ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/530/24
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Руденко О.В., розглянувши позовну заяву №б/н (вх. №614) від 02.09.2024
за позовом Комунального некомерційного підприємства Шумської міської ради "Шумська міська лікарня", вул. Енергетична, будинок 1, м. Шумськ, Кременецький район, Тернопільська область, 47101
до відповідача 1 Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Івано - Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, вул. Василіянок, 48, м. Івано - Франківськ, 76019
відповідача 2 Тернопільського обласного центру зайнятості, вул. Текстильна, 1Б, м. Тернопіль, 46007
про: визнання недійсним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №1586 від 21.06.2024; звільнення КНП Шумської міської ради "Шумська міська лікарня" від обов`язку внесення орендної плати на період вирішення спірних правовідносин в судовому порядку; стягнення з відповідача 1 та відповідача 2 грошові кошти в сумі 30 200 грн у співвідношенні розподілу орендної плати.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Тернопільської області через систему "Еректронний суд" поступила позовна заява Комунального некомерційного підприємства Шумської міської ради "Шумська міська лікарня" до відповідачів Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Івано - Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях та Тернопільського обласного центру зайнятості про визнання недійсним договору оренди; звільнення КНП Шумської міської ради "Шумська міська лікарня" від обов`язку внесення орендної плати; стягнення з відповідача 1 та відповідача 2 грошові кошти в сумі 30 200 грн у співвідношенні розподілу орендної плати.
Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду унормовано у розділі III ГПК України.
Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суддя прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.
Відповідно до п.п.4,5 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; правові підстави позову.
Так, з тексту позовної заяви вбачається, що позивачем заявляються вимоги про стягнення з його контрагентів грошових коштів в сумі 30 200 грн, однак у її резолютивній частині не визначено суми позовних вимог окремо до кожного із відповідачів.
Окрім цього, позовна вимога щодо звільнення позивача від обов`язку внесення орендної плати не пред`явлена до жодного з відповідачів.
При цьому суд зауважує, що визначення предмету позову належить до виключного права позивача, а відтак кожна матеріально-правова вимога має бути сформована ним чітко і зрозуміло.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду та вчинення наступних дій: 1) письмово визначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів у справі.
Якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо ж позивач ці недоліки не виправить у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).
Відповідно до статей 162,164,174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк - протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду та вчинення наступних дій: 1) письмово визначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів у справі.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
4. Копію ухвали надіслати позивачу в порядку ч.5 ст.6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання (суддею) та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду у справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя О.В. Руденко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121464272 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Руденко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні