ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 320/4014/24 Головуючий у 1-й інстанції: Панченко Н.Д.
Суддя-доповідач: Черпак Ю.К.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2024 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Черпака Ю.К.,
суддів Маринчак Н.Є., Штульман І.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 03 травня 2024 року про повернення позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» до Державної податкової служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2023 року товариство з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» (далі - позивач/апелянт/ТОВ «Аскент-Нафта») звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України про визнання протиправними дій та скасування рішення, в якому просив:
- визнати протиправними дії та рішення про залишення скарги без розгляду № 28090/6/99-00-06-03-01-06 від 21 вересня 2023 року Державної податкової служби України;
- зобов`язати скасувати (відкликати) податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27 квітня 2023 року № 291900410 за формою «Р» з додатком-розрахунком, анулювати грошові зобов`язання та податковий борг в розмірі 930 276, 92 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2024 року позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» залишено без руху через її невідповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: відсутності доказів сплати судового збору у розмірі 13 954, 15 грн.
Позивачу надано строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03 травня 2024 року позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» повернуто на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки станом на 03 травня 2024 року позивач недоліків позовної заяви не усунув, інших заяв, клопотань до суду не подавав.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ТОВ «Аскент-Нафта» подало апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. Зазначило, що на виконання вимог ухвали від 06 лютого 2024 року позивачем направлено на адресу суду 11 лютого 2024 року лист № 10/02-1 від 10 лютого 2024 року про виконання вимог зазначеної ухвали з додаванням платіжної інструкції № 1352 від 09 лютого 2024 року. Втім, не зважаючи на зазначене, судом першої інстанції безпідставно прийнято ухвалу про повернення позовної заяви.
Відзив на апеляційну скаргу не надходив.
Апеляційний розгляд справи відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно з частинами першою та другою статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Надаючи правову оцінку наявності підстав для повернення позовної заяви, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 1 частини першої, абзацу 1 частини другої, частини третьої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини четвертої статті 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою від 06 лютого 2024 року позовну заяву ТОВ «Аскент-Нафта» було правильно залишено без руху та надано п`ятиденний строк для усунення недоліків.
Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки про доставку електронного листа зазначену ухвалу доставлено до електронного кабінету позивача 08 лютого 2024 року о 02 год. 38 хв. (т. 1, а.с. 10), тобто останнім днем для усунення недоліків є 13 лютого 2024 року.
В апеляційній скарзі ТОВ «Аскент-Нафта» зазначило та підтвердило долученими до неї документами, що отримавши 08 лютого 2024 року через електронний кабінет ухвалу про залишення позовної заяви без руху, засобами поштового зв`язку 11 лютого 2024 року направило відповідний лист, датований 10 лютого 20244 року, з платіжною інструкцією про сплату судового збору у встановленому судом розмірі, тобто в межах 5-денного строку, визначеного судом першої інстанції.
З доданого до апеляційної скарги скріншоту з сайту «Укрпошта» про трекінг поштового відправлення (0420900417631) видно, що зазначений лист з додатками надійшов до суду першої інстанції 14 лютого 2024 року.
За правилами частини дев`ятої статті 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Отже, оскільки позивач в межах строку, встановленого судом, своєчасно усунув недоліки позовної заяви, колегія суддів відповідно до статті 320 КАС України вважає за необхідне скасувати ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 03 травня 2024 року та направити справу для продовження розгляду для вирішення питання про наявність чи відсутність правових підстав для відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 308, 315, 320, 321, 325, 328 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Аскент-Нафта» задовольнити.
Ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 03 травня 2024 року скасувати, а справу передати для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач: Черпак Ю.К.
Судді: Маринчак Н.Є.
Штульман І.В.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121444740 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них плати за землю |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Черпак Юрій Кононович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні