Справа № 464/4508/17
пр.№ 1-в/464/143/24
У Х В А Л А
05 вересня 2024 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , розглянувши клопотання про скасування арешту майна,
у с т а н о в и в:
Адвокат ОСОБА_2 через систему «Електронний суд» звернувся до Сихівського районного суду м.Львова із клопотанням, в якому просить скасувати арешт майна, накладений ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16 червня 2016 року, вилучених під час обшуку у ОСОБА_3 . Клопотання подане після ухвалення 10 серпня 2017 року вироку Сихівським районним судом м.Львова у кримінальному провадженні.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи визначеносуддю ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч.ч.1, 2ст.174КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Вирок суду має містити рішення щодо заходів забезпечення кримінального провадження, яким є арешт майна (ст.374 КПК України).
Дана заява про скасування арешту на майно подана адвокатом ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_3 .
Так, у відповідності дост.50 КПК України, повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються: 1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю; 2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Встановлення будь-яких додаткових вимог, крім пред`явлення захисником документа, що посвідчує його особу, або умов для підтвердження повноважень захисника чи для його залучення до участі в кримінальному провадженні не допускається.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
За приписами пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі - Положення), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Пунктом 12.10 Положення ордер має містити підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»).
На підтвердження своїх повноважень представляти ОСОБА_3 адвокатом до клопотання додано ордер серії ВС № 1307691 від 04 вересня 2024 року, зі змісту якого вбачається, що він не містить всі обов`язкові реквізити, передбачені змістом пункту 12 Положення, зокрема ордер не містить власноручного підпису адвоката ОСОБА_2 , а тому такий не є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта, зокрема на звернення до суду із таким клопотанням.
Подання клопотання із застосуванням системи «Електронний суд» із доданням до останнього не підписаної скан-копії ордеру не підтверджує дотримання форми документа, що підтверджує його право на здійснення представництва інтересів особи, як того вимагають нормиЗакону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» і Положення про ордер.
Указане узгоджується із правовими позиціями, викладеними у постановах Верховного Суду від 22 грудня 2022 року у справі № 450/569/22, від 26 січня 2023 року у справі № 450/605/22, від 09 березня 2023 року у справі № 466/893/22.
За вимогами ч.6 ст.13, ч.2 ст.36Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права. Верховний Суд забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.
З урахуванням того, що адвокат ОСОБА_2 як представник ОСОБА_3 не надав належного ордера на підтвердження своїх повноважень, а тому клопотання слід повернути на підставі п.1 ч.2ст.304 КПК України, застосувавши загальні засади кримінального провадження (ч.6ст.9 КПК України).
Постановлення даної ухвали не є перешкодою доступу до правосуддя, оскільки не позбавляє права повторного звернення із таким клопотанням з урахуванням вищевикладених вимог.
Керуючись ст.372 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання про скасування арешту майна повернути особі, яка його подала.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121409765 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Суржок Анатолій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні