Ухвала
від 03.09.2024 по справі 578/700/24
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

Іменем України

03 вересня 2024 року

смт Краснопілля

справа № 578/700/24

провадження № 2/578/245/24

Краснопільський районний суд Сумської області, суддя Косар А. І.

найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:

позивач: ОСОБА_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 , Паспорт громадянина України: НОМЕР_2 від 03.12.2001; місце реєстрації: АДРЕСА_1 , Україна

відповідач: КРАСНОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА РАДА СУМСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ, код ЄДРПОУ 04390104; e-mail: kras.gromada@ukr.net; місцезнаходження юридичної особи: вулиця Мезенівська, 2, селище Краснопілля, Сумський район, Сумська область, 42400, Україна

предмет позову: спір про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Питання, що вирішується ухвалою

У липні 2024 року ОСОБА_1 через представника за довіреністю ОСОБА_2 звернулася до суду Краснопільського районного суду Сумської області з позовом до КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ, в якому просить надати їй додатковий строк тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили для звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Харків Харківської області Україна.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.07.2024 головуючим суддею визначено Алевтину Іванівну Косар.

Ухвалою від 26 липня 2024 року позовну заяву б/н від 10.07.2024 (№ 2369/24 вх від 17.07.2024) ОСОБА_1 , подану через представника за довіреністю ОСОБА_2 до відповідача КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини було залишено без руху, надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду: позовної заяви в письмовій формі за підписом позивача або його представника з числа професійних адвокатів.

16.08.2024 від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом з уточненою позовною заявою. Вказані документи суддя отримала 30.08.2024 після виходу з відпустки.

Під доступом до правосуддя згідно зі стандартами Європейського суду з прав людини розуміють здатність особи безперешкодно отримати судовий захист як доступ до незалежного і безстороннього вирішення спорів за встановленою процедурою на засадах верховенства права.

Згідно зі статтею 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Тобто Україна як учасниця Конвенції повинна створювати умови щодо забезпечення доступності правосуддя як загальновизнаного міжнародного стандарту справедливого судочинства.

Перевіряючи подану позовну заяву на її відповідність вимогам Цивільного процесуального кодексу України, суддя доходить висновку, що вона не в повній мірі відповідає приписам цього правового акта, з наступних підстав.

За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України /далі - ЦПК/.

Частиною 2 статті 175 ЦПК встановлено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

За змістом чч. 3, 4 статті 131-1 Конституції України, виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних справах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Дослідивши подану уточнену позовну заяву, судом встановлено, що вона підписана позивачем без зазначення дати її підписання.

Згідно з частиною першою статті 185 ЦПК, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ували про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі частини першої статті 185 ЦПК, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення уточненої позовної заяви від ОСОБА_1 без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду: позовної заяви в письмовій формі за підписом позивача з зазначенням дати підписання.

За умовами частини 3 статті 185 ЦПК, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 187 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 185, 353 Цивільного процесуального кодексу України,

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 3 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , Україна) рекомендованою кореспонденцією з повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Інформацію стосовно справи, що розглядається, можна отримати за адресою: АДРЕСА_2 , та на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.

Суддя А. І. Косар

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено12.09.2024
Номер документу121520988
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —578/700/24

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Рішення від 05.11.2024

Цивільне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Краснопільський районний суд Сумської області

Косар А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні