Справа № 935/2812/23 Головуючий у 1-й інст. Василенко Р. О.
Категорія 32 Доповідач Шевчук А. М.
У Х В А Л А
04 вересня 2024 р. м.Житомир
Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючої судді Шевчук А.М.,
суддів: Коломієць О.С., Талько О.Б.,
вирішуючи, відповідно до вимог ст.359 ЦПК України, питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційноюскаргою ОСОБА_1
на рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 05 липня 2024 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Племзавод Коростишівський», державного реєстратора Старосілецької сільської ради Пашинської Дарини Валентинівни, третя особа: Громадська організація «Проти придурків та ідіотів», про визнання недійсним договору оренди землі
в с т а н о в и в:
Рішенням Коростишівського районного суду Житомирської області від 05 липня 2024 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із вищевказаною ухвалою, ОСОБА_1 створив у системі «Електронний суд» та за допомогою електронного кабінету подав апеляційну скаргу, а якій заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Клопотання обґрунтовує тим, що 31 липня 2024 року він звертався з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції, але ухвалою Житомирського апеляційного суду від 08 серпня 2024 року апеляційна скарга повернута та вказано, що він має право на повторне подання скарги після виправлення недоліків.
Пунктом1 частини другої ст.354 ЦПК України, передбачено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно з частиною третьою ст.354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійст.358 цього Кодексу.
Із матеріалів справи вбачається, що 31липня 2024 року ОСОБА_1 подавав апеляційну скаргу рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 05 липня 2024 року.
Ухвалою Житомирського апеляційного суду від 08серпня 2024 року, апеляційна скарга повернута ОСОБА_1
22 серпня 2024 року ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» подав повторну апеляційну скаргу на вказане рішення суду першої інстанції.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Так, у рішенні Європейського суду з прав людини по справі Ілхан проти Туреччини зазначено, що правило встановлення обмежень звернення до суду у зв`язку з пропуском строку звернення повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру; перевіряючи його виконання, слід звертати увагу на обставини справи (Ilhan v. Turkey № 22277/93).
Відтак, з метою забезпечення принципу правової визначеності та запобігання порушенню принципу верховенства права суди повинні досліджувати дотримання строку звернення до суду, причини його пропуску та послідовно застосовувати відповідні правові наслідки його спливу.
З матеріалів справи вбачається, що строк пропущений з поважних причин,а тому він підлягає поновленню.
Відповідно до п.2 частини четвертої ст.356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньст.43 цього Кодексу.
Відповідно до частини сьомої ст.43 ЦПК Україниу разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Апеляційна скарга надіслана скаржником через систему «Електронний суд», також на електронну пошту суду надіслано копію заяви про направлення копії апеляційної скарги Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Племзавод Коростишівський» та Громадській організації «Проти придурків та ідіотів», але до заяви не надано доказів надіслання вказаним учасникам копії апеляційної скарги.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно надати суду докази надсилання копії апеляційної скарги та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень ст.43 ЦПК України.
Згідно з частиною другою ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.185,354,356,357 ЦПК України,
у х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 05 липня 2024 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення копії ухвали.
Докази надсиланняіншим учасникамсправи копіїапеляційної скаргиз додатками необхідно подати або надіслати на адресу Житомирського апеляційного суду до вищезазначеної дати.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута скаржнику.
Головуюча Судді:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121408884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Шевчук А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні