Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/3344/24
номер провадження 1-кс/695/809/24
Номер рядка у звіті
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 вересня 2024 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського
міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1
за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_2
слідчої ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5
захисника ОСОБА_6
розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання начальника ВР ЗСПЖЗО СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_7 , погоджене прокурором Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_8 в кримінальному провадженні №12024250370001472 від 03.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тростянець, Сумської області, громадянина України, українця, освіта середня-спеціальна, розлученого, на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей не маючого, являється ліквідатором аварії на ЧАЕС (категорія 2), депутатом, учасником бойових дій, АТО (ООС) не являється, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, -
про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник ВР ЗСПЖЗО СВ Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_7 звернулась до суду з клопотанням, погодженим із прокурором Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_8 у кримінальному провадженні №12024250370001472 від 03.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України відносно ОСОБА_5 строком на 60 діб з покладенням таких обов`язків:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за кожною вимогою;
- цілодобово перебувати за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 за виключенням оголошення у зазначений період повітряної тривоги у Черкаській області для переходу у спеціально обладнане приміщення (укриття);
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілим у кримінальному провадженні до завершення досудового розслідування;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, які дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на присадибній ділянці поблизу домоволодіння АДРЕСА_1 , вчинив сварку з потерпілим ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , де на ґрунті особистих неприязних відносин, раптово виник прямий умисел, спрямований на спричинення тяжких тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_9 .
ОСОБА_5 діючи умисно та цілеспрямовано, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, наніс один удар металевою трубою в область лобної частини голови потерпілого ОСОБА_9 , спричинивши останньому тілесні ушкодження у вигляді вдавленого уламкового перелому лобної кістки, відповідно до довідки, виданої КНП «Золотоніська БЛ» Золотоніської міської ради від 03.09.2024.
За даним фактом 03.09.2024 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12024250370001472 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
04.09.2024 ОСОБА_5 затриманий в порядку п.2 ч.1 ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
04.09.2024 ОСОБА_5 , з дотриманням вимог ст.ст. 276-278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Його вина повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- протоколом огляду домоволодіння в АДРЕСА_1 від 03.09.2024;
- протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 04.09.2024;
протоколом допиту свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 04.09.2024;
- іншими матеріалами кримінального провадження.
На даний час, оцінюючи докази, зібрані в сукупності можна дійти висновку щодо причетності ОСОБА_12 до вчинення кримінального правопорушення.
У ході досудового розслідування встановлено ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: ризик можливого переховування від органу досудового розслідування; незаконного впливу на свідків, потерпілого; можливого вчинення іншого кримінального правопорушення; запобігання спробам перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
У судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали дане клопотання, наполягали на його задоволенні. Прокурор просив обрати запобіжний захід у межах строку досудового розслідування.
Підозрюваний та його захисник - ОСОБА_6 не заперечували проти задоволення клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Заслухавши доводи слідчого, прокурора, підозрюваного, захисника, вивчивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження в режимі таємниці досудового розслідування, суд встановив наступне.
По факту вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.09.2024 р. за №12024250370001472 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
04.09.2024 ОСОБА_5 затриманий в порядку п.2 ч.1 ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України вручене ОСОБА_5 04.09.2024 р.
Копію клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з додатками підозрюваний та його захисник отримали 04.09.2024 р. о 19-00 год.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, в якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Під час розгляду клопотання з`ясовано, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, що доведено доказами, які містяться в матеріалах клопотання та матеріалах кримінального провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що прокурором доведено, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а саме: можливого переховування від органу досудового розслідування; незаконного впливу на свідків, потерпілого; можливого вчинення іншого кримінального правопорушення; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
При цьому слідчим суддею також оцінені в сукупності всі обставини, визначені ст. 178 КПК України підозрюваний пенсіонер, ліквідатор аварії на ЧАЕС, розлучений, за місцем проживання характеризується позитивно, підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, раніше не судимий.
Враховуючи вище викладене, слідчий суддя приходить до висновку про неможливість застосування відносно ОСОБА_5 більш м`яких запобіжних заходів і вважає, що достатнім запобіжним заходом для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного буде цілодобовий домашній арешт, застосування якого дозволить запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, є виправданим з урахуванням ризиків, даних про особу підозрюваного та обставин, встановлених слідчим суддею, які впливають на суспільний інтерес у даному кримінальному провадженні.
Разом із тим слідчий суддя вважає за необхідне застосувати запобіжний захід у межах строку досудового розслідування.
На підставі ст.ст 176-179, 181, 193 194, 205, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Обрати підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за кожною вимогою;
- цілодобово перебувати за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 за виключенням оголошення у зазначений період повітряної тривоги у Черкаській області для переходу у спеціально обладнане приміщення (укриття);
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілим у кримінальному провадженні до завершення досудового розслідування;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, а також інші документи, які дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Строк дії ухвали - до 04.11.2024 року.
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням домашнього арешту покласти на слідчого Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів.
Відповідно до вимог ч.2 ст.376 КПК України повний текст ухвали оголошено 09.09.2024.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121516602 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Степченко М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні