25.11.2024 Справа № 642/3601/24
Провадження № 1-кс/642/4003/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада2024року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024221170000883 від 04.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
20.11.2024 до Ленінського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024221170000883 від 04.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що в провадженні СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024221170000883 від 04.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 04.03.2024до чергової частини ХРУП №2 ГУНП в Харківській області надійшла заява ОСОБА_5 , про те, що внаслідок неналежного виконання професійних обов?язків медичними працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », 29.02.2024під час проведення операції ОСОБА_6 , останнього ввели в кому та на даний час останній знаходиться в ній.
Слідчий зазначає, що в якості свідка допитано ОСОБА_5 , яка повідомила, що ОСОБА_6 є її чоловіком, з яким вона перебуває у шлюбі з2020року та планували народження дитини, але були проблеми із заплідненням, тому почали проходити різного роду обстеження. В червні2023року ОСОБА_7 знайшов приватну клініку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Також слідчий зазначає, що ОСОБА_6 у період часу з 18.09.2024 по 11.10.2024 перебував на стаціонарному лікуванні у КНП Харківської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, в ході досудового розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до: медичної карти стаціонарного хворого на ім?я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншої наявної медичної документації, пов?язаної з ОСОБА_6 , які знаходиться в КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_2 ).
Слідчий вказує, що вказані документи будуть використані для проведення комісійної судово-медичної експертизи, та в разі вилучення зазначених медичних документів, будуть мати значення для встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, а іншими засобами отримати вказану документацію неможливо.
Слідчий ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву, в якій зазначив, що клопотання підтримує, просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Прокурор ІНФОРМАЦІЯ_6 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву, в якій зазначив, що клопотання підтримує, просив розгляд справи проводити за його відсутності.
В судове засідання представник КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався завчасно та належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст.107КПК Україниу разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя на підставі наданих матеріалів кримінального провадження, доводів сторони обвинувачення, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що в провадженні СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024221170000883 від 04.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України.
Так, внаслідок неналежного виконання професійних обов?язків медичними працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », 29.02.2024під час проведення операції ОСОБА_6 , останнього ввели в кому та на даний час останній знаходиться в ній.
Крім того, ОСОБА_6 у період часу з 18.09.2024 по 11.10.2024 перебував на стаціонарному лікуванні у КНП Харківської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Відповідно до вимогст. 160 КПК Українислідчий у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинен зазначити: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Отже, в разі звернення процесуальної особи, що здійснює кримінальне провадження, з клопотанням до слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, норми діючого кримінального процесуального законодавства, прямо встановлюють обов`язок цієї особи звертатися з таким клопотанням саме в рамках конкретного провадження, враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у зв`язку із розслідуванням якого подається клопотання та відомості щодо вчинення саме цього кримінального правопорушення.
Встатті 223 КПК Українивикладені вимоги до проведенні слідчих (розшукових) дій. Так, відповідно до ч. 1, 2ст. 223 КПК Українислідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно дост. 214 КПК Українидо ЄРДР внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України.
Згідно з п.п. 1,2 ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 7ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що старший слідчий довів наявність всіх обставин, передбачених пунктами 1, 2 ч. 5 та ч. 7ст. 163 КПК України, для доступу до зазначених документів та їх вилучення, оскільки зазначені у клопотанні обставини свідчать про те, що саме доступ до вищевказаної інформації, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а надані докази обґрунтовують ці обставини.
Згідно зст. 164 КПК Українив ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: 1) прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів; 2) дата постановлення ухвали; 3) положення закону, на підставі якого постановлено ухвалу; 4) прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів; 5) назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ; 6) розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом; 7) строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другоїстатті 562 цього Кодексу; 8) положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.
Стороною обвинувачення доведено наявність підстав вважати, що інформація про тимчасовий доступ до речей і документів до якої заявлено клопотання, перебуває у володінні КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 ), яка в сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані неможливо, тому заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.
У постанові Верховного Суду від 17.02.2021 року по справі №263/10353/16-к викладено правовий висновок, відповідно до якого вбачається, що до компетенції слідчого судді не належить визначення як конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчу (розшукову) дію тимчасовий доступ, так й інших осіб, що будуть брати участь у його проведенні (понятих, працівників оперативного підрозділу, спеціалістів та ін.).
Визначення в ухвалі слідчого судді конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати слідчі дії, перебуває поза межами повноважень слідчого судді з контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та обмежується в цій частині перевіркою того, чи є належним суб`єктом учасник кримінального провадження, який звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ.
Враховуючи викладене та керуючись статтями159-164,309,372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024221170000883 від 04.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КК України -задовольнити частково.
Надати слідчим СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області та прокурорам процесуальним керівникам Новобаварської окружної прокуратури м.Харкова, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024221170000883від 04.03.2024 тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінніКНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 ), а саме: до медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та іншої наявної медичної документації, пов`язаної з ОСОБА_6 , як пацієнтом КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 , з можливістю вилучення їх оригіналів.
Зобов`язатиуповноважену особу КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 надати вказані документи для їх вилучення в ході здійснення тимчасового доступу.
Роз`яснити уповноваженій особі КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 наслідки невиконання ухвали, які передбачені ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_8
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 27.11.2024 |
Номер документу | 123262882 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Петрова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні