Справа № 298/1715/24
Номер провадження 2-о/298/60/24
УХВАЛА
про залишення клопотання без руху
06 вересня 2024 року смт. Великий Березний
Суддя Великоберезнянського районного суду Закарпатської області Зизич В.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Великоберезнянська селищна рада, як орган опіки і піклування; ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, в якому він просить продовжити строк дії рішення Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 20 вересня 2022 року у справі №298/390/22 про визнання громадянки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном.
Однак, за даним клопотанням не може бути відкрито провадження з наступних підстав.
Згідно із ч. 6, 7, 8 ст. 300 ЦПК України, строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
У даній справі заявник до клопотання не додає відповідного висновку судово-психіатричної експертизи, а просить суд вирішити питання про її призначення.
Однак, положення ст.300 ЦПК України, не передбачають призначення судом судово-психіатричної експертизи після отримання клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною. Виходячи зі змісту положень ст.300 ЦПК України, висновок експертизи повинен долучатися до клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною саме заявником на підтвердження викладених в клопотанні обставин, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Згідно з ч. 1 ст. 106 ЦПК України, учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення.
Відповідно до частин 5, 6 статті 106 ЦПК України, у висновку експерта зазначається, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок. Експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов`язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду.
Крім цього, статтею 293 ЦПК Українивизначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатист. 175 ЦПК України, а також вимогамст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1статті 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч наведеному, заявником до заяви додано копії її додатків для заінтересованих осіб, однак не додано примірник клопотання для однієї заінтересованої особи.
Оскільки подане клопотання містить вищевказані недоліки, то відповідно до ст.185 ЦПК України, це є підставою для залишення клопотання без руху з наданням строку для усунення заявником зазначених недоліків: надання висновку судово-психіатричної експертизи щодо стану особи, стосовно якої розглядається клопотання про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною та примірника заяви для заінтересованої особи.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 185, 300 Цивільного процесуального кодексу України, суддя ,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Великоберезнянська селищна рада, як орган опіки і піклування; ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення їй ухвали про залишення клопотання без руху.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, клопотання буде вважатися неподаним та повернуто заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Зизич
Суд | Великоберезнянський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121435406 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи |
Цивільне
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області
Зизич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні