У Х В А Л А
05 вересня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/1200/15
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою голови ліквідаційної комісії боржника
боржник: Бахмацьке районне споживче товариство, вул. Богомольця, 2, м. Бахмач, 16502
кредитор-1: Акціонерне товариство "Альфа-Банк", код ЄДРПОУ: 23494714, вул. Велика Васильківська, 100, м. Київ, 03150
кредитор-2: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал", вул. Кудрявський Узвіз, буд. 5-Б, м. Київ, 04053
ел. адреси представників: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3
кредитор-3: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
кредитор-4: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2
за участю ліквідатора - арбітражної керуючої Вихор Юлії Сергіївни, вул. Ковальська, 17-Б, м. Прилуки, Чернігівська область; е-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1
про визнання боржника банкрутом
Представники учасників справи не прибули.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Чернігівської області перебуває справа про банкрутство Бахмацького районного споживчого товариства.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 15.10.2015 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Рязанову С.М.
В подальшому строк ліквідаційної процедури та термін дії повноважень ліквідатора банкрута неодноразово продовжувався, в останнє ухвалою від 28.02.2024 на шість місяців до 26.08.2024 включно.
Ухвалою суду від 12.08.2024 задоволено клопотання арбітражної керуючої Рязанової С.М. від 08.08.2024 про дострокове припинення повноважень ліквідатора у справі №927/1200/15 про банкрутство Бахмацького районного споживчого товариства; відсторонено арбітражну керуючу Рязанову С.М від виконання повноважень ліквідатора Бахмацького районного споживчого товариства (код ЄДРПОУ 01774948); ліквідатором Бахмацького районного споживчого товариства (код ЄДРПОУ 01774948) призначено арбітражну керуючу Вихор Ю.С.; зобов`язано арбітражну керуючу Рязанову С.М. у 5-денний строк з моменту винесення ухвали передати арбітражній керуючій Вихор Ю.С. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута; зобов`язано ліквідатора виконати дії, передбачені розділом ІV "Ліквідаційна процедура" Кодексу України з процедур банкрутства, а також надати господарському суду ліквідаційний баланс та звіт про проведену роботу.
23.08.2024 від ліквідатора Вихор Ю.С. надійшло клопотання про продовження терміну ліквідаційної процедури у справі на шість місяців.
Ухвалою суду від 27.08.2024 клопотання прийнято до розгляду; судове засідання призначено на 05.09.2024 о 09:00.
Учасники справи не скористались правом на участь у судовому засіданні 05.09.2024.
Додаткових заяв та клопотань від учасників справи не надходило.
Суд дійшов висновку, що неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотань по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
Із наданого ліквідатором клопотання випливає, що ліквідаційна процедура банкрута ще не завершена, за боржником залишились зареєстровані майнові активи.
Згідно з ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Таким чином, суд з урахуванням всіх обставин, які мають значення для справи, вирішує питання щодо визначення певного строку, достатнього для здійснення ліквідатором ліквідації банкрута.
Зі змісту, наведених правових приписів випливає, що встановлений строк є процесуальним і Кодекс не містить прямої норми, що забороняє його продовження.
Відповідно до ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути, продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
При цьому відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно прав кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку. Критерії оцінювання розумності строку справи є спеціальними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (справа "Кучерук проти України") (заява 2570/04).
Згідно з п. 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 01.02.2007 справі "Макаренко проти України" суд нагадує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.
Стаття 90 Кодексу України з процедур банкрутства визначає випадки при настанні яких господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство. Зокрема, відповідно до змісту наведеної статті, закриття провадження у справі про банкрутство після визнання боржника банкрутом можливе лише якщо: боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом; справа не підлягає розгляду в господарських судах України.
Зазначені норми Кодексу України з процедур банкрутства не містять такої підстави для закриття провадження у справі про банкрутство як закінчення строку ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд постановляє ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Кодексом.
Ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема ст. 64, 65, якими визначено підстави та порядок завершення ліквідації, відповідно до яких ліквідація закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 4 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлення господарським судом під час розгляду звіту ліквідатора факту не виявлення або не реалізації останнім майнових активів банкрута у повному розмірі є підставою для призначення нового ліквідатора, який діє згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутства, що в свою чергу свідчить про можливість та необхідність продовження строку ліквідаційної процедури банкрута у разі його закінчення на час розгляду господарським судом звіту ліквідатора.
Окремо судом враховується, що ліквідатор зобов`язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс після завершення всіх розрахунків з кредиторами, а не у встановлений строк. При цьому, не завершення ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Кодексу України з процедур банкрутства, не є підставою для закриття провадження у справі.
Разом з тим, згідно з абз. 5 п. 1-6 розділ "Прикінцеві та перехідні положення" КУзПБ установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Так, 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому, воєнний стан неодноразово було продовжено та він діє на теперішній час.
Враховуючи, що 26.08.2024 сплинув строк ліквідаційної процедури, однак ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне з метою здійснення необхідних заходів у ліквідаційній процедурі по цій справі задовольнити клопотання ліквідатора і продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута Вихор Ю.С. на шість місяців.
Керуючись ст. 2, 9, 59-65 Кодексу України з процедур банкрутства, п. 1-6 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" КУзПБ, ст. 12, 119, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ліквідатора Бахмацького районного споживчого товариства - арбітражної керуючої Вихор Ю.С. від 22.08.2024 про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута Вихор Ю.С. на шість місяців до 26.02.2025.
Копію даної ухвали надіслати: учасникам справи та сектору з питань банкрутства у Чернігівській області відділу банкрутства Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) (проспект Миру, 43, к.215, м. Чернігів, 14005,ІНФОРМАЦІЯ_4).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.09.2024 та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121403223 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні