Рішення
від 09.09.2024 по справі 345/5142/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/5142/24

Провадження № 2-о/345/224/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.09.2024 р. м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі

головуючої судді Якимів Р.В.

секретаря судового засідання Гладенької Л.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ОСОБА_2 , сектор у справах сімї та гендерної політики відділу соціального обслуговування пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Калуської міської ради, служба у справах дітей Калуської міської ради, Калуський міський центр соціальних служб Калуської міської ради про видачу обмежувального припису, -

за участю заявниці ОСОБА_1

представника Калуського міського центру соціальних служб Ящишин В.Л.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно ОСОБА_2 .. Заяву мотивує тим, що вона на даний час проживає разом з дітьми ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та чоловіком ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 . Тривалий час ОСОБА_2 вчиняє відносно неї та дітей домашнє насильство, а саме вчиняє погрози, принижує, ображає нецензурною лайкою, заподією тілесні ушкодження. При зустрічі з батьком діти страждають. Вона неодноразово здійснювала виклики працівників поліції та зверталася з відповідними заявами до Калуського РВ ГУНП в Івано-Франківській області. Також з даного приводу вона зверталась за психологічною допомогою до Калуського міського центру соціальних служб. 30.08.2024 складено комплексне психологічне дослідження ОСОБА_1 , де з`ясовано, що 17.04.2024 ОСОБА_2 вчинив домашнє насильство відносно неї та сина ОСОБА_6 , який став на захист мами., а саме шарпав їх, погрожував штовхав жінку. Однак, незважаючи на ряд вжитих заходів ОСОБА_2 відповідних висновків для себе не зробив, а своєї поведінки не змінив. Він продовжує вчиняти погрози, принижує, ображає її нецензурною лайкою. Так, як вона постійно зазнає домашнього насильства від його дій протягом тривалого часу та його поведінка негативно впливає на її здоров`я та працездатність просить суд видати обмежувальний припис відносно ОСОБА_2 , яким протягом шести місяців визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього обов`язки, а саме: заборонити перебувати йому в місці проживання; обмежити спілкування з дітьми; заборонити наближатися на відстань блище 100 метрів до місця проживання та місця перебування її та дітей; заборонити вести з ними спілкування або контактувати з нею особисто і через третіх осіб; заборонити особисто і через третіх осіб розшукувати їх, якщо вони за власним бажанням перебувають у місці, йому невідомому, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборонити вести листування, телефонні переговори ( в тому числі написання СМС- повідомлень), як особисто, так і через третіх осіб.

Заявниця ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала подану заяву про видачу обмежувального припису, пояснила суду, що ОСОБА_2 тривалий час вчиняє відносно неї та дітей домашнє насильство, а саме вчиняє погрози, принижує, ображає нецензурною лайкою, заподією тілесні ушкодження, при зустрічі з батьком діти страждають, не бажають з ним спілкуватись. Просить заяву задоволити.

Представник сектору у справах сімї тагендерної політикивідділу соціальногообслуговування пільговихкатегорій населенняуправління соціальногозахисту населенняКалуської міськоїрадиБігунА.М.в судовезасідання подалазаяву уякій вказала, заявупро видачуобмежувального приписувідносно ОСОБА_2 просить задоволити, розглядати справу у її відсутності.

Представник Калуськогоміського центрусоціальних службКалуської міськоїради ЯщишинВ.Л.в судовомузасіданні вказав,що нимибуло проведенокомплексне психологічнедослідження ОСОБА_1 та зроблено висновок та вважає, що заява підставна та підлягає до задоволення.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин. Його неявка не перешкоджає судовому розгляду.

Суд, заслухавши доводи учасників судового розгляду, дослідивши та перевіривши докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є батьком дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.12,13,14,15).

Відповідно доакту оцінкипотреб сім`ї Калуськогоміського центрусоціальних службКалуської міськоїради від27.08.2024,неповнолітнійОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 при згадуванні про батька вказує, що у нього є страх до батька, через насильство яке він вчиняє в сім`ї (а.с.6-9).

Відповідно до висновку оцінки потреб сім`ї Калуського міськогоцентру соціальнихслужб Калуськоїміської радивід 28.08.2024за результатамиперевіркиОСОБА_1 рекомендовано складення заяви про видачу обмежувального припису відносно ОСОБА_2 , який вчиняє відносно неї домашнє насильство (а.с.10).

У відповідності до комплексного психологічного дослідження Калуського міського центру соціальних служб Калуської міської ради від 30.08.2024 складеної на ОСОБА_1 , рекомендовано складеннязаяви провидачу обмежувальногоприпису відносно ОСОБА_2 ,який вчиняєвідносно неїдомашнє насильство(а.с.11).

Відповідно до постанови суду від 13.05.2024 ОСОБА_2 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП і згідно ст.22 КУпАП у зв`язку з малозначністю вчиненого його звільнено від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням (а.с.14).

Відповідно до правил п. 1 ч. 1 ст. 350-2 ЦПК України, заява про видачу обмежувального припису може бути подана особою, яка постраждала від домашнього насильства або її представником у випадках визначенихЗаконом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Відповідно до ст.1цього Закону домашнім насильством є діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сімї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сімєю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Відповідно до ч. 2 ст.3Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству» дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється, у тому числі, на колишнє подружжя.

В силу положень ст.24Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству» до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать: обмежувальний припис стосовно кривдника.

Згідно з ч. 2 ст.26Закону України«Про запобіганнятапротидію домашньомунасильству» обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов`язків. У відповідності до ч. 3, 4 цієї статті рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.

За п. 9 ч.1 ст.1цього жЗакону оцінка ризиків це оцінювання вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи.

Відповідно до ч. 4 ст.26Закону України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству» обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. З урахуванням обставин справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що встановлення відповідних обмежень водночас запобігатиме вчиненню ним домашнього насильства.

Матеріалами справи підтверджується вчинення ОСОБА_2 психологічного насильства відносно ОСОБА_1 , що свідчить про наявність ризику повторного вчинення домашнього насильства. За таких обставин вимоги заявника про видачу обмежувального припису щодо обмеження прав кривдника і покладення на нього обов`язків є обґрунтованими.

У той же час, суд звертає увагу, що оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є власником житла, в якому проживають він, заявниця разом зі своїми дітьми, а згідно з ч.1 ст.321ЦК України право власності є непорушним та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, тому вимога стосовно покладення на ОСОБА_2 обмеження у виді заборони перебувати за місцем проживання/перебування ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , а також наближатися до заявниці та дітей на відстань блище 100 метрів до місця проживання та місця перебування, є необгрунтованою, оскільки суд не може обмежити право власності ОСОБА_2 ..

На підставі викладеного, проаналізувавши та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає, що наявні реальні ризики продовження вчинення ОСОБА_2 домашнього насильства щодо заявниці, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви та необхідність видачі обмежувального припису відносно ОСОБА_2 , але строком на 2 (два) місяці, із встановленням декількох заходів тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов`язків, зокрема, встановлених ч. 2 ст. 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

У відповідності до вимог ст.141ЦПКУкраїни судові витрати слід віднести за рахунок держави.

Керуючись ст.ст.12,13,81,89,141,263265,350-1-350-8 Цивільного процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити частково.

Видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителя АДРЕСА_1 .

Встановити заходи тимчасового обмеження прав ОСОБА_2 та покласти на нього наступні обов`язки на строк 2 (два) місяці:

- обмежити ОСОБА_2 спілкування з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та дітьми ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- заборонити особисто і через третіх осіб розшукувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якщо вони за власним бажанням перебувають у місці, невідомому ОСОБА_2 , переслідувати їх та в будь-який спосіб спілкуватися з ними;

- заборонити вести листування, телефонні переговори ( в тому числі написання СМС- повідомлень) з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як особисто, так і через третіх осіб.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Копію рішення направити до Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Калуського міського центру соціальних служб для взяття ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - на профілактичний облік.

Рішення суду підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому рішення не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Суддя:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121482832
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про видачу і продовження обмежувального припису

Судовий реєстр по справі —345/5142/24

Постанова від 19.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Постанова від 19.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Рішення від 09.09.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Якимів Р. В.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Якимів Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні