Ухвала
від 11.09.2024 по справі 592/15610/23
СУМСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа №592/15610/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - Ніколаєнко О. О.Номер провадження 22-ц/816/1301/24 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І. Категорія - 61

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

11 вересня 2024 року м. Суми

Сумський апеляційний суд у складі судді

Криворотенко В. І., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Сумської міської ради в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 11 січня 2024 року

за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми", третя особа: приватний нотаріус Сумського міського нотаріального округу Комишан Марина Володимирівна, про зобов`язання вчинити дії щодо приватизації квартири,

в с т а н о в и в :

Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 11 січня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано за ОСОБА_1 право на завершення приватизації квартири АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом

Відповідач з рішенням суду не погодився та подав апеляційну скаргу, яка підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України).

Рішення Зарічного районного суду м. Суми від 11 січня 2024 року відповідач отримав в Електронному суді 11 січня 2024 року, проте скарга подана 05 квітня 2024 року, тобто з пропуском 30-денного строку на подання скарги з дня отримання копії судового рішення. Клопотання про поновлення процесуального строку на подання скарги відповідач не заявляв, поважних чи будь-яких інших причин пропуску строку на оскарження рішення суду в апеляційній скарзі не наведено. Крім того, у порушення вимог п. 8 ч. 2 ст. 356 ЦПК України відповідач у скарзі не вказав дату отримання копії судового рішення.

Клопотання відповідача від 05 квітня 2024 року суд не вважає клопотанням про поновлення процесуального строку, оскільки ні за змістом, ні за його назвою не зрозуміло що має на увазі заявник, коли просить відкрити апеляційне провадження, одночасно зазначаючи про те, що відповідач проти задоволення позову та що представник відповідача у день ухвалення судового рішення перебувала на лікарняному. Поважних причин неподання апеляційної скарги у період з 12 січня по 12 лютого 2024 року (10 і 11 лютого вихідні дні), а також прохання про поновлення процесуального строку згадане клопотання не містить.

Згідно з ч.ч. 3,4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. 358 цього Кодексу.

Відтак, заявник має право протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали звернутись до апеляційного суду із заявою про поновлення процесуального строку на оскарження судового рішення, вказавши в ній дату отримання копії рішення суду, а також надати докази на підтвердження поважності причин поновлення строку на оскарження судового рішення.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання позовної заяви ставка судового збору за вимогу немайнового характеру становила 1073,60 грн (0,4 від 2684 грн), а тому за подання апеляційної скарги ставка судового збору становить 1610,40 грн (150% від 1073,60 грн), які відповідач має сплатити за такими реквізитами:

отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101

код за ЄДРПОУ: 37970404

банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)

код банку отримувача (МФО) 899998

рахунок отримувача: UА598999980313171206080018540

код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу - *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); Судовий збір, за позовом , на рішення від по справі № , Сумський апеляційний суд.

Приклад заповнення графи "Призначення платежу":

*;101;1234567890;Судовий збір,за позовом ОСОБА_2 ,на рішення від 01.01.2022 по справі 555/1000/18,Сумський апеляційний суд

Крім того, у порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України відповідачем до апеляційної скарги не додано копію скарги та копії доданих матеріалів для третьої особи. Цей недолік апеляційної скарги заявнику слід усунути шляхом надання апеляційному суду відповідної копії скарги з додатками для третьої особи або доказу надсилання копії апеляційної скарги з додатками третій особі.

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, зокрема, і у випадку несплати судового збору, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.

Таким чином, апеляційну скаргу слід залишити без руху, запропонувати відповідачу усунути вказані в цій ухвалі недоліки апеляційної скарги та роз`яснити наслідки їх не усунення.

Керуючись ст. ст. 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Сумської міської ради в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 11 січня 2024 року залишити без руху.

Роз`яснити Сумській міській раді в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" право протягом десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали звернутись до апеляційного суду із заявою про поновлення строку на оскарження рішення суду, в якій вказати дату його отримання, поважні причини пропуску строку на оскарження рішення суду, а також надати докази на підтвердження поважності підстав для поновлення строку на подання апеляційної скарги.

Роз`яснити Сумській міській раді в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми", що у разі неподання заяви про поновлення процесуального строку та доказів поважності підстав для його поновлення у встановлений судом строк у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Запропонувати Сумській міській раді в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали сплатити судовий збір у розмірі 1610 грн 40 коп. та надати апеляційному суду докази його сплати, а також надати апеляційному суду копію апеляційної скарги з додатками для третьої особи або докази надсилання третій особі копії апеляційної скарги з додатками.

Роз`яснити Сумській міській раді в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми", що у разі невиконання зазначених вимог, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали направити Сумській міській раді в особі Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" (ап.скарга).

Суддя Сумського апеляційного суду В.І. Криворотенко

СудСумський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено12.09.2024
Номер документу121520177
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —592/15610/23

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Рішення від 11.01.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 12.12.2023

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Шияновська Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні