Справа № 302/1287/24
Провадження № 2-а/302/35/24
Категорія 139
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження
без виклику сторін
09 вересня 2024 року селище Міжгір`я
Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Повідайчик О.І., розглянувши позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (місцезнаходження: вул. Ференца Ракоці, 13, м. Ужгород) та інспектора відділення поліції № 2 (с-ще Міжгір`я) Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області Цьопа Василя Васильовича (місцезнаходження: вул. Возз`єднання, 1, с-ще Міжгір`я Хустського району Закарпатської області) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 , діючи через представника адвоката Беллу Володимира Михайловича, звернувся до суду з цим позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення з підстав її незаконності.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленимстаттями 160 і 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Адміністративний позов належить до предметної, інстанційної та територіальної юрисдикції Міжгірського районного суду Закарпатської області.
Позов подано до суду з дотриманням строку, встановленого частиною другою статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.
Згідно з положеннями частини першої статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Відповідно до частини другої зазначеної норми закону для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи призначене спрощене позовне провадження.
Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. 12, 18, 171, ч.8, ч.9 ст. 162, ст. 268 і 286 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та інспектора відділення поліції № 2 (с-ще Міжгір`я) Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області Цьопа Василя Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, без повідомлення (виклику) сторін.
Встановити відповідачам п`ятиденний строк, з дня вручення цієї ухвали, для подання відзиву на позовну заяву. У встановлений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, та всі наявні докази, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини третьої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідачі повинні надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, згідно з приписами частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачам, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідачі заперечення на відзив.
Направити учасникам справи копію ухвали, а відповідачам також примірник позовної заяви з доданими до неї матеріалами через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему (ст. 18 КАС України).
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за вебадресою: https://mg.zk.court.gov.ua/sud0706/gromadyanam/csz/ .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Повідайчик
Суд | Міжгірський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121523994 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Міжгірський районний суд Закарпатської області
Повідайчик О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні