Ухвала
від 11.09.2024 по справі 353/541/24
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 353/541/24

Провадження № 2/353/264/24

У Х В А Л А

11 вересня 2024 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гелексі Фінанс» адвоката Дударенко Анни Михайлівни про участь представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гелексі Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області перебуває цивільна справа за позовом ТзОВ «Гелексі Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

10.09.2024 року від представника позивачаТзОВ «ГелексіФінанс» адвоката ДударенкоА.М.до судунадійшла заявапро участьпредставника позивача у судовому засіданні, призначеному на 18.09.2024 року та всіх подальших судових засіданнях, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Своє клопотання представник обґрунтовувала тим, що позивач здійснює свою діяльність в м. Київ, що є значно віддаленим від Тлумацького районного суду Івано-Франківської області, у зв`язку з чим необхідне відрядження. Також участь представника позивача в судовому засіданні ускладнюється у зв`язку з введенням воєнного стану, збільшенням ракетних ударів по території України, що створює небезпеку для життя і здоров`я та складнощі в пересуванні територією України.

Дослідивши клопотання представника позивача суд вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, з таких підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не визначені у законі. Проте необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Суд звертає увагу на те, що на всій території України введено режим економії електроенергії, запроваджено графіки вимкнення електричної енергії, що може викликати нестабільне інтернет-з`єднання та можливе відключення електроенергії.

Крім цього станом на день розгляду клопотання у Тлумацького районного суду Івано-Франківської області відсутня технічна можливість щодо належного та надійного проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки інтернет-з`єднання, яке необхідне в цьому випадку, не є стійким, внаслідок чого відеоконференція постійно припиняється. Крім того, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області не забезпечений в достатній кількості камерами відеофіксації, оскільки деякі з встановлених камер вийшли з ладу.

За таких обставин, з врахуванням складності справи та відсутністю технічної можливості належної та надійної відеофіксації судового засідання, приходжу до висновку, що в задоволенні клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні клопотання представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гелексі Фінанс» адвоката Дударенко Анни Михайлівни про участь представника позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гелексі Фінанс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - відмовити.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121532627
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —353/541/24

Постанова від 21.01.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Луганська В. М.

Рішення від 12.11.2024

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУКОВКІНА У. Ю.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Фединяк В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні