення справи до розгляду.
Крім того, у апеляційній скарзі міститься клопотання про розгляд справи у закритому судовому засіданні.
Вказане клопотання обґрунтовано тим, що предметом спору у даній справі є стягнення штрафу за постачання на користь Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" матеріалів для потреб національної безпеки і оборони, а тому враховуючи викладене, з метою нерозголошення інформації, яка може негативно вплинути на діяльність держави в умовах правового режиму воєнного стану, існує необхідність розгляду справи у закритому судовому засіданні.
Розглянувши клопотання позивача, про розгляд справи у закритому судовому засіданні, суд зазначає наступне.
За приписами ч.1 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
Одночасно, частиною 5 вказаної статті передбачено, що розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, визначених законом.
Згідно ч.ч. 8, 9 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину.
Забезпечення відкритості судового розгляду становить основоположний принцип, закріплений у пункті 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Такий публічний характер судового розгляду гарантує сторонам у справі, що правосуддя не здійснюватиметься таємно, без публічного контролю; це також один із засобів підтримання довіри до судів. Здійснення правосуддя і, зокрема, судовий процес набувають легітимності завдяки гласності.
Проте, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Шагін проти України, no. 20437/05, від 10.12.2009, вказано, що існують винятки з вимоги забезпечення відкритості судового розгляду. Це випливає з тексту самого пункту 1 статті 6 Конвенції, який передбачає, що "преса і громадськість можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах... національної безпеки в демократичному суспільстві, ... або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя". Отже, за статтею 6 Конвенції іноді може виявитися необхідним обмежити відкритість і публічність процесу для того, щоб, наприклад, забезпечити безпеку свідків чи нерозголошення відомостей про них або сприяти вільному обміну інформацією та думками при здійсненні судочинства.
Виняткові обставини, що стосуються природи питань, які розглядає суд у відповідному провадженні, можуть виправдати відмову від публічного розгляду (рішення Суду у справі Олюджіч проти Хорватії, no. 22330/05, від 05.02.2009).
Щодо вимоги про публічне проголошення рішень суд постановив, що у кожному випадку форма публічності, що надається "рішенню" згідно з національним законодавством держави-відповідача, повинна визначатися з огляду на особливості відповідного провадження, враховуючи його повноту, та згідно з предметом та метою пункту 1 статті 6 Конвенції (рішення Суду у справі Шмушкович проти України, no. 3276/10, від 14.11.2013).
Ураховуючи, що предметом розгляду у цій справі є стягнення штрафу за постачання на користь Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель", з метою нерозголошення інформації, яка може негативно вплинути на діяльність держави в умовах правового режиму воєнного стану, а також викладені вище приписи законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача про розгляд справи №910/7091/24 у закритому судовому засіданні.
Керуючись статтями 8,12, 256, 262, 263, 267, 268 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель". Розгляд справи здійснювати у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
2. Клопотання позивача про розгляд справи у закритому судовому засіданні задовольнити. Розгляд справи №910/7091/24 здійснювати у закритому судовому засіданні.
3. Розгляд апеляційної скарги Державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель" у справі №910/7091/24 призначити на 02.10.2024 о 12-00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка 1, зал судових засідань № 15 (ІІ поверх).
4. Учасникам справи не пізніше 15 днів з моменту вручення даної ухвали подати суду та направити іншим учасникам справи відзив на апеляційну скаргу, відповідно до вимог ст.263 Господарського процесуального кодексу України.
5. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що не з`явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційних скарг по суті.
6. Копію даної ухвали надіслати учасникам апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду.
Головуючий суддя В.В. Андрієнко
Судді Л.Г. Сітайло
С.Р. Шевчук
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121381386 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Андрієнко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні