Справа № 686/21943/24
Провадження № 1-кс/686/6955/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2024 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024243000002549,
встановила:
20.08.2024 слідчий СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024243000002549, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 2861 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «07 серпня 2024 року близько 17 год 50 хв в с-щі Ярмолинці, по АДРЕСА_2 , водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , військовослужбовець ЗСУ, майор, заступник командира дивізіонна по озброєнню в/ч НОМЕР_1 (дислокація с-ще Ярмолинці), перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, керуючи власним автомобілем марки «Volkswagen Passat», д.н.з НОМЕР_2 , під час виконання маневру повороту праворуч, не переконавшись в безпечності руху, не надав переваги в русі, внаслідок чого допустив зіткнення з мотоциклом марки «Geon Invader 250» д.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .. Внаслідок ДТП водій мотоцикла ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому двох кісток лівої гомілки, госпіталізовано в хірургічне відділення КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », стан здоров`я задовільний.
В ході розслідування кримінального провадження стало відомо, що 07.08.2024 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_6 складено адміністративні матеріали відносно гр. ОСОБА_5 по факту керуванням останнім транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та винесено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до статті 61 Конституції України - ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, а оскільки відповідно до ч.1 ст. 2861 ККУ, яка передбачає порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
З метою подальшої можливості доказування винуватості ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 2861 КК України та для встановлення об`єктивної істини в справі, повного та всебічного розслідування кримінального правопорушення виникла необхідність у тимчасовому доступі до адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_7 , що за адресою АДРЕСА_1 ».
Слідчий у судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про розгляд даного клопотання без участі ініціатора.
Крім того слідчий просить розглядати клопотання без участі володільців вказаного майна.
У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до пп. 5, 7 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що слідчий не довів яке значення для розслідуваного кримінального провадження мають матеріали справи № 689/1764/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 та які обставини за допомогою запитуваних документів має на меті встановити слідчий.
Так, слідчими ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024243000002549, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 2861 КК України, однією із кваліфікуючих ознак якого, крім керування транспортним засобом особою, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, є спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження.
Долучені слідчим до матеріалів клопотання документи, а саме: копія протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 254249 від 07.08.2024; рапорт від 07.08.2024; результат тесту «Drager» № 810 (тест № 2160 від 07.08.2028, результат 2,10 проміле), містяться і у запитуваних матеріалах судової справи, доступ до якої має на меті отримати слідчий, а тому останнім не аргументовано, які, окрім зазначених вище документів, необхідні слідчому для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Окремо слід звернути, що у межах кримінального провадження підлягають доказуванню наступні обставини: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру. Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
А тому, слідчому належить здійснювати досудове розслідування з метою доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу. Можливість доказування винуватості ОСОБА_5 у даному випадку не залежить від наслідків розгляду справи про адміністративне правопорушення, як про це вказує слідчий.
Крім того, встановлено, що згідно інформації, опублікованої на офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 , розгляд справи № 689/1764/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, призначено до розгляду на 25.09.2024, отже, рішення, яким особу притягнено до відповідальності, по даній справі не прийнято.
За таких обставин слідча суддя вважає клопотання необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 162, 163, 164, 166 КПК України,
постановив:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024243000002549 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121412059 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні