09.09.2024
Справа № 642/3601/24
Провадження № 1-кс/642/2846/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«09» вересня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221170000883 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,
встановив:
До слідчого судді надійшло клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншої наявної медичної документації, пов`язаної із гр. ОСОБА_5 , як пацієнта ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтовано тим, що 04.03.2024 до ЧЧ Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_6 , про те, що внаслідок неналежного виконання професійних обов`язків медичними працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які 29.02.2024 під час проведення операції її чоловіку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ввели його в кому та на даний час останній знаходиться в ній.
В ході проведення досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_6 , 1995 року народження, як повідомила, що у неї є чоловік ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з яким вона перебуває у шлюбі з 2020 року. Вони є військовослужбовцями в/ч НОМЕР_2 . Вони з чоловіком планували народження дитини але були проблеми із заплідненням, тому почали з ним проходити різного роду обстеження. В червні 2023 року ОСОБА_7 знайшов приватну клініку « ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_8 ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_3 » яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Після відвідання ОСОБА_7 вказаної клініки, він почав там проходити різного роду обстеження, здавав аналізи, тощо. Приблизно у 20-х числах лютого 2024 ОСОБА_7 повідомив їй, що 29.02.2024 на 11:00 у вказаній клініці йому назначили проведення діагностичної пункції біопсії додатків яєчок з обох сторін та PRP обох яєчок та додатків. 29.02.2024 приблизно о 10:00 їй зателефонував чоловік та повідомив що знаходиться вже у клініці та готовий до операції, яка повинна була тривати не більше 15 хвилин. Приблизно о 11:30 вона почала телефонувати своєму чоловікові, адже операція повинна була закінчитися вже, але ОСОБА_7 не брав слухавку телефону. Вона почала телефонувати йому тривалий час слухавку, однак він не відповідав. Близько 14.30 їй зателефонували з клініки та повідомили що її чоловік ОСОБА_7 направлений у військовий шпиталь, тому що він не прийшов до тями після операції. Почувши вказану інформацію, на наступний день, 01.03.2024 вона відразу приїхала до військового шпиталю та поспілкувавшись з лікарем, їй стало відомо що її чоловік знаходиться у медикаментозному сні, та не може самостійно дихати знаходиться на апараті ШВЛ. Після цього, вона поїхала до клініки де робили операцію ОСОБА_7 , де лікарі їй повідомили, що коли її чоловікові почали вводити наркоз то він втратив свідомість, але вони не зупинилися та зробили свою роботу, не дивлячись на те що він втратив свідомість. Вона також зробила запит на отримання медичної документації стосовно стану здоров?я її чоловіка ОСОБА_5 . Під акт прийому передачі документів від клініки їй надали медичну документацію. Наразі її чоловік перебуває на лікуванні у військовому шпиталі в реанімації.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у період часу з 29.02.2024 по 06.03.2024 перебував на стаціонарному лікуванні у ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_3 .
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до:
- медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншої наявної медичної документації, пов`язаної із гр. ОСОБА_5 , як пацієнта ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ).
Вищезазначені документи знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 .
Виходячи з вищевикладеного, встановлено, що вказані документи будуть використані для проведення комісійної судово-медичної експертизи, та в разі вилучення зазначених медичних документів, котрі містяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 ,вони будуть мати значення для встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні
Іншими засобами отримати вказану медичну документацію, яка містить охоронювану законом таємницю, неможливо.
Прокурор у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в яких просять розглянути клопотання без їх участі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 у володінні якого знаходяться документи, за судовим викликом не прибув, про причини неприбуття не повідомив.
Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази документи, висновки експертів.
Як зазначено у частині першій статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ст. 32 Конституції України гарантує кожному охорону особистого життя. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
В п. 7 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи, затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 № 6 від 17.01.1995 року, встановлено, що експертиза може бути проведена лише при наданні особою, яка призначила експертизу, всіх необхідних матеріалів з даної справи. До їх складу повинні обов`язково входити кримінальні або цивільні справи (надалі - матеріали) і оригінали медичної, в тому числі первинної експертної документації.
Згідно з частинами п?ятою - шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв?язку з яким подається" клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обстави кримінальному провадженні.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї стати. доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
3 матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні дізнавача та завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням, може бути виконане.
Слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.
Таким чином, слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які маються у документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до вказаної в клопотанні інформації.
На підставі викладеного та керуючись статтями 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221170000883 від 04.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів та інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, та перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ), а саме: до медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншої наявної медичної документації, пов`язаної із гр. ОСОБА_5 з можливістю вилучення оригіналу.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121461029 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні