Ухвала
від 04.09.2024 по справі 139/648/24
МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 139/648/24

Провадження № 2/139/264/24

У Х В А Л А

про залишення позову без руху

04 вересня 2024 року селище Муровані Курилівці

Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Тучинська Н.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини та встановлення юридичного факту,

у с т а н о в и л а:

30 серпня 2024 року до Мурованокуриловецького районного суду звернувся ОСОБА_1 з цією позовною заявою. У позові заявлено вимоги: 1) про визначення місця проживання малолітнього сина сторін ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з позивачем та 2) про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини.

Підставою для таких вимог названо такі обставини: з 27 серпня 2000 року до 05 грудня 2023 року сторони перебували у зареєстрованому шлюбі; 01 лютого 2011 року у сторін народився син ОСОБА_3 ; з 2022 року ОСОБА_2 постійно проживає у Республіці Польща; спільний син проживає із ОСОБА_1 і перебуває на його повному утриманні, оскільки ОСОБА_2 не виконує рішення про стягнення аліментів і має заборгованість у сумі 18861 гривня 29 копійок. Метою встановлення юридичного факту позивач назвав потребу звернутися до органів соціального захисту населення та отримати державну соціальну допомогу.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що у відповідності до правил ст. 185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Пункт 5ч.2ст.175ЦПК Українизобов`язуєпозивача викластиобставини,якими вінобґрунтовує своївимоги ізазначити докази,що підтверджуютьвказані обставини.Крім того,відповідно доч.5ст.177ЦПК України,позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Позивач не виконав такі вимоги процесуального законодавства.

Так, заявляючи у позові, що ОСОБА_2 з 2022 року перебуває за межами України, позивач не зазначив доказів на підтвердження такої обставини і не додав їх до позовної заяви.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 161 СК України, якщо матита батько,які проживаютьокремо,не дійшлизгоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір міжними можевирішуватися органом опіки та піклування або судом. Однак, із тексту позовної заяви та доданих до неї доказів вбачається, що ОСОБА_2 виїхала за межі України, добровільно залишивши сина на утриманні та вихованні ОСОБА_1 . Про наявність будь-яких доказів проіснування спору між сторонами щодо місця проживання спільного сина у позовній заяві не зазначено і суду не надано.

Заявляючи у позові про наявність у ОСОБА_2 заборгованості зі сплати аліментів і подаючи як доказ про наявність такої заборгованості довідку ВДВС, позивач не зазначив у позові і не додав до позовної заяви докази про дату відкриття виконавчого провадження, дату вручення відповідної постанови боржнику і т.п.

Щодо вимоги про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини, слід зауважити на таке:

Відповідно до приписів пунктів 1 і 2 ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.

Як зазначено у позові, метою встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини, є потреба звернутися до органів соціального захисту населення та отримати державну соціальну допомогу.

Однак, ОСОБА_1 не зазначивдоказів звернення до органів соціального захисту населення за призначенням такої допомоги, доказів відмови у призначенні такої допомоги саме з підстав відсутності відповідного судового рішення, доказів оскарження такого рішення до адміністративного суду і т.п. За відсутності таких доказів не є доведеним, що факт,про встановленняякого просить ОСОБА_1 упозові,має юридичнезначення, тобто від нього залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав, а тому і відсутні підставидля судовогозахисту інтересів ОСОБА_1 .

Крім того, якщо метоювстановлення факту самостійного виховання та утримання дитини, є потребазвернутися доорганів соціальногозахисту населення та отримати державну соціальну допомогу, то залишається необґрунтованим заявлення такої вимоги до ОСОБА_2 .

Частина 4 ст. 177 ЦПК України зобов`язує позивача до позовної заяви додати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач не виконав таку вимогу процесуального законодавства.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 133 ЦПК України).

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України «Про судовий збір».

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір).

У позовній заяві заявлено немайнову позовну вимогу та вимогу про встановлення юридичного факту.

Відповідно до абзацу другого ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, підпунктом 2 пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Підпунктом 4 цієї норми встановлено, що заяви у справах окремого провадження оплачуються судовим збором у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 3028 гривень. Таким чином, з 01.01.2024 ставка судового збору за позовну заяву немайнового характеру становить 1211 гривень 20 копійок (3028 грн х 0,4 = 1211,20 грн), а за заяву про встановлення юридичного факту 605 гривень 60 копійок (3028 грн х 0,2 = 605,60 грн).

До матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 додав квитанцію про сплату судового збору в сумі 1212 гривень. Таким чином, належить доплатити судовий збір у розмірі 604 гривні 80 копійок.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За наведених вище обставин, неможливий подальший рух позовної заяви. Позивачу слід надати термін для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя

у х в а л и л а:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини та встановлення юридичного факту залишити без руху.

Роз`яснити позивачу, що для усунення недоліків позовної заяви слід:

1)виконати вимогип.5ч.2ст.175та ч.5ст.177ЦПК України,зазначити іподати докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються його позовні вимоги;

2)сплатити судовийзбір у розмірі 604 гривні 80 копійок на розрахунковий рахунок UA238999980313191206000002888 (отримувач: ГУК у Вінницькій області/смт Мур.Кур./22030101, код ЄДРПОУ: 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів: 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) і подати до суду відповідний платіжний документ.

Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви терміном у сім днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Якщо позивач усуне всі недоліки, вказані у цій ухвалі, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повернеться позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:


СудМурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121406802
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —139/648/24

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

Тучинська Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні