Ухвала
від 05.09.2024 по справі 400/7549/24
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

05 вересня 2024 р. № 400/7549/24 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинов І. А., розглянув клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаМіжрайонної медико соціальної експертної комісії № 4 Миколаївського обласного МСЕ Миколаївської обласної ради, вул. 2 Екіпажна, 4,м. Миколаїв,54003,

прозобов`язання вчинити певні дії; скасування рішення від 06.11.2023 року,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міжрайоннїої медико соціальної експертної комісії № 4 Миколаївського обласного МСЕ Миколаївської обласної ради про зобов`язання вчинити певні дії; скасування рішення від 06.11.2023 року.

Ухвалою від 14.08.2024 суд залишив позовну заяву без руху та постановив позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду документ про сплату судового збору в сумі 757,76 грн.

Від позивача до суду надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору в розмірі недоплаченого - 757,76.

В обґрунтування свого клопотання позивач зазначив, що в нього з березня 2019 року по день подання позову відсутні офіційні доходи, що позбавляє можливості скористатись своїм правом на звернення до суду.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".

Так, ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір, визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд ознайомився з клопотанням позивача та встановив, що в ньому позивач зазначив про відсутність доходів з березні 2019 року по теперішній час, однак позивач не надав до суду доказів.

Так, умовою для відстрочення сплати судового збору є обставина, коли розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Відтак, належним підтвердження доходу є довідка про доходи з податкової за 2023 рік і у разі перевищення суми судового збору 5% доходів позивача за минулий рік, суд може відстрочити сплату судового збору.

Таким чином, на час розгляду клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відсутні.

Відтак, позивачу необхідно надати суду документ про сплату судового збору в сумі 757,76 грн (968,96 - 211,20 грн (доплата до попередньої оплати)), за пред`явлення позову немайнового характеру або докази, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача (довідку про доходи за 2023 рік).

Відповідно до ч.2 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

На підставі викладеного, суд вважає, що строк для усунення позивачем недоліків позовної заяви підлягає продовженню.

Керуючись ст.ст. 121, 161, 169 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 30.09.2024.

2. Роз`яснити позивачу, що наслідками невиконання ухвали суду відповідно до частини 5 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України є повернення позовної заяви.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя І. А. Устинов

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121414647
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи

Судовий реєстр по справі —400/7549/24

Ухвала від 25.11.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 08.10.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 18.09.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 05.09.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 14.08.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні