465/6666/24
2/465/3059/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
04.09.2024 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Баран О.І., розглянувши питанняпро відкриттяпровадження усправі за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, за участі третіх осіб: Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Інвест Інтернешнл Україна», Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Перфецького,1,
про визнання відсутнім права оренди та дострокове розірвання договору оренди землі,
в с т а н о в и в:
У серпні 2024 року на адресу суду надійшла указана позовна заява, у якій позивач просить визнати відсутнім право оренди та достроково розірвати договір оренди землі від 27.03.2017, укладений між Львівською міською радою та ОСОБА_1 .
Під час вивчення матеріалів указаної позовної заяви встановлено їх невідповідність вимогам ст.14,175,177 ЦПК України.
Вимогами ст.175 ЦПК України імперативно встановлено, що в позовній заяві має міститись, зокрема, ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог; що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (матеріально-правова підстава позову); докази, що підтверджують ці обставини.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Як вбачається з поданої позовної заяви, представником позивача не надано відомостей про наявність електронного кабінету.
Відтак, представнику позивача необхідно зареєструвати електронний кабінет, або в разі його наявності - надати про нього відомості; також надати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін по справі, а також вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) відповідача.
Згідно з ч. 5 ст. 175 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.6 ст.177 ЦПК України, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Тож, при зверненні до суду позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.
Однак, позивач не зазначив обставин, тобто тих юридично значимих фактів, на основі яких він звертається до суду з позовом про розірвання договору оренди землі, укладеного між Львівською міською радою та ОСОБА_1 , та обґрунтувань заявлених вимог, відповідно до норм матеріального права, що поширюються на спірні правовідносини, із посиланням на докази в підтвердження обґрунтування заявлених вимог.
Відповідно до рекомендацій, викладених у п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. У зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
При цьому, вимоги ЦПК України в чинній редакції, на відміну від його попередніх редакцій, усувають можливості подання доказів на наступних стадіях цивільного процесу і зобов`язують позивача подати докази разом з поданням позовної заяви (ч. 2 ст.83 ЦПК України) та зазначити в позовній заяві докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з чинним законодавством зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину позову щодо порушення прав позивача відповідачем, є обов`язковими для особи, яка пред`являє позов, оскільки без зазначення доказів, що підтверджують вимоги, суд не може здійснити підготовку справи до розгляду та належним чином провести судове засідання.
Тож, в порушення вимог ч.5, 6 ст.177 ЦПК України, позивачем до позовної заяви не долучено ні копію спірного договору, ні жодного іншого доказу, який би підтвердив обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Також матеріали позовної заяви не містять клопотання про витребування таких доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір»,судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі 3028 гривень.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір»,за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.).
Позивачем у справі заявлено дві позовні вимоги: 1) про визнання відсутнім права оренди землі; 2) дострокове розірвання договору оренди землі, оскільки перша вимога розглядається як окрема (наприклад, постанови Верховного Суду від 24.05.2023 у справі №733/1065/21, від 26.04.2023 у справі №596/583/19, від 20.12.2023 у справі №547/669/20).
Тому, позивачу необхідно здійснити оплату судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір», та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Реквізити для сплати судового збору за подання заяв до Франківського районного суду м.Львова:
отримувач коштів - ГУК Львiв/Франківський р-н/22030101;
код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38008294;
банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача - UA168999980313141206000013953;
код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, беручи до уваги наведене вище, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки така не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК Українита зобов`язати позивача усунути недоліки зазначені в ухвалі суду протягом п`яти днів з дня отримання ухвали, представивши суду квитанцію про сплату судового збору у розмірі 605,60 грн.
У випадку неусунення недоліків позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву - залишити без руху.
Надати представнику позивача строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання нової позовної заяви з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлені строки, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Баран О.І.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121392743 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Баран О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні