Ухвала
Іменем України
про відкриття провадження у справі
11 вересня 2024 року
смт Краснопілля
справа № 578/797/24
провадження № 2/578/265/24
Краснопільський районний суд Сумської області, суддя Косар А. І.
найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:
позивач: ОСОБА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , Україна
представник позивача: ОСОБА_2 РНОКПП: НОМЕР_2 , місце знаходження: АДРЕСА_3 ; Ордер СЕРІЯ НОМЕР_3 від 08.08.2024
Відповідач: МИРОПІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА код ЄДРПОУ 04389359; e-mail:miropilskasr@ukr.net;місцезнаходження юридичноїособи: вул. Сумська, буд. 23. с. Миропілля, Сумський район, Сумська область, 42410, Україна
предмет позову: спір про визнання права власності за набувальною давністю
Питання, що вирішується ухвалою.
У серпні 2024 року позивач через представника звернувся до суду з позовом до МИРОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_4 з розташованими на території домоволодіння житловим будинком та господарськими спорудами за набувальною давністю.
Ухвалою Краснопільського районного суду Сумської області від 15.08.2024 позовну заяву залишено без руху зі встановленням строку для усунення недоліків.
22.08.2024 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків, за змістом якої сторона позивача просить залишити без розгляду клопотання про витребування доказів.
Згідно з частиною першою статті 30 Цивільного процесуального кодексу України /далі також ЦПК/, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
У позовній заяві позивач зазначив місцем знаходження нерухомого майна на території МИРОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, яка територіально віднесена до Сумського (колишнього Краснопільського) району Сумської області.
Отже, справа підсудна Краснопільському районному суду Сумської області.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 175,177 ЦПК, підстав визначених ст. 185-186 ЦПК, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі не вбачається, тому суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у вказаній справі.
Згідно приписів п.2 частини четвертої статті 274ЦПК в порядку спрощеного позовного не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, тому розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження, розпочати підготовче провадження і призначити підготовче засідання у справі.
Роз`яснити учасникам справи, що згідно з частиною першою статті 212 ЦПК в суді наявна технічна можливість для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Згідно з частиною першою статті 353 ЦПК окремо від рішення суду ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності оскарження не підлягає.
Керуючись ст. 183,187,189-190,274,352-355 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Прийняти позовну заяву ОСОБА_3 в особіпредставника адвокатаКАЗАК МихайлаВладиленовича до МИРОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ про визнання права власності на домоволодіння за набувальноюдавністю,та відкрити провадження у судовій справі єдиний унікальний номер 578/797/24.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження, підготовче провадження провести протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження.
Призначити підготовче засідання на 15год.15хв.14жовтня 2024року у приміщенні Краснопільського районного суду Сумської області за адресою: 42400, смт Краснопілля, вулиця ВОКЗАЛЬНА, 18, зал засідань № 2, про що повідомити учасників справи.
2. Позивачу та відповідачу направити копію ухвали про відкриття провадження по справі та призначення її до підготовчого засідання, а відповідачу також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву відповідно до частини 3 статті 178 ЦПК - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з доданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву /частина перша статті 193 ЦПК/.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов та відповіді на відзив відповідно.
3. Згідно зі статтею 43 ЦПК, учасники справи мають право:
ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Згідно зі статтею 49 ЦПК, сторони користуються рівними процесуальними правами.
Крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Роз`яснити третім особам, що вони мають право подати пояснення щодо позову в строк п`ять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Роз`яснити учасникам справи, що згідно з частиною першою статті 212 ЦПК в суді наявна технічна можливість для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб -порталі судової влади України в мережіІнтернет за веб - адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.
Окремо від рішення суду ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею /стаття 353 ЦПК/.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб -порталі судової влади України в мережіІнтернет за веб - адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.
Суддя А. І. Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121553085 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні