ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"09" вересня 2024 р. м ХарківСправа № 922/3123/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиКрасноградської міської ради (місцезнаходження: 63304, Харківська область, місто Красноград, вулиця Історична, будинок 94; код ЄДРПОУ:04058686) до Приватного малого підприємства "Нектар" (місцезнаходження: 63304, Харківська область, місто Красноград, вулиця Шиндлера, будинок 87; код ЄДРПОУ:22632893) про розірвання договору та виселення
ВСТАНОВИВ:
Красноградська міська рада (позивач) звернулася до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про розірвання з Приватним малим підприємством "Нектар" (відповідач) Договору оренди майна комунальної власності Красноградської територіальноїх громади №103-06/НП від 24.05.2006 та виселення Приватного малого підприємства "Нектар" з нежитлових приміщень 33,4 загальною плозею 22,3 кв.м., які розташовані на першому поверсі поліклінічного відділення Комунального некомерційного підприємства "Красноградська центральна районна лікарня".
Також позивач просить суд покласти на Приватне мале підприємство "Нектар" витрати зі сплати судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви Красноградської міської ради та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п.5 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Разом з тим, як вбачається із поданих матеріалів позивачем, текст позовної заяви (аркуш 3 та аркуш 7) є неналежної якості (нечитабельний: текст є нечітким), тому її важко прочитати та неможливо зрозуміти суть цієї позовної заяви. У зв`язку з чим позивачу необхідно надати текст позовної заяви, викладений у максимально чіткому вигляді.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, позивачем надані додатки до позовної заяви, які є нечитабельними, а саме Додаткова угода №3 до Договору оренди комунального майна №103-06/НП від 24.05.2006, Додаткова угода №4 до Договору оренди комунального майна №103-06/НП від 24.05.2006, Договір суборенди №12/21 від 02.02.2021, Рамкова угода №27-63-9 від 31.05.2024. Суд зазначає, що в суду можуть виникнути труднощі при вивченні позовної заяви, оскільки, подані додатки до позовної заяви є неякісного друку та нечитабельні, що в сукупності з матеріалами справи не надають можливості встановити фактичних обставити справи, які б документально підтверджували позовні вимоги позивача в порядку п.5 ч.3 ст.162 ГПК України.
Крім того, відповідно до ч.1 ст 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Так, позивачем до позовної заяви додано докази направлення позовної заяви іншим учасникам справи, проте, суд зазначає що вони є також нечитабельними, оскільки копії поштових відправлень накладені на копії описів вкладення, що унемжливлює встановити адресата та адресу, на яку були направлені документи, найменування документів, які були направлені, дату такого відправлення.
Також, позивачем до позовної заяви додано як доказ направлення позовної заяви копію позовної заяви з надписом на першому аркуші: одержала 30.08.2024 Литовка, підпис, без зазначення посади особи, яка отримала документ та назви юридичної особи, яку представляє вказана особа та її повноваження. У з`язку з чим суд не може встановити на підтвердження вручення якій особі надано копію такого документа. Крім того, вказаний аркуш не має назви заяви , а тому неможливим є встановлення того, який саме документ вручено.
Також, відповідно до ч.2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовну заяву (вх.№3123/24) підписано Світланою Кривенко, як Красноградським міським головою.
Суд зазначає, що позовна заява- це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов.
Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
Так частиною 3 статті 56 ГПК України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Отже, наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи в порядку самопредставництва. При цьому, в порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких визначені законодавством чи установчими документами. Для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження (довіреності). Відповідно особи, які представляють юридичну особу за довіреністю і виконують процесуальні дії на підставі наданих їм довіреністю повноважень, виступають від імені цієї особи як довірителя, а не в порядку самопредставництва.
Аналогічний висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду України від 13.03.2018 року у справі N 910/23346/16 та постанові Верховного Суду від 17.06.2020 у справі N 922/2246/19.
Втім, до позовної заяви не додано доказів на підтвердження того, що на момент підписання позову головою Красноградської міської ради є Світлана Кривенко (якою підписано позовну заяву), а отже, позивачем не подано суду доказів того, що вказана особа має повноваження на підписання позовної заяви.
Також суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону України передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Згідно із підпунктами 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн.), а за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн.) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 059 800 грн.).
Частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру про розірвання з Приватним малим підприємством "Нектар" (відповідач) Договору оренди майна комунальної власності Красноградської територіальноїх громади №103-06/НП від 24.05.2006 та виселення Приватного малого підприємства "Нектар" з нежитлових приміщень 33,4 загальною площею 22,3 кв.м., які розташовані на першому поверсі поліклінічного відділення Комунального некомерційного підприємства "Красноградська центральна районна лікарня".
До позовної заяви (вх. № 3123 від 04.09.2024) позивачем додано платіжну інструкцію № 953 від 02.09.2024 про сплату судового збору в розмірі 3028,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за одну позовну вимогу немайнового характеру). Інших доказів сплати судового збору суду не надано. Так само, як і не зазначено документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у встановлених законом порядку і розмірі відповідно до кількості заявлених ним позовних вимог.
Крім того, суд також зазначає, що у вступній частині позовної заяви Красноградською міською радою зазначено третю особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Подорожник Харків" (місцезнаходження:79052, місто Львів, вулиця Широка, будинок 66; код ЄДРПОУ:42517597) та третю особу - Комунальне некомерційне підприємство "Красноградська центральна районна лікарня" (місцезнаходження: 63304, Харківська область, місто Красноград, вулиця Шиндлера, будинок 87; код ЄДРПОУ: 02002701) без належного правового обгрунтування необхідності залучення данних осіб до участі у справі у якості третіх осіб.
Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, питання щодо залучення до участі у справі Товариства з обмеженою відповідальністю "Подорожник Харків" та Комунального некомерційного підприємства "Красноградська центральна районна лікарня" в якості третіх осіб може бути розглянуто судом після надання позивачем обрунтованого клопотання із зазначенням, як рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки даних третіх осіб.
Згідно ч. 1, ч. 2ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовну заяву у відповідності до положеньст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу Україниякщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленомустаттею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164,174,234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Красноградської міської ради (вх. № 3123/24) залишити без руху.
2.Встановити Красноградській міській раді строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3.Встановити Красноградській міській раді спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання до суду тексту позовної заяви (вх. № 3123/24) в редакції придатній для читання;
- надання до суду якісних копій Додаткової угоди №3 до Договору оренди комунального майна №103-06/НП від 24.05.2006, Додаткової угоди №4 до Договору оренди комунального майна №103-06/НП від 24.05.2006, Договору суборенди №12/21 від 02.02.2021, Рамкової угоди №27-63-9 від 31.05.2024, які є чіткими та придатними для читання;
- надання до суду доказів направлення позовної заяви іншим учасникам справи, проте, які є читабельними та з яких можливо встановити адресата, адресу, на яку вони були направлені, найменування предметів, які були направлені, дату такого відправлення;
- надання суду пояснень щодо доданого до позовної заявидоказу направлення документу на першому аркуші якого зазначено "одержала 30.08.2024 Литовка" з доказами зазначня посади особи, яка отримала документ та назви юридичної особи, яку представляє вказана особа та її повноваження, а також з доказами того, який саме документ вручено;
- надання до суду доказів на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву, а саме ОСОБА_1 станом на час подання позову;
- надання до суду доказів сплати (доплати) судового збору за другу позовну вимогу немайнового характеру, в порядку положень ч.3 ст.6 ЗУ "Про судовий збір" у розмірі 3028,00 грн.;
- надання до суду обрунтованого клопотання із зазначенням необхідності залучення ТОВ "Подорожник Харків" та Комунального некомерційного підприємства "Красноградська центральна районна лікарня" до участі у справі в якості третіх осіб, із зазначенням того, як рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки даних осіб.
4.Окремо попередити заявника про те, що частиною четвертоюстатті 174 Господарського процесуального кодексу Українивизначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/ .
Ухвалу підписано 09.09.2024
СуддяВ.В. Рильова
Справа №922/3123/24
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121464377 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні