Ухвала
від 11.09.2024 по справі 461/6471/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6471/24

Провадження № 1-кс/461/5367/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

11.09.2024 року слідча суддя ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняпредставниказаявниці ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

встановила:

До ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшлоклопотання представниказаявниці ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про тимчасовийдо резервуарівР 50та Р 25,які визнанодоказами укримінальному провадженні№ 42023142410000003 від 21.04.2023 року, за підозрою ОСОБА_3 за ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, що знаходиться у володінні військової частини № НОМЕР_1 у АДРЕСА_1 , з можливістю проводити вимірювання, фотографування, відеозапис.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що без доступу до вказаних речей (36 резервуарів), їх огляду, реалізація права на захист є неможливою в цілому. Стороні захисту необхідно визначитись, у зв`язку з чим є ознаки пошкодження лакофарбового покриття, який об`єм цих пошкоджень, чи дотримані вимоги зберігання та експлуатації резервуарів.

Представник заявниці ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_4 скерував до суду заяву, у якій просить розглядати справу у їх відсутності.

Прокурор та слідчий у судове засідання не з`явились, хоча повідомлялись про дату, місце та час розгляду клопотання телефонограмою від 09.09.2024. Заперечення на клопотання до суду не скерували.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчийсуддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно зі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксуваннясудового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, слідча суддя приходить до такого висновку.

Відповідно до приписів ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження, а також обмежує конституційні права особи на захист.

КПК України надає стороні захисту рівні права із стороною обвинувачення у збиранні доказів та доведенні їх переконливості перед судом. Тому у разі наявності у сторони захисту відомостей, які спростовують покладені в основу обвинувачення обставини або свідчать про недопустимість зібраних обвинуваченням доказів, їй мають бути надані рівні можливості для доведення цих обставин. Невід`ємною складовою такого доведення є збір доказів та застосування для цього відповідних заходів забезпечення кримінального провадження або проведення слідчих дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України,заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.2 ст. 159 КПК України,тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як передбачено у ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Оскільки тимчасовий доступ, про який просить заявниця, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цього доступу неможливо, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи та дають підстави надати тимчасовий доступ до вказаних речей, з можливістю вилучення їх копій.

Враховуючи зазначене, слідча суддя доходить до висновку про те, що клопотання підставне, обґрунтоване та є таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 159-166 КПК України,слідча суддя -

постановила:

клопотаннязадовольнити.

Надати дозвіл підозрюваній ОСОБА_3 , адвокатам ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та залученим стороною захисту спеціалістам та експертам тимчасовий доступ до резервуарів Р 50 та Р 25, які визнано доказами у кримінальному провадженні № 42023142410000003, що знаходиться у володінні військової частини № НОМЕР_1 у АДРЕСА_1 , з можливістю проводити вимірювання, фотографування, відеозапис.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.

Ухвала складена у двох примірниках, один знаходиться в матеріалах судового провадження, а другий наданий стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя ОСОБА_6

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено12.09.2024
Номер документу121518304
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/6471/24

Ухвала від 09.09.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Стельмах І. О.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 12.08.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні