Ухвала
від 11.09.2024 по справі 632/1199/24
ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 632/1199/24

провадження № 2-о/632/64/24

У Х В А Л А

Іменем України

11 вересня 2024 р. м. Первомайський

Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі:головуючого судді Библіва С.В., присяжних Стрельнікової В.О., Некуленка В.П., за участю секретаря Кузьменко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Первомайського міськрайонного суду Харківської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Первомайської міської ради Харківської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-

У С Т А Н О В И В:

25 липня 024 року ОСОБА_1 звернувся досуду ззаявою впорядку окремогопровадження про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна ОСОБА_1 , також просить призначити судово - психіатричну експертизу та поставити наступні питання: чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на психічну хворобу? Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стійким та хронічним? Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно медичного висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу № 69 потребує постійного стороннього догляду.

Підставою звернення до суду з клопотанням є те, що мати заявника є інвалідом 1 «Б» внаслідок психічного розладу, вказане захворювання позбавляє можливості усвідомлювати значення своїх дій керувати ними, потребує постійної сторонньої допомоги, а тому їй потрібно призначити опікуна.

Особа, у відношенні якої вирішується питання про визнання недієздатною у судове засідання не доставлена із урахуванням її стану здоров`я, а тому суд вирішив розглядати справу без її участі.

Заявник також не прибув у судове засідання, однак надав заяву про розгляд справи без його участі, наполягає на задоволенні заяви в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи до судового засідання не прибув, однак надав заяву про розгляд справи без його участі, не заперечують щодо задоволення клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно медичного висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу № 69 потребує постійного стороннього догляду (а.с.12).

Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК Українисуд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу».

Вирішуючи питання необхідності та підставності призначення у справі судово-психіатричної експертизи суд враховує вимогистатей 103-105 ЦПК України, статей7,7-1 Закону України «Про судову експертизу»,статті 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», які визначають порядок призначення експертизи судом та підстави, за наявності яких призначення експертизи судом є обов`язкове, суб`єктів судово-експертної діяльності.

Згідно з ч. 2 ст. 102 ЦПК України, предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Відповідно до ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Зважаючи на те, що психічний стан особи, можна визначити лише за допомогою експертизи, суд вважає за необхідне призначити у відповідності дост.298 ЦПК Україниу справі судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст.ст. 252, 253 ЦПК України суд можез власноїініціативи зупинитипровадження усправі увипадку призначення судом експертизи на час проведення експертизи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 102, 103, 104,247, 252, 253,298 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Первомайської міської ради Харківської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна судово-психіатричну.

Проведення експертизи доручити експертам Харківської філії СПЕ ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (61068, місто Харків, вул. Академіка Павлова, 46).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку або відмову від виконання покладених на нього обов`язків.

На вирішення експерту поставити наступні питання:

1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 хронічним стійким психічним розладом здоров`я?

2.Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 розуміти значення своїх дій та керувати ними у зв`язку з наявним в неї психічним захворюванням?

3.Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлення над нею опіки?

У розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи № 632/1199/24, провадження 2-о/632/64/24. У разі необхідності, додаткові документи, для проведення судово-психіатрічної експертизи будуть надані до експертної установи на вимогу експерта.

Про проведення експертизи повідомити заявника.

Зупинити провадження у справі до отримання висновку експерта.

Експертний висновок направити до Первомайського міськрайонного суду Харківської області.

Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 положеннястатті 109 ЦПК Українипро наслідки ухилення від участі в експертизі: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Судову експертизу провести за рахунок бюджетнихкоштів.

Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.

Суддя: С. В. Библів

СудПервомайський міськрайонний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121542067
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —632/1199/24

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Библів С. В.

Рішення від 07.11.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Библів С. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Библів С. В.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Библів С. В.

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Библів С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні