Справа №295/11264/24
Категорія 54
2/295/2782/24
У х в а л а
про залишенняпозовноїзаявибез руху
02 вересня 2024 року
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ,
від імені якої діє представник адвокат Могильницька Ірина Михайлівна,
до Приватної фірми «ЮрЕкс» Юридична консультація та майнова експертиза»,
ОСОБА_2 ,
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дій,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати протиправною відмову Приватної фірми «ЮрЕкс» у наданні ОСОБА_1 додаткової оплачуваної відпустки в кількості 10 календарних днів, як одинокому батьку, та зобов`язати Приватну фірму «ЮрЕкс» надати ОСОБА_1 додаткову оплачувану відпустку за 2023 рік в кількості 10 календарних днів, як одинокому батьку, відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про відпустки».
Ухвалою суду від 31.07.2024 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу термін на усунення недоліків позовної заяви.
Так, позовну заяву було залишено без руху, зокрема, у зв`язку з тим, що позовна заява подана до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, однак доказів надсилання позовної заяви з доданими документами відповідачам у порядку, визначеному ст. 43 ЦПК України, позивачем не надано.
31.07.2024 від представника позивача ОСОБА_3 надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, до якої долучено, зокрема, копії квитанцій АТ «Укрпошта» про здійснення поштових пересилань на ім`я ОСОБА_4 та ПІ «Юренкс».
Також представник позивача подала до суду позовну заяву у новій редакції, у якій просить: встановити факт, що ОСОБА_1 самостійно виховує та утримує дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
визнати протиправною відмову Приватної фірми «ЮрЕкс» у наданні ОСОБА_1 додаткової оплачуваної відпустки в кількості 10 календарних днів, як одинокому батьку, та зобов`язати Приватну фірму «ЮрЕкс» надати ОСОБА_1 додаткову оплачувану відпустку за 2023 рік в кількості 10 календарних днів, як одинокому батьку, відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про відпустки».
Однак недоліки, які вказані в ухвалі суду від 31.07.2024, позивачем у повному обсязі не усунуті, що є підставою для повторного залишення позовної заяви без руху.
Статтями 175, 177ЦПКУкраїни встановлено обов`язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 173 ЦПК України, позовна заява повинна містити, серед іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
У позовній заяві відсутні відомості про наявність або відсутність в учасників справи електронного кабінету.
Також, ч. 1 ст. 177 ЦПК України визначено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Відповідно до п. 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно доч.1ст.44ЦПКУкраїни учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Згідно з ч. 5-7 ст.43 ЦПК Українидокументи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
У даному випадку, позовна заява, заява про усунення недоліків та уточнена позовна заява подані до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, та до заяви про усунення недоліків додано копії квитанцій АТ «Укрпошта» про здійснення поштових пересилань на ім`я ОСОБА_4 та ПІ «Юренкс», однак описів вкладення позивачем до позову не додано.
Недотримання позивачем зазначених положень при зверненні з позовною заявою у справі перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
За положеннями ст.185 ЦПК України якщо позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України та/або не сплачено судовий збір, вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якої діє представник адвокат Могильницька Ірина Михайлівна, до Приватноїфірми «ЮрЕкс»Юридична консультаціята майноваекспертиза», ОСОБА_2 , про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дій - залишити без руху.
Встановити позивачустрок дляусунення недоліків упродовж семи днів з моменту отриманнякопії цієїухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А.Воробйова
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121529467 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Воробйова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні