Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/2503/23
2/287/166/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2024 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого суддіВинара Л.В.
з участю секретаря Кострицької Т.П.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Олевського районного суду Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Білокоровицької сільської територіальної громади в особі Білокоровицької сільської ради Коростенського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
До Олевського районного суду Житомирської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Білокоровицької сільської територіальної громади в особі Білокоровицької сільської ради Коростенського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Винару Л.В.
Ухвалою Олевського районного суду Житомирської області від 22.07.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
У підготовче судове засідання позивачки ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та їх представник адвокат Терещенко І.Ю. не з`явилися, до суду надали письмові заяви з проханням підготовче судове засідання проводити без їх участі.
Представники відповідача Білокоровицької сільської територіальної громади в особі Білокоровицької сільської ради Коростенського району Житомирської області Філімончук В.В. та ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися, до суду надали письмові заяви з проханням проводити підготовче засідання без їх участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У відповідності до ч. 3 ст. 211, ч. 1 ст. 223 ЦПК України суд визнав за можливе проводити підготовче засідання без участі сторін, повідомлених про дату, місце та час розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У зв`язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Положеннями ст.189ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 76, ч. 4 ст. 77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи та складають предмет доказування.
В розумінні ч. 2 ст. 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Згідно ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 1 Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування", обговореного та взятого до відома 01.03.2013 року Пленумом ВСУУ (лист ВССУ від 16.03.2013 року №24-753/0/4-13) звернуто увагу, що «при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: місце відкриття спадщини; коло спадкоємців, які прийняли спадщину; законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини. Обставини, які входять до предмета доказування (ст. ст.76-80 ЦПК України редакція 03.10.2017 року) у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.
До позову додано копію постанови державного нотаріуса Олевської державної нотаріальної контори Лугини О.І. про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 22.09.2023 року, а також лист-роз`яснення приватного нотаріуса Коростенського районного нотаріального округу Житомирської області Романчука А.М. про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку.
З урахуванням викладеного, з метою, повного, об`єктивного та належного розгляду справи, вважаю за необхідне витребувати удержавного нотаріуса Олевської державної нотаріальної контори Житомирської області Лугини О.І., належним чином завірену копіюспадкової справи, у разі її відкриття,та витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі спадкової справи, зокрема щодо майна: ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє місце проживання якого було с. Білокоровичі, Олевського району, Житомирської області.
Також, суд вважає за необхідне витребувати у приватного нотаріуса Коростенського районного нотаріального округу Житомирської області Романчука А.М. належним чином завірену копіюспадкової справи, у разі її відкриття,та витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі спадкової справи, зокрема щодо майна: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 , останнє місце проживання якої було с. Білокоровичі, Олевського району, Житомирської області.
Враховуючи наведене, оскільки після надходження витребуваних судом документів можуть виникнути питання, які потребують вирішення у підготовчому судовому засіданні, суд вважає за необхідне дане підготовче судове засідання відкласти.
Керуючись ст.ст.12,13,2, 77, 81, 189 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Відкласти підготовче судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 доБілокоровицької сільськоїтериторіальної громадив особіБілокоровицької сільськоїради Коростенськогорайону Житомирськоїобласті провизнання прававласності наспадкове майно на 12 год. 00 хв. 19 вересня 2024 року.
Витребувати удержавного нотаріуса Олевської державної нотаріальної контори Житомирської області Лугини О.І. в строк до19вересня 2024року належним чином завірену копіюспадкової справи, у разі її відкриття,та витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі спадкової справи, зокрема щодо майна: ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє місце проживання якого було с. Білокоровичі, Олевського району, Житомирської області.
Витребувати у приватного нотаріуса Коростенського районного нотаріального округу Житомирської області Романчука А.М. в строк до19вересня 2024року належним чином завірену копіюспадкової справи, у разі її відкриття,та витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі спадкової справи, зокрема щодо майна: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 , останнє місце проживання якої було с. Білокоровичі, Олевського району, Житомирської області.
Витребувані матеріали направити до Олевського районного суду Житомирської області, розташованого за адресою: 11001, м. Олевськ, вул. Володимирська, буд. 7, Коростенського району, Житомирської області.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.В. Винар
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121438763 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Винар Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні