Вирок
від 05.09.2024 по справі 405/4125/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/4125/24

1-кп/405/168/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2024 року Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

за участю:

секретаря - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4

обвинуваченого - ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кропивницький кримінальне провадження № 22024120000000657 у відношенні:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровограда, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, одруженого, офіційно не працевлаштованого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення підприємницької діяльності, порядок державної реєстрації суб`єктів підприємницької діяльності і права власності, вступив у змову з невстановленою слідством особою на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), та вирішив взяти участь у підробленні документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб, з метою реєстрації на своє ім`я ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» код ЄДРПОУ 44217902, (далі ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД») юридична адреса: АДРЕСА_2 , без наміру фактичного здійснення підприємницької діяльності вказаним товариством.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про підприємництво» № 698-XII від 07.02.1991 підприємництво це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб`єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством.

Статтею 50 Закону України «Про господарські товариства» № 1576-XII від 19.09.1991 визначено поняття товариства з обмеженою відповідальністю, яким вважається товариство, що має статутний капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.

Відповідно до частини 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» № 755-IV (далі Закон) відносини, що виникають у сфері державної реєстрації, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Згідно ст. 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Також ст. 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.

Згідно зі ст. 81 Цивільного кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до ст. 87 цього Кодексу. Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

Відповідно до ст. 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 1 Закону державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Пунктом 8 частини 1 ст. 1 Закону у разі подання документів до державної реєстрації створення юридичної особи заявником може бути засновник (засновники) або уповноважена ними особа.

Відповідно до ст. 14 Закону документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження. Документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день їх надходження видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу в той спосіб, відповідно до якого були подані документи.

Одночасно статтею 4 Закону України «Про господарські товариства» № 1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону чинного станом на момент вчинення кримінального правопорушення визначено, що для державної реєстрації створення юридичної особи подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи, утвореної в результаті поділу, виділу, додатково зазначаються відомості про відокремлені підрозділи в частині їх належності до юридичної особи - правонаступника. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє;

2-1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи;

3) документ, що підтверджує створення громадського формування, відповідність статуту юридичної особи, на підставі якого діє громадське формування, - у разі державної реєстрації громадського формування, що є самостійним структурним підрозділом у складі іншої юридичної особи;

4) відомості про керівні органи громадського формування (ім`я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім`я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку);

5) установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;

6) реєстр осіб (громадян), які брали участь в установчому з`їзді (конференції, зборах), - у разі державної реєстрації створення громадських об`єднань, політичної партії;

7) програма політичної партії - у разі державної реєстрації створення політичної партії;

8) список підписів громадян України за формою, встановленою Міністерством юстиції України, - у разі державної реєстрації створення політичної партії;

9) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;

10) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі створення юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа;

11) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта - у разі створення юридичної особи в результаті перетворення або злиття;

12) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) розподільчого балансу - у разі створення юридичної особи в результаті поділу або виділу;

13) документи для державної реєстрації змін про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, визначені частиною четвертою цієї статті, - у разі створення юридичної особи в результаті виділу;

14) документи для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття та поділу - у разі створення юридичної особи в результаті злиття та поділу;

15) список учасників з`їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки;

16) документ, що містить інформацію про розмір обов`язкових платежів та інших обов`язкових витрат, сплата яких є необхідною для започаткування діяльності товариства, у випадку, передбаченому абзацом шостим пункту 48 частини другої статті 9 цього Закону;

17) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

18) витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

19) нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи-резидента.

Наказом Міністерства юстиції України № 3268/5 від 18.11.2016 затверджено форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, де в формі № 1 зазначені графи із вказанням місцезнаходження підприємства.

Відповідно до ст. 10 Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

При цьому, якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.

Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству згідно з ч. 3 ст. 35 Закону покладається на засновників (учасників) юридичної особи.

Так, ОСОБА_5 в березні 2021 року, знаходячись біля торгівельного центру Депот Центр, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , зустрівся зі своїм знайомим на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), та під час розмови з останнім дізнався про те, що йому необхідна людина, на яку можна оформити підприємство за грошову винагороду на, що ОСОБА_5 відповів згодою. Через декілька місяців, точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 19.08.2021 до ОСОБА_5 зателефонував знайомий на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), з яким вони домовились про зустріч біля торгівельного центру Депот Центр. Під час вказаної зустрічі « ОСОБА_7 » повідомив, ОСОБА_5 , що йому необхідна його допомога в оформленні на нього підприємства для здійснення останнім фінансових операцій, при цьому зазначив, що ОСОБА_5 фактично участь у господарській діяльності підприємства приймати не буде, і за це він готовий виплатити винагороду в сумі 700 (сімсот) гривень.

Розуміючи протиправний характер запропонованих вказаною особою дій та усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків керівника підприємства і зайняття підприємницькою діяльністю, ОСОБА_5 , не маючи наміру здійснювати господарську діяльність від імені суб`єкта господарювання та бути його засновником і керівником, маючи умисел на пособництво у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, знаходячись у скрутному фінансовому становищі та діючи з корисливих мотивів, погодився на таку незаконну пропозицію невстановленої в ході досудового розслідування особи на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) за грошову винагороду у розмірі 700 (сімсот) гривень стати керівником та засновником суб`єкта господарювання у м. Кропивницький без мети здійснення підприємницької діяльності, та без безпосередньої участі у фінансово-господарській і управлінській діяльності підприємства. ОСОБА_5 розумів, що фактично йому нічого робити не треба, окрім того як здійснити підписання реєстраційних, банківських документів, протоколів, наказів, написання заяв, будучи призначеною службовою особою суб`єкта господарювання.

Надалі, цього ж дня, ОСОБА_5 відповідно до раніше досягнутих з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) домовленостей, прослідував до будівлі, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 де для складання проектів установчих документів товариства, з метою державної реєстрації юридичної особи на його ім`я передав невстановленій особі на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) належний йому паспорт громадянина України НОМЕР_1 та довідку про присвоєння індивідуального податкового номеру НОМЕР_2 .

В подальшому, ОСОБА_5 , розуміючи протиправний характер своїх дій та усвідомлюючи відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків керівника товариства і зайняття підприємницькою діяльністю, діючи за попередньою змовою з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_7 », (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на пособництво останньому у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, засвідчив своїм підписом документи, які були виготовленні невстановленими в ході досудового розслідування особами та які містили завідомо неправдиві відомості про мету і предмет діяльності суб`єктів господарювання, їх місцезнаходження, розмір майнового внеску, статутного капіталу, тощо, а саме:

- Рішення № 19/08-21 одноосібного засновника про створення Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОБІЗ ЛЕНД» від 19.08.2021, в якому зазначено:

1. Створити в місті Кропивницький Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОБІЗ ЛЕНД» (далі - Товариство) та затвердити найменування Товариства, а саме: Повне найменування Товариства українською мовою: Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОБІЗ ЛЕНД», скорочене найменування Товариства українською мовою: ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», передбачити повне найменування Товариства англійською мовою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 , скорочене найменування англійською мовою - «ІНФОРМАЦІЯ_2.

2. Встановити місцезнаходження (юридичну адресу) Товариства за наступною адресою: АДРЕСА_5 .

3. ОСОБА_5 , як єдиному Засновнику (Учаснику) цього Товариства, частка якого складає 100 % статутного капіталу, сформувати статутний капітал у розмірі 1 000 (одна тисяча) гривень 00 копійок за рахунок внесення грошового внеску (вкладу) протягом шести місяців з дати державної реєстрації Товариства.

4. Призначити з дати державної реєстрації Товариства на посаду Директора Товариства з правом вчиняти дії від імені Товариства без довіреності, з правом підпису у тому числі підписувати договори тощо, громадянина України ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Кіровським РВ у м. Кіровограді УДМС України в Кіровоградській області від 29 жовтня 2015 року).

5. Затвердити, що Вищим органом Товариства є Загальні збори учасників, а одноособовим виконавчим органом Товариства є Директор.

6. Визначити та затвердити такі види економічної діяльності Товариства за КВЕД: 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (основний); 10.41 Виробництво олії та тваринних жирів; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами; 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками; 46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 69.10 Діяльність у сфері права; 69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування; 74,90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.; 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами.

7. Визначити, що Товариство створюється та здійснює свою діяльність на підставі модельного статуту (редакція «за замовчуванням»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 367.

8. Затвердити інформацію для здійснення зв`язку з юридичною особою: номер телефону НОМЕР_3 , адреса електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_3

9. Здійснити державну реєстрацію Товариства відповідно до чинного законодавства.

- Наказ № 1 про призначення на посаду директора від 19.08.2021, згідно якого ОСОБА_5 відповідно до рішення № 19/08-21 одноосібного засновника про створення ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» від 19.08.2021, приступає до виконання обов`язків директора Товариства з 19.08.2021;

19.08.2021 ОСОБА_5 , діючи відповідно до раніше досягнутих домовленостей з невстановленою в ході досудового розслідування особою, на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на внесення до документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та той факт, що відомості у них не відповідають дійсності, оскільки він не мав наміру бути керівником ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», та здійснювати фінансово-господарську діяльність від імені вказаного суб`єкта господарювання, а також не набував частки в статутному ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», не вносив власних коштів до статутного капіталу товариства та фактично не став власником товариства, прибув до приватного нотаріуса Кропивницького міського нотаріального округу Кіровоградської області ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_6 та передав реєстраційні документи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», які містили завідомо неправдиві відомості приватному нотаріусу Кропивницького міського нотаріального округу Кіровоградської області ОСОБА_8 для проведення державної реєстрації ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», якою 19.08.2021 о 17:37 годин проведено державну реєстрацію вказаного суб`єкта господарювання, про що внесені відповідні записи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1010151020000000238.

Так, в порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» №755-IV від 15.05.2003, ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою в складі групи осіб, (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) шляхом надання згоди невстановленим в ході досудового розслідування особам на реєстрацію підприємства на своє ім`я, передав вказаним невстановленим особам паспорт громадянина України та підписав документи, до яких за його згодою внесено недостовірну інформацію, виконавши таким чином всі необхідні дії, направлені на внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» код ЄДРПОУ 44217902, юридична адреса: АДРЕСА_2 .

Таким чином, ОСОБА_5 своїми умисними та протиправними діями вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1 КК України, а саме - пособництво невстановленим особам у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019).

Крім того, ОСОБА_5 , не маючи наміру здійснювати реальну господарську діяльність, зареєстрував на своє ім`я юридичну особу - ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» код ЄДРПОУ 44217902, (далі ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД») юридична адреса: АДРЕСА_2 , за попередньою змовою з невстановленими особами, (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження), вчинив пособництво невстановленим особам у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, за наступних обставин.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 року № 361-IX визначено:

Стаття 1. Визначення термінів.

1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

2) активи - кошти, у тому числі електронні гроші, інше майно, майнові та немайнові права;

23) доходи, одержані злочинним шляхом, - будь-які активи, одержані прямо чи опосередковано внаслідок вчинення злочину, зокрема валютні цінності, рухоме та нерухоме майно, майнові та немайнові права, незалежно від їх вартості;

44) офіційний документ - документ, складений, виданий, засвідчений із дотриманням визначених законодавством норм уповноваженою особою, якій законодавством надано право у зв`язку з її професійною чи службовою діяльністю складати, видавати, засвідчувати певні види документів, що підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти та містить передбачені законодавством реквізити і відомості;

46) підозра - припущення, що ґрунтується на результатах аналізу наявної інформації та може свідчити про те, що фінансова операція або її учасники, їх діяльність чи походження активів пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, або із вчиненням іншого кримінального правопорушення або діяння, за яке передбачені міжнародні санкції;

65) фінансова операція - будь-які дії щодо активів клієнта, вчинені за допомогою суб`єкта первинного фінансового моніторингу або про які стало відомо суб`єктам первинного фінансового моніторингу, зазначеним у підпунктах "а"-"д" пункту 7 частини другої статті 6 цього Закону, у рамках ділових відносин з клієнтом, суб`єктам державного фінансового моніторингу, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним органам, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії, правоохоронним та розвідувальним органам України в рамках виконання цього Закону;

Стаття 2. Сфера застосування Закону.

1. Дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, органи місцевого самоврядування, правоохоронні та розвідувальні органи, інші державні органи України.

Стаття 5. Дії, які належать до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

1. До легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом».

Так, у серпні 2021 року ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження), за пропозицією якої він зареєстрував ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» без мети фактичного ведення господарської діяльності, та погодився на пропозицію останнього у використанні зареєстрованої реквізитів та банківських рахунків ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправний характер запропонованих йому невстановленими особами (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) дій, діючи з корисливих мотивів, погодився на таку пропозицію, вступивши таким чином у попередню змову із невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) і до початку вчинення злочину домовився з ним про спільне їх вчинення.

В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати спільний з невстановленою особою на ім`я « ОСОБА_7 » та інших невстановлених у ході досудового розслідування осіб (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) злочинний умисел щодо легалізації (відмивання) за попередньою змовою групою осіб доходів, одержаних злочинним шляхом, достовірно розуміючи, що ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД» реальної законної господарської діяльності не здійснюватиме та умов укладених від його імені фінансово-господарських правочинів не виконуватиме, а відкриті ним банківські рахунки в установі банку будуть використовуватися невстановленими у ході досудового розслідування особами для здійснення фінансових транзакцій безготівкових коштів, що не пов`язані з реальною законною господарською діяльністю товариства, у серпні 2021 року точну дату та час в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 19.08.2021, перебуваючи у м. Кропивницький, передав невстановленій особі на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) знаряддя та засоби, необхідні для здійснення фінансових операцій з коштами, щодо яких фактичні обставини свідчать про їх одержання злочинним шляхом, а саме: уставні та реєстраційні документи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», а також з 30.08.2021 засоби доступу до розрахункових банківських рахунків номер НОМЕР_4 - 980 Українська гривня, номер НОМЕР_4 - 840 - Долар США, номер НОМЕР_4 - 978 - Євро, номер НОМЕР_4 - 980 Українська гривня, ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», які відкритті у Кропивницькому відділенні АТ «Комінбанк» код ЄДРПОУ 21580639, МФО НОМЕР_5 .

При відкритті зазначених розрахункових рахунків ОСОБА_5 достовірно знав про те, що він не буде здійснювати реальну господарську діяльність та не забезпечуватиме здійснення законних фінансових операцій по відкритим розрахунковим рахункам, проте діючи умисно, за попередньою змовою та в інтересах невстановлених в ході досудового розслідування осіб (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження), перебуваючи у Кропивницькому відділенні АТ «Комінбанк» код ЄДРПОУ 21580639, МФО 322540, за адресою: м. Кропивницький, вул. Пашутінська 18/40, власноруч підписав отримані ним від працівників вказаної банківської установи, які не були обізнаними про злочинні наміри ОСОБА_5 та невстановленої особи на ім`я « ОСОБА_7 » (матеріали відносно якого виділені в окреме провадження) заяви про відкриття поточних рахунків ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», де ОСОБА_5 є засновником та керівником, в тому числі договір № 062993/032/РКО банківського рахунку та комплексного надання послуг АТ «КІБ» від 30.08.2021.

Підписуючи документи на відкриття банківських рахунків, ОСОБА_5 чітко усвідомлював, що будь-якого доходу від начебто здійснення ним господарської діяльності по рахункам підприємства не надходитиме, а їх відкриття пов`язано виключно зі сприянням невстановленим особам (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) в досягненні цілей, не пов`язаних з реальним здійсненням статутної діяльності зареєстрованого ним товариства, а тому його дії вочевидь нададуть можливість невстановленим особам (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) замаскувати протиправні джерела походження коштів та розпорядитись ними на власний розсуд поза волею ОСОБА_5 .

Після виконання ОСОБА_5 усіх необхідних злочинних дій, невстановлені в ході досудового розслідування особи (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) на виконання раніше розробленого ними злочинного плану достовірно розуміючи, що ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», реальної законної господарської діяльності не здійснюватиме вчинили дії необхідні та спрямовані на створення умов для несплати Податкових зобов`язань з податку на прибуток, а також надання формального вигляду щодо походження товару (олії соняшникової та олії соєвої), приховання незаконного походження майна, прав на нього, та джерел його походження з метою введення в обіг без наявності будь-яких первинних документів, які опосередковують таке отримання та відображення показників фінансово-господарської діяльності товариства.

Зокрема, невстановлені в ході досудового розслідування особи (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) з метою проведення експортних операцій з постачання товару (олія соняшникова та олія соєва) протягом вересня-жовтня 2021 року забезпечили укладення зовнішньоекономічних контрактів на поставку олії соняшникової та олії соєвої за межі митного кордону України, а саме:

- № ІНФОРМАЦІЯ_4 від 01.09.2021, відповідно до якого покупець - ІНФОРМАЦІЯ_5 (специфікації до контракту № 1 від 01.09.2021, № 2 від 01.09.2021, № 3 від 02.09.2021);

- № SOYOIL100921 від 10.09.2021, відповідно до якого покупець - Ukrainian Agrotrade Holdings LTD (додаткова угода до контракту № 1 від 20.09.2021).

- № SBO100921 від 10.09.2021, відповідно до якого покупець - ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОАЕ (додаткові угоди до контракту № 1 від 10.09.2021, № 2 від 10.09.2021);

- № SFOIL140921 від 14.09.2021, відповідно до якого покупець - Ukrainian Agrotrade Holdings LTD (додаткова угода до контракту № 1 від 14.09.2021);

- №SFO220921 від 22.09.2021, відповідно до якого покупець - Miena Agro Trade FZE LLC, ОАЕ (додаткова угода до контракту № 1 від 22.09.2021);

- № ABL-Mena230921 від 23.09.2021, відповідно до якого покупець - Mіena Agro Trade FZE LLC (додаткова угода до контракту № 1 від 23.09.2021).

На виконання вказаних зовнішньоекономічних контрактів невстановлені в ході досудового розслідування особи (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження), діючи від юридичної особи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», забезпечили здійснення експортних операцій з вивезення продукції (олії соняшникової та олії соєвої) за межі митного кордону України, а саме: олії соєвої сирої, не рафінованої, наливом у загальній кількості 166,48 тон загальною фактурною вартістю 4 585 617,56 грн. Олії соняшникової сирої, не рафінованої, наливом, та олії соняшникової рафінованої дезодорованої вимороженої марки «П» у загальній кількості 190,457 тон загальною фактурною вартістю 6 202 911,42 грн. джерела походження продукції в рамках проведення досудового розслідування не встановлено, у зв`язку з відсутністю інформації та документів щодо походження товарів (декларацій виробника, посвідчень та сертифікатів якості).

Протягом вересня-жовтня 2021 року ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», здійснило поставку товарів (олії соняшникової та олії соєвої) а саме:

- 14.09.2021 олії соєвої сирої, нерафінованої для технічного використання наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23700 тон, одержувач Bioenergo Komplex s.r.о, адреса одержувача Pod Hroby 130 PSC 280 02, Czech Republic, країна призначення Чехія, фактурна вартість товару 695860,44 грн.;

- 15.09.2021 олії соєвої сирої, нерафінованої для технічного використання наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23500 тон, одержувач Nikoexport Ltd, адреса одержувача Bulgaria, Sofia 1303, Antim 1, 97 of.l., країна призначення Німеччина, фактурна вартість 688545,77 грн.;

- 15.09.2021 олії соєвої сирої, нерафінованої для технічного використання наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 24000 тон, одержувач Bioenergo Komplex s.r.о., адреса одержувача Pod Hroby 130 PSC 280 02, Czech Republic, країна призначення Чехія, фактурна вартість 703195,68 грн.;

- 16.09.2021 олії соєвої сирої, нерафінованої для технічного використання, наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23000 тон, одержувач Nikoexport Ltd, адреса одержувача Bulgaria, Sofia 1303, Antim 1, 97 of.l., країна призначення Німеччина, фактурна вартість 674118,5 грн.;

- 17.09.2021 олії соняшникової сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23080 тон, одержувач Sp.z.o.o. POU Maks, адреса одержувача ul. Lwowska 51, 22-100, Chelm, Poland, країна призначення Чехія, фактурна вартість 608093,23 грн.;

- 17.09.2021 олії соняшникової сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23080 тон, одержувач Sp.z.o.o. POU Maks, адреса одержувача ul. Lwowska 51, 22-100, Chelm, Poland, країна призначення Чехія, фактурна вартість 608093,23 грн.;

- 17.09.2021 олії соняшникової сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23120 тон, одержувач Sp.z.o.o. POU Maks, адреса одержувача ul. Lwowska 51, 22-100, Chelm, Poland, країна призначення Чехія, фактурна вартість 609147,12 грн.;

- 17.09.2021 олії соняшникової сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23220 тон, одержувач Sp.z.o.o. POU Maks, адреса одержувача ul. Lwowska 51, 22-100, Chelm, Poland, країна призначення Чехія, фактурна вартість 611781,84 грн.;

- 17.09.2021 олії соєвої сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23300 тон, одержувач Sp.z.o.o. POU Maks, адреса одержувача ul. Lwowska 51, 22-100, Chelm, Poland, країна призначення Чехія, фактурна вартість 613889,61 грн.;

- 23.09.2021 олії соняшникової сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 24100 тон, одержувач Nikoexport Ltd, адреса одержувача Bulgaria, Sofia 1303, Antim 1, 97 of.l., країна призначення Німеччина, фактурна вартість 707058,81 грн.;

- 23.09.2021 олії соєвої сирої нерафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 24320 тон, одержувач Grainkov S.R.O., адреса одержувача Jiraskova 782, 357 35 Chodov, Ceska republika, країна призначення Польща, фактурна вартість 638270,07 грн.;

- 29.09.2021 олії соняшникової рафінованої дезодорована виморожена марки "П", торгівельна марки -Sons, фасована в ПЕТ- пляшки ємністю 5 л., в кількості 4908 шт. розташовані у 1636 картонних коробках, по 3 пляшки в кожній коробці, вага (нетто) 22576,8 тон, одержувач Asia-Pacific Feed Agro Sp. z o.o., адреса одержувача KRS 0000803259 Regon 384333066 NIP 9522199548 Registered office addres, країна призначення Ізраїль, фактурна вартість 938912,96 грн.;

- 29.09.2021 олії соєвої сирої, нерафінованої для технічного використання, наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 23580 тон, одержувач Nikoexport Ltd, адреса одержувача Bulgaria, Sofia 1303, Antim 1, 97 of.l., країна призначення Німеччина, фактурна вартість 583952,4 грн.;

- 05.10.2021 олії соєвої сирої рафінованої наливом, країна виробництва Україна, вага (нетто) 24380 тон, одержувач Nikoexport Ltd, адреса одержувача Bulgaria, Sofia 1303, Antim 1, 97 of.l., країна призначення Німеччина, фактурна вартість 601674,7 грн.;

- 06.10.2021 олії соняшникової рафінованої дезодорована виморожена марки "П", торгівельна марки -Sons, фасована в ПЕТ- пляшки ємністю 5 л., в кількості 5500 шт. розташовані у 1850 картонних коробках, по 3 пляшки в кожній коробці, вага (нетто) 25530 тон, одержувач Asia-Pacific Feed Agro Sp. z o.o., адреса одержувача KRS 0000803259 Regon 384333066 NIP 9522199548 Registered office addres, країна призначення Ізраїль, фактурна вартість 1061825, 11 грн.;

- 08.10.2021 олії соняшникової рафінованої дезодорована виморожена марки "П", торгівельна марки -Sons, фасована в ПЕТ- пляшки ємністю 5 л., в кількості 5500 шт. розташовані у 1850 картонних коробках, по 3 пляшки в кожній коробці, вага (нетто) 25530 тон, одержувач Asia-Pacific Feed Agro Sp. z o.o., адреса одержувача KRS 0000803259 Regon 384333066 NIP 9522199548 Registered office addres, країна призначення Ізраїль, фактурна вартість 1052202,74 грн.

Після чого, невстановлені в ході досудового розслідування особи (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) з метою прикриття своєї злочинної діяльності щодо здійснення експортних операцій з постачання товару (олія соняшникова та олія соєва) протягом вересня-жовтня 2021 року загальною фактурною вартістю 10 788 529 грн. від імені ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», використання реквізитів якого стало можливим внаслідок умисних протиправних дій ОСОБА_5 , не подавали фінансову та податкову звітність про свою фінансово-господарську діяльність з часу реєстрації у державних органах і до завершення спільних злочинних дій за місцем постановки на податковий облік, а саме не здійснили подання до контролюючого органу Звіту про фінансові результати (Форма №2) за 2021 рік та не здійснили відображення показників фінансово-господарської діяльності, а також в порушення вимог п.44.1 ст.44, п.п. 134.1.1 п. 134.1, ст. 134, п. 137.4. ст. 137 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями), Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Мінфіну № 290 від 29.11.1999 не здійснили подання до контролюючого органу податкової декларації з податку на прибуток за 2021 рік та, відповідно, не задекларували показник доходу у загальній сумі здійснених операцій в розмірі 10 788 529 грн., що призвело до заниження податку на прибуток, що підлягає сплаті до державного бюджету.

Таким чином, невстановлені в ході досудового розслідування особи (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження), діючи від імені юридичної особи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», протягом вересня - жовтня 2021 року вчинили дії спрямовані на створення умов для несплати податкових зобов`язань з податку на прибуток, а також надання формального вигляду щодо походження товару (олії соняшникової та олії соєвої) на загальну суму постачання 10 788 529 грн. з метою подальшого введення в первинний обіг товару та його легалізації, так як набуття зазначеної продукції в законний спосіб не підтверджено.

Таким чином, підробивши документи ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб та зареєструвавши таким чином юридичну особу без наміру реального здійснення господарської діяльності, вчинивши незаконне використання інших засобів доступу до банківських рахунків ТОВ «АГРОБІЗ ЛЕНД», номер UA483225400000026003101062993 - 980 Українська гривня, номер НОМЕР_4 - 840 - Долар США, номер НОМЕР_4 - 978 - Євро, номер НОМЕР_4 - 980 Українська гривня, які відкритті у Кропивницькому відділенні АТ «Комінбанк» код ЄДРПОУ 21580639, МФО НОМЕР_5 ОСОБА_5 , надав невстановленій особі на ім`я « ОСОБА_7 » та іншим невстановленим у ході досудового розслідування особам (матеріали відносно яких виділені в окреме провадження) знаряддя та засоби, необхідні для створення умов щодо забезпечення формального вигляду походження продукції (олії соняшникової та олії соєвої) відображеної як придбаної від контрагентів-постачальників з метою введення в первинний обіг такої продукції та подальшої її легалізації у вересні-жовтні 2021 року на загальну суму 10 788 529 грн. на адресу контрагентів-покупців нерезидентів, що надало можливість здійснити фінансові операції, та дії з майном, спрямовані на приховування, маскування походження майна з метою його легалізації.

Таким Чином, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, а саме - пособництво у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, тобто пособництво у здійсненні фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) майна, а також приховування та маскування незаконного походження таких коштів, вчинене особою, яка повинна була знати, що таке майно повністю чи частково одержано злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019).

Разом з обвинувальним актом до суду надійшла угода про визнання винуватості, укладена 07 червня 2024 року між прокурором у кримінальному провадженні - начальником відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_9 , якому на підставі ст.ст. 36-37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 22024120000000657, з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_5 , з іншого боку. Відповідно до зазначеної угоди підозрюваний ОСОБА_5 свою винуватість у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України повністю та беззастережно визнає, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю вчиненого ним злочину, зобов`язується беззастережно визнати свою винуватість в обсязі підозри у судовому провадженні, співпрацювати з правоохоронними органами та безперешкодно сприяти у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншими особами, у разі наявності відомих достовірних даних про таких осіб, а також повідомити про вчинення ним інших кримінальних правопорушень, сприяти розслідуванню кримінального провадження у з?ясуванні обставин кримінальних правопорушень, виявленні та припиненні інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень. Враховуючи обставини провадження, з урахуванням ступеня тяжкості злочинів, які відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким та тяжким злочинами, особу ОСОБА_5 , який раніше не судимий, має постійне місце проживання, на обліках у наркологічному та психіатричному диспансерах не перебуває, а також наявність обставин, які пом`якшують покарання, а саме: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, та відсутність обставини, які б обтяжували покарання, сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_5 в межах санкцій: ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1 КК України - у виді штрафу в розмірі восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 136000 гривень, з позбавленням права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов?язків на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності строком на три роки; ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК Україні - у виді позбавлення волі строком на 5 років, з позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю строком на три роки, без конфіскації майна. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, з позбавленням права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов?язків на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності або займатись підприємницькою діяльністю строком на три роки. На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком, визначеним судом.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнав себе винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України за обставин, вказаних в обвинувальному акті, погодився з правильністю кваліфікації його дій, у скоєному щиро розкаявся. Після роз`яснення йому прав та особливостей оскарження в апеляційному та касаційному порядку вироків на підставі угоди, наслідків затвердження угоди про визнання винуватості, характеру обвинувачення, виду покарання, пояснив, що усвідомлює обмеження права оскарження вироку і що затвердження угоди призведе до відмови від здійснення деяких процесуальних прав, розуміє характер обвинувачення, вид покарання за угодою. При укладенні угоди він діяв добровільно, будь-якого впливу для укладення угоди на нього не здійснювалося. Наполягав на затвердженні угоди.

Прокурор в судовому засіданні наполягав на затвердженні угоди і просив призначити покарання, погоджене в угоді.

Захисник обвинуваченого в судовому засіданні наполягала на затвердженні угоди і просила призначити покарання, погоджене в угоді, підтвердивши факт добровільності укладення угоди.

Суд, заслухавши думку прокурора, пояснення захисника та обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає встановленим наступне.

Укладання угоди про визнання винуватості є добровільним. При цьому обвинуваченому було роз`яснено і суд впевнився в тому, що він розуміє свої права у кримінальному провадженні відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України; наслідки укладення та затвердження угод, передбачені ст. 473 цього Кодексу; характер обвинувачення; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього в разі затвердження угоди судом.

Суд, перевіривши угоду на відповідність Кримінальному процесуальному кодексу України, дійшов висновку, що вона відповідає закону. Угода складена в присутності захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4 , якою перевірено достовірність змісту даної угоди та її відповідність волевиявленню підозрюваного ОСОБА_5 . Судом не встановлено визначених частиною 7 статті 474 КПК України підстав для відмови в затвердженні угоди, а саме не встановлено, що: умови угоди суперечать вимогам КПК України та/або закону, в тому числі, допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди; умови угоди не відповідають інтересам суспільства; умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб; існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися; очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань; відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.

Так, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_5 вчинив умисні дії, що виразилися: у пособництві невстановленим особам у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та у пособництві у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, тобто пособництві у здійсненні фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) майна, а також приховуванні та маскуванні незаконного походження таких коштів, вчиненому особою, яка повинна була знати, що таке майно повністю чи частково одержано злочинним шляхом, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Зазначені дії вірно кваліфікуються за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-ІХ від 06.12.2019) і відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким та тяжким злочинами, відповідно. Відповідно до ч. 4 ст. 469 КПК України в даному випадку угода про визнання винуватості може бути укладена.

Узгоджене сторонами в угоді про визнання винуватості покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України, а саме пропонується у межах встановлених в санкції частини статті Особливої частини Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за вчинені кримінальні правопорушення, враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу обвинуваченого, а також обставини, які пом`якшують покарання, та відсутність обставин, які б обтяжували покарання.

Обвинувачений ОСОБА_5 раніше не судимий, на обліку в психоневрологічному та в наркологічному диспансерах не значиться, одружений, офіційно не працевлаштований, має постійне місце реєстрації та проживання.

Обставинами, які пом`якшують покарання, є щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

За таких обставин, зазначена угода підлягає затвердженню і підлягає призначенню покарання, узгоджене сторонами угоди.

Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_5 органом досудового розслідування не обирався, під час судового провадження клопотання від прокурора про застосування запобіжного заходу не надходило.

Цивільний позов в даному кримінальному провадженні не пред`являвся.

Процесуальні витрати в межах даного кримінального провадження відсутні.

Речові докази в даному кримінальному провадженні відсутні.

Керуючись ст.ст. 369-371, 373-376, 474-475 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 07 червня 2024 року між прокурором у кримінальному провадженні - начальником відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_9 , якому на підставі ст.ст. 36-37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 22024120000000657, з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_5 , з іншого боку.

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України та призначити йому погоджене сторонами угоди покарання:

за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1 КК України у виді штрафу в розмірі восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день ухвалення вироку становить 136000 (сто тридцять шість тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов?язків на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності строком на три роки;

за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України у виді позбавлення волі строком на п?ять років з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю строком на три роки, без конфіскації майна.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України ОСОБА_5 призначити покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначивши остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на п?ять років з позбавленням права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов?язків на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та займатись підприємницькою діяльністю строком на три роки, без конфіскації майна.

Відповідно до ст.ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбуття призначеного основного покарання з випробуванням на два роки, зобов`язавши його періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

В силу ч. 4 ст. 72 КК України призначені ОСОБА_5 за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205-1 та за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України додаткові покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов?язків на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та займатись підприємницькою діяльністю строком на три роки виконувати самостійно.

Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_5 не обирався.

Роз`яснити ОСОБА_5 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено06.09.2024
Номер документу121391203
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

Судовий реєстр по справі —405/4125/24

Ухвала від 31.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Вирок від 05.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Вирок від 05.09.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 14.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні