Справа №519/38/23
"Е"2-во/519/7/24
У Х В А Л А
05.09.2024 року м. Южне
Суддя Южного міського суду Одеської області Барановська З.І. розглянувши заяву представника заявника ОСОБА_1 , про виправлення описки у судовому рішенні по справі №519/38/24,
У С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду за допомогою модуля Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» із заявою про виправлення описки у судовому рішенні по справі №519/38/24.
Перевіривши заяву та додані до неї документи, вважаю, що вона підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.9 ст.10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до абз. 1 ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Як вбачається із заяви та доданих до неї документів, вказана заява разом із додатками була надіслана до електронного кабінету заявника ОСОБА_2 . Докази надсилання відповідачу ОСОБА_3 вказаної заяви разом із додатками відсутні.
За таких обставин заява представника заявника ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по справі №519/38/24 підлягає поверненню без розгляду з підстав, передбачених ч.4 ст.183 ЦПК України, оскільки до заяви не додано доказів її надсилання іншим учасникам справи.
Керуючись ст.183, 260-261, 269, 354-355 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника заявника ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по справі №519/38/24.
Роз`яснити заявнику, що повернення без розгляду заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту.
Суддя Южного міського суду
Одеської області З.І.Барановська
Суд | Южний міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121394203 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Южний міський суд Одеської області
Барановська З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні