ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
03 вересня 2024 рокум. РівнеСправа № 918/642/24
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Торчинюка В.Г., при секретарі судового засідання Гупалюк О.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Керівника Сарненської окружної прокуратури
в інтересах держави в особі: Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області
до відповідача 1: Сільськогосподарського приватного підприємства "Злагода"
до відповідача 2: ОСОБА_1
про припинення права володіння, звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинного побудованого об`єкта
В засіданні приймали участь:
Представник прокуратури: Ковальчук Інна Леонідівна (в залі суду) - службове посвідчення № 071606 від 01 березня 2023 року;
ВСТАНОВИВ:
В липні 2024 року Керівник Сарненської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовом до відповідачів Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області та ОСОБА_1 про припинення права володіння, звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки шляхом знесення самочинного побудованого об`єкта.
Ухвалою суду від 08 липня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 30 липня 2024 року.
Ухвалою суду від 30 липня 2024 року підготовче засідання відкладено на "20" серпня 2024 року.
12 серпня 2024 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від відповідача 2 надійшов відзив на позовну заяву згідно якого останній не визнає позовні вимоги в повному обсязі та просить суд відмовити у задоволені позову. Крім того, 12 серпня 2024 року відповідачем 2 подано суду клопотання в порядку ст. 90 ГПК України про письмове опитування позивача (прокурора).
20 серпня 2024 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від прокурора надійшла відповідь на відзив та заперечення на клопотання відповідача - 2 про письмове опитування позивача (прокурора).
Ухвалою суду від 20 серпня 2024 року продовжено строк підготовчого провадження у справі №918/642/24 на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 03 вересня 2024 року.
20 серпня 2024 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від прокурора повторно надійшли заперечення на клопотання відповідача - 2 про письмове опитування позивача (прокурора).
01 вересня 2024 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від прокурора надійшло клопотання про долучення додаткових доказів.
03 вересня 2024 року від Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності їхнього представника.
У судовому засіданні 03 вересня 2024 року представник прокуратури просила суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі та заперечила щодо клопотання відповідача - 2 про письмове опитування позивача (прокурора) щодо надання відповідей в порядку ст.90 ГПК України, зазначивши, що прокуратура не може бути свідком у даному провадженні, тому відповіді на поставлені запитання не надаються.
Розглянувши клопотання відповідача -2 щодо письмового опитування позивача (прокурора) , господарський суд враховує таке.
Питання щодо письмового опитування учасників справи як свідків врегульовано приписами ст. 90 ГПК України.
Частинами 1, 2 ст.90 ГПК України передбачено, що учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи або у додатку до неї не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи. Учасник справи, якому поставлено питання іншим учасником справи, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.
Згідно ч.ч.3, 4 ст.90 ГПК України, відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - за п`ять днів до першого судового засідання. Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання. Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом із заявою свідка надає такі докази.
Відповідно до ч.ч.5-6 ст.90 ГПК України, учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання: 1) з підстав, визначених статтями 67, 68 цього Кодексу; 2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи; 3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань. За наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.
З аналізу наведених норм вбачається, що в першій заяві по суті учасник справи має право поставити іншому учаснику справи не більше десяти запитань про обставини, що мають значення для справи. Відповіді на такі запитання подаються до суду учасником справи у формі заяви свідка не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання.
Відповідно до ст. 66 ГПК України, свідком може бути будь-яка дієздатна фізична особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи. Згідно ст. 88 ГПК України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з`явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.
Відповідно до ч.1 ст.41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Статтею 45 ГПК України передбачено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Частиною 3 статті 41 ГПК України визначено, що у справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
За приписами ч.5 ст.53 ГПК України, у разі відкриття провадження за позовною заявою особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (крім прокурора), особа, в чиїх інтересах подано позов, набуває статусу позивача. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.
У даній справі Керівник Сарненської окружної прокуратури звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовом в інтересах держави в особі Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області.
Отже, учасниками даної справи є позивач - Висоцька сільська рада, відповідачі - Сільськогосподарське приватне підприємство "Злагода", ОСОБА_1 .
Водночас, прокуратура у даній справі, відповідно до приписів ч.3 ст. 41 ГПК України, виступає органом, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та не є учасником справи, а тому приписи статті 90 ГПК України, на неї не розповсюджуються. Відповідно, клопотання відповідача - 2 в частині зобов`язання надати відповіді на поставлені питання в порядку ст.90ГПК України, задоволенню не підлягає в частині опитування прокурора.
Проте, зважаючи на необхідність з`ясування обставин справи для повного, всебічного і об`єктивного розгляду даної справи, суд вважає за необхідне зобов`язати прокуратуру подати письмові пояснення щодо питань відповідача - 2 зазначених у відзиві з документальним їх обґрунтуванням.
Розглянувши клопотання відповідача -2 щодо письмового опитування позивача, дослідивши поставлені запитання, враховуючи предмет та підстави позову у цій справі, суд вважає, що останні стосуються обставин, що мають значення для справи, кількість запитань не перевищує десяти, тому суд дійшов висновку про задоволення клопотання щодо письмового опитування позивача.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Зважаючи на часткове задоволення клопотання відповідача -2 щодо письмового опитування, надання, суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання на іншу дату.
Керуючись ст.ст. 2, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання відкласти на "17" вересня 2024 р. на 11:00 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 16.
4. Сарненській окружної прокуратурі надати письмові пояснення, які обґрунтовані документально щодо поставлених питань відповідача -2.
5. Зобов`язати позивача - Висоцьку сільську раду в порядку, передбаченому ст.90 ГПК України, надати відповідь на запитання письмового опитування:
- Який кадастровий номер земельної ділянки, на якій знаходиться садовий будинок що є предметом розгляду в даній справі?
- Хто є власником земельної ділянки, на якій знаходиться садовий будинок, що є предметом розгляду в даній справі?
- Чи притягувались будь - які особи до будь - якого виду відповідальності за порушення, що пов`язанні з об`єктом самочинного будівництва, зокрема видачі технічного паспорту, реєстрації права власності, присвоєння поштової адреси?
6. Звернути увагу сторін на положення ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо рядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
7. Попередити сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 118 ГПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
8. Роз`яснити, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя Вадим Торчинюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121402789 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Торчинюк В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні