Рішення
від 11.09.2024 по справі 904/2295/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.09.2024м. ДніпроСправа № 904/2295/24

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Бєлік В.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) представників сторін, справу:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕМАН ІНВЕСТ", м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗЕТТА ГРУП", Дніпропетровська область, Межівський район, с. Слов`янка

про стягнення штрафних санкцій за прострочення оплати вартості товару за договором поставки №21/10/2022 від 21.10.2022 у загальному розмірі 379 943,00 грн.

ПРОЦЕДУРА:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЕМАН ІНВЕСТ" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, у якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗЕТТА ГРУП" (далі - відповідач) штрафних санкцій за прострочення оплати вартості товару за договором поставки №21/10/2022 від 21.10.2022 у загальному розмірі 379 943,00 грн., з яких: інфляційне збільшення заборгованості у розмірі 8 100,72 грн., штраф у розмірі 246 534,25 грн., пеня у розмірі 116 518,90 грн., 3% річних у розмірі 8 789,13 грн.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 03.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

19.06.2024 через систему "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому просить від мовити частково у задоволенні позовних вимог позивача, залишити без задоволення позовні вимоги про стягнення інфляційних в сумі 206,93 грн. та 3% річних в сумі 187,10 грн, а також просить зменшити розмір неустойки (штрафу, пені) на 100% від нарахованої суми, відмовити у стягненні пені в сумі 116 518,90 грн та штрафу в сумі 236 534,25 грн.

24.06.2024 через систему "Електронний суд" від позивача надійшла відповідь на відзив, у які позовні вимоги підтримує у повному обсязі та заперечує проти зменшення нарахованих штрафних санкцій.

01.07.2024 через систему "Електронний суд" від відповідача надійшло клопотання про об`єднання справ в одне провадження, у якому просить об`єднати в одне провадження справи №904/2295/24 та №904/2492/24, відкритими за позовними заявами Товариства з обмеженою відповідальністю ЛЕМАН ІНВЕСТ до Товариства з обмеженою відповідальністю ЗЕТТА ГРУП про стягнення штрафних санкцій за прострочення оплати вартості товару за договором поставки №21/10/2022 від 21.10.2022 року.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 05.07.2024 у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗЕТТА ГРУП" про об`єднання справ в одне провадження відмовлено.

При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення викладені у заявах по суті справи відповідно до ч.8 ст. 252 ГПК України.

Відповідно до положень п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Також, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Проте, вихід за межі встановленого ст. 195 ГПК України строку був обумовлений виключними загальновідомими обставинами, пов`язаними із триваючою військовою агресією Російської федерації на територію України.

Зокрема, Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №64/2022 від 24.02.2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Воєнний стан в Україні неодноразово було продовжено.

З урахуванням викладеного, за об`єктивних обставин розгляд справи був здійснений судом без невиправданих зволікань настільки швидко, наскільки це було можливим за вказаних умов, у межах розумного строку в контексті положень Господарського процесуального кодексу України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно з ч.4 ст.240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд,

АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №21/10/2022 від 21.10.2022 в частині повної та своєчасної оплати за поставлений товар.

Позиція відповідача

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує та вважає, що стягнення штрафних санкцій та пені в розмірах, розрахованих позивачем, призведе лише до надмірного збагачення кредитора за рахунок боржника, адже усі ймовірні збитки позивача, компенсуються за рахунок стягнення передбачених статтею 625 Цивільного кодексу України інфляційних втрат та 3% річних.

У якості підстав для зменшення нарахованої неустойки на 100% відповідач зазначає, що:

- ступінь виконання зобов`язання з оплати 100%, остаточний розрахунок за договором здійснено протягом 8 (восьми) календарних днів з дати останньої поставки товару;

- прострочення виконання зобов`язання є настільки незначним, що знецінення грошових коштів, які несвоєчасно перераховані позивачеві, в повній мірі компенсується індексом інфляції та 3% річних, нарахованих позивачем;

- засновані на змісті специфікацій очікування відповідача у відносно пропорційному постачанні товару протягом 30 календарних днів фактично не виправдались, оскільки поставку товару за кожною специфікацією позивачем здійснено протягом 7 календарних днів з дати її підписання;

- відсутність протягом дії договору з боку позивача активних дій, направлених на стягнення з відповідача простроченої заборгованості, в тому числі (але не виключно) направлення на адресу відповідача листів, претензій, вимог, зупинення поставки товару;

- відсутність розрахунку понесених позивачем збитків;

- збитки позивача, пов`язані із знеціненням грошових коштів, які відповідач перерахував із порушенням строків, компенсуються нарахованими позивачем інфляційними та 3% річних, проти нарахування яких відповідач не заперечує;

- незбалансовані та односторонні умови договору щодо штрафних санкцій заздалегідь створюють надмірний тягар для відповідача та йдуть всупереч принципам справедливості, добросовісності та розумності.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ

21.10.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Леман Інвест" (далі -постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Зетта Груп" (далі - покупець, відповідач) укладено договір поставки №21/10/2022 (далі - договір).

За даним договором постачальник зобов`язується у порядку та строки, встановлені цим договором постачати (передавати у власність) покупцю металопродукцію (далі товар), а покупець зобов`язується прийняти товар, у порядку та строки встановлені договором оплатити вартість товару (п. 1.1 договором).

Кожна партія товару визначається специфікацією, що є невід`ємною частиною цього договору (додаток №1), в якій зазначається: найменування (асортимент, номенклатура за сортами, марками, типами, розмірами), кількість, ціна за одиницю, загальна сума товару, що поставляється за цим договором, а також умови, терміни поставки та оплати (п. 1.2 договору).

Постачальник гарантує, що є власником товару, що постачається за цим договором і товар будь-яким способом не відчужений, не закладений, не перебуває в спорі і під арештом, прав щодо цього у третіх осіб не має. Товар може поставлятися частинами (партіями) в межах специфікації. Під партією розуміється: автомобільна норма або інша норма, що вказана в одному товарно-транспортному документі (п. 1.3, 1.4 договору).

За цим договором покупцю на усну чи письмову вимогу може бути надано послугу різання металопрокату та послуги транспортування металопрокату. Вартість таких послуг вноситься до специфікації та/або рахунку на оплату покупцю (п. 1.5 договору).

Кількість товару обумовлюється в специфікаціях до договору (п. 2.1 договору).

За пунктом 3.3.1 договору покупець зобов`язаний прийняти товар та оплатити його вартість в порядку, терміни, встановлені цим договором.

Умови поставки товару по кожній окремій партії обумовлюється сторонами в специфікаціях до договору (п. 4.1 договору).

Приймання товару за найменуванням, кількістю здійснюється сторонами на складі постачальника за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 4 або згідно умов поставки, відповідно до чинного законодавства України та умов цього договору (п. 4.3 договору).

Право власності на товар, а також ризик випадкової загибелі та/або пошкодження товару переходять від постачальника до покупця з моменту передачі-приймання товару на складі постачальника або передачі товару перевізнику покупця. Факт передачі товару засвідчується підписанням сторонами видаткової, або підписання постачальником та представником (водієм) перевізника покупця або покупцем товарно-транспортної накладної. Дата отримання партії товару покупцем вказується в видатковій накладній, або у товарно-транспортній накладній (п. 4.4 договору).

Сторони домовились, що доставка товару (транспортні послуги) на склад покупця автомобільним транспортом постачальника може оплачуватися окремо на підставі рахунку, наданого постачальником (п. 4.7 договору).

Покупець здійснює замовлення послуг різання металопрокату та/чи послуг транспортування металопрокату шляхом подання письмової заявки довільної форми (п. 4.8 договору).

За взаємною домовленістю сторін постачальник має право здійснити постачання товару автотранспортом постачальника або перевізником постачальника на склад покупця. При цьому покупець зобов`язаний оплатити вартість перевезення товару автотранспортом постачальника або відшкодувати сплачену постачальником перевізнику вартість перевезення товару на склад покупцю, яка вказана в підписаному сторонами Акту наданих послуг. Оплата послуг перевезення (відшкодування вартості перевезення) здійснюється покупцем постачальнику протягом п`яти календарних днів з дати підписання сторонами Акту наданих послуг.

Покупець зобов`язаний підписати або надати обґрунтовану відмову у підписанні протягом п`яти календарних днів з дати отримання Актів наданих послуг від постачальника. У разі не підписання або необґрунтованої відмови у підписанні Актів наданих послуг, дані послуги вважаються наданими та підлягають оплаті у порядку, передбаченому даним договором (п. 4.9 договору).

Ціна товару визначається на підставі узгодженої сторонами у специфікації і може бути змінена за попереднім узгодженням сторін та зазначається у специфікації до цього договору. Загальна сума цього договору визначається сумою вартостей всіх партій товару, поставленого на підставі рахунку-фактури та специфікації до цього договору (п. 5.1 договору).

Постачальник має право направити покупцю акт звірки розрахунків, а покупець зобов`язаний підписати такий акт протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту отримання та один примірник акта відправити постачальнику. В разі якщо покупець у вказаний строк не надішле підписаний акт або мотивовані зауваження акт вважається підписаним покупцем (п. 5.3 договору).

Термін оплати вказується у договорі, специфікації та в рахунках на оплату (п. 5.5 договору).

Покупець здійснює оплату за цим договором на умовах і у терміни передбачені у відповідних специфікаціях до цього договору (п. 6.3 договору).

У разі поставки товару у більшій кількості ніж сторони погодили в специфікації, вартість різниці сплачується покупцем на розрахунковий рахунок постачальника протягом 2 (двох) банківських днів з моменту підписання видаткової накладної, якщо інші терміни оплати не будуть узгоджені сторонами додатково (п. 6.5 договору).

Моментом оплати є дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника, зазначений у цьому договорі та/або рахунку-фактурі постачальника (п. 6.6 договорі).

Згідно пункту 7.2 договору прийом-передача товару оформлюється видатковою накладною або товарно-транспортною накладної у випадку передачі товару перевізнику покупця.

У разі невиконання або неналежного виконання зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України (п. 8.1 договору).

Пунктом 8.2 договору визначено, що у разі невиконання або неналежного виконання покупцем зобов`язань по оплаті за цим договором він несе відповідальність у вигляді пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період її нарахування, за кожен день прострочення з дня виникнення заборгованості до дня фактичної оплати, сплачує заборгованість з урахуванням встановленого індексу інфляції, а також сплачує штраф у розмірі 20% відсотків від суми заборгованості.

Оплата штрафних санкцій не звільняє сторони від виконання своїх зобов`язань за цим договором (п. 8.3 договору).

Цей договір набуває чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін і діє до 31 грудня 2022 року, а в частині взаєморозрахунків до повного виконання сторонами взятих на себе зобов`язань за цим договором (п. 12.1 договору).

Договір підписаний сторонами та скріплений печатками без зауважень та заперечень до нього.

Додатковою угодою до договору поставки від 04.01.2023 сторони вирішили продовжити строк дії договору до 31.12.2023.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 17.11.2022 року між Сторонами було підписано специфікацію № 10, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 87982,50 грн. Умови оплати - протягом 7 календарних днів з дня поставки товару.

18.11.2022 року згідно видаткової накладної № 305 та товарно-транспортної накладної № Р305 від 18.11.2022 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 57660,01 грн.

22.11.2022 року згідно видаткової накладної № 310 та товарно-транспортної накладної № РЗ10 від 22.11.2022 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 26537,50 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 22.11.2022 р. у сумі 30000,00 грн., 06.12.2022 р. у сумі 30000,00 грн., 07.12.2022 р. у сумі 20000,00 грн., 09.12.2022 р. у сумі 4197,51 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.202Е р., 25.11.2022 року між Сторонами було підписано специфікацію № 17, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 103761,00 грн. Умови оплати - протягом 10 календарних днів з дня поставки товару.

29 листопада 2022 року згідно видаткової накладної № 324 та товарно-транспортної накладної № Р324 від 29.11.2022 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 113602,50 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 05.01.2023 р. у сумі 45082,33 грн., 09.02.2023 р. у сумі 68520,17 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 20.12.2022 року між Сторонами було підписано специфікацію № 25, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 60160,82 грн. Умови оплати - протягом 10 календарних днів з дня поставки товару.

22 грудня 2022 року згідно видаткової накладної № 343 та товарно-транспортної накладної № Р343 від 22.12.2022 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 57285,41 грн.

22 грудня 2022 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 343 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 2766,81 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 23.01.2023 р. на суму 60052,22 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 14.02.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 38, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 287497,94 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

23 лютого 2023 року згідно видаткової накладної № 99 та товарно-транспортної накладної № Р99 від 23.02.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 282697,94 грн.

23 лютого 2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 99 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 4800,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 22.03.2023 р. на суму 160000,00 грн., 24.03.2023 р. - 40000,00 грн., 27.03.2023 р. - 87497,94 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 14.03.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 51, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 188726,00 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

16 березня 2023 року згідно видаткової накладної № 132 та товарно-транспортної накладної № Р132 від 16.03.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 146161,50 грн.

17.03.2023 р. згідно видаткової накладної № 139 та товарно-транспортної накладної № Р133 від 17.03.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 33568,00 грн.

16.03.2023 р. між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 132 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 7320,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 10.05.2023 р. на суму 187049,50 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 03.04.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 75, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 93466,01 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

07.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 178 та товарно-транспортної накладної № Р178 від 07.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 103467,49 грн.

07.04.2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 178 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 876,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 17.05.2023 р. на суму 104343,49 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 06.04.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 76, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 47848,00 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

10.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 180 та товарно-транспортної накладної № Р180 від 10.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 20859,00 грн.

26.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 204 та товарно-транспортної накладної № Р204 від 26.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 25872,50 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 15.06.2023 р. на суму 46731,50 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р,, 28.03.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 80, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 133362,49 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

14.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 185 та товарно-транспортної накладної № Р185 від 14.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 132212,49 грн.

13 квітня 2023 р. між Сторонами було підписано Акт надання послуг щодо відшкодування транспортних послуг у сумі 1140,00 гри.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме перший платіж на 50000,00 грн. був здійснений Відповідачем лише 18.08.2023 р., і 25.08.2023 р. також 50000,00 грн., залишок був погашений після 25.08.2023 р.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 28.03.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 83, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 38237,50 грн. Умови оплати протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

19.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 193 та товарно-транспортної накладної № Р193 від 19.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 38237,50 грн.

19 квітня 2023 року між Сторонами було підписано Акт надання послуг № 193 щодо відшкодування транспортних послуг у сумі 1080,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 26.05.2023 р. на суму 39317,50 грн.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 19.05.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № ПО, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 89543,50 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

07.06.2023 р. згідно видаткової накладної №276 та товарно-транспортної накладної № Р276 від 07.06.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 89783,60 грн.

07.06.2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 276 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 2547,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 06.03.2024 р.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 12.06.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 113, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 134530,00 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

13.06.2023 р. згідно видаткової накладної № 286 та товарно-транспортної накладної № Р286 від 13.06.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 109152,50 грн.

15.06.2023 р. згідно видаткової накладної № 290 та товарно-транспортної накладної № Р290 від 15.06.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 24700,00 грн.

13.06.2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 286 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 3600,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 06.03.2024 р.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 07.06.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 112, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 119861,52 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товар.

27.06.2023 р. згідно видаткової накладної № 318 та товарно-транспортної накладної № Р318 від 27.06.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 77944,99 грн.

23.06.2023 р. згідно видаткової накладної № 309 та товарно-транспортної накладної № Р309 від 23.06.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 30810,00 грн.

27.06.2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 318 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 1656,53 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 06.03.2024 р.

На виконання умов даного Договору поставки № 21/10/2022 від 21.10.2022 р., 19.04.2023 року між Сторонами було підписано специфікацію № 86, за умовами якого Позивач повинен поставити Товар загальною вартістю 140440,01 грн. Умови оплати - протягом 30 календарних днів з дня поставки товару.

28.04.2023 р. згідно видаткової накладної № 216 та товарно-транспортної накладної № Р216 від 28.04.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 83912,51 грн.

31.05.2023 р. згідно видаткової накладної № 269 та товарно-транспортної накладної № Р269 від 31.05.2023 року було поставлено Відповідачу товар загальною вартістю 31493,30 грн.

28.04.2023 року між Сторонами було підписано Акт наданих послуг № 216 щодо відшкодування транспортних послуг на суму 4296,00 грн.

Вартість вказаного товару була оплачена Відповідачем з порушенням встановленого строку, а саме 22.06.2023 р. у сумі 121687,80 грн.

Позивач посилається на те, що ним належним чином виконано зобов`язання, поставлено узгоджений товар, натомість відповідач взяті на себе зобов`язання зі своєчасної оплати не виконав, внаслідок чого позивачем заявлено вимогу про стягнення пені у розмірі 116518,90 грн, штрафу у розмірі 246534,25 грн, 3% річних у розмірі 8789,13 грн, втрат від інфляції у розмірі 8100,72грн, проти чого заперечує відповідач, що і стало причиною виникнення спору.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ

Предметом доказування у даній справі є обставини укладення договору поставки, строк його дії, умови поставки, факт поставки, загальна ціна, строк оплати, докази оплати, наявність/відсутність підстав для застосування відповідальності за порушення зобов`язань за договором.

За змістом статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору (стаття 626 Цивільного кодексу України).

Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського Кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цім Кодексом.

Згідно з частиною 1 статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму (частини 1, 2 статті 712 Цивільного кодексу України).

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

У відповідності до статті 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 691 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу.

Договір купівлі-продажу є оплатним, відтак одним із основних обов`язків покупця є оплата ціни товару. Ціна - грошове відображення вартості товару за його кількісну одиницю. Ціна товару, як правило, визначається у договорі за згодою сторін.

Частиною 1 ст. 692 ЦК України встановлено, що покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

В силу статей 525, 526 Цивільного кодексу України та статті 193 Господарського кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, умов договору та вимог зазначених Кодексів, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Відповідно до п. 6.3 договору покупець здійснює оплату за цим договором на умовах і у терміни передбачені у відповідних специфікаціях до цього договору. В пункті 3 специфікацій зазначено, що покупець зобов`язується здійснити оплату вартості товару, передбаченою даною специфікацією, протягом 30 (15) календарних днів з дня поставки товару.

З огляду на положення спірного договору та специфікацій до нього відповідач повинен був оплатити вартість поставленого товару:

- за видатковою накладною від 18.11.2022 № 305 на суму 57660,01 грн. не пізніше 25.11.2022 (оплата відбулася 22.11.2022, 06.12.2022, 07.12.2022, 09.12.2022);

- за видатковою накладною від 22.11.2022 № 310 на суму 26537,50 грн. не пізніше 28.11.2022 (оплата відбулася 22.11.2022, 06.12.2022, 07.12.2022, 09.12.2022);

- за видатковою накладною від 29.11.2022 № 324 на суму 113602,50 грн. не пізніше 09.12.2022 (оплата відбулася 05.01.2023, 09.02.2023);

- за видатковою накладною від 22.12.2022 № 343 на суму 57285,41 грн. не пізніше 02.01.2023 (оплата відбулася 23.01.2023);

- за видатковою накладною від 23.02.2023 № 99 на суму 282697,94 грн. не пізніше 27.03.2023 (оплата відбулася 22.03.2023, 24.03.2023, 27.03.2023);

- за видатковою накладною від 16.03.2023 № 132 на суму 146161,50 грн. не пізніше 17.04.2023 (з урахуванням ч.5 ст. 254 ЦК України) (оплата відбулася 10.05.2023);

- за видатковою накладною від 17.03.2023 № 139 на суму 33568,00 грн. не пізніше 17.04.2023 (з урахуванням ч.5 ст. 254 ЦК України) (оплата відбулася 10.05.2023);

- за видатковою накладною від 07.04.2023 № 178 на суму 103467,49 грн. не пізніше 08.05.2023 (оплата відбулася 17.05.2023);

- за видатковою накладною від 10.04.2023 р. № 180 на суму 20859,00 грн. не пізніше 10.05.2023 (оплата відбулася 15.06.2023);

- за видатковою накладною від 26.04.2023 № 204 на суиу 25872,50 грн. не пізніше 26.05.2023 (оплата відбулася 15.06.2023);

- за видатковою накладною від 14.04.2023 № 185 на суму 132212,49 грн. не пізніше 15.05.2023 (оплата відбулася 18.08.2023, 25.08.2023);

- за видатковою накладною від 19.04.2023 р. № 193 на суму 38237,50 грн. не пізніше 19.05.2023 (оплата відбулася 26.05.2023);

- за видатковою накладною від 07.06.2023 №276 на суму 89783,60 грн. не пізніше 07.07.2023 (оплата відбулася 06.03.2024);

- за видатковою накладною від 13.06.2023 № 286 на суму 109152,50 грн. не пізніше 17.07.2023 (оплата відбулася 06.03.2024);

- за видатковою накладною від 15.06.2023 р. № 290 на суму 24700,00 грн. не пізніше 27.07.2023 (оплата відбулася 06.03.2024);

- за видатковою накладною від 27.06.2023 № 318 на суму 77944,99 грн. не пізніше 27.07.2023 (оплата відбулася 06.03.2024);

- за видатковою накладною від 23.06.2023 № 309 на суму 30810,00 грн. не пізніше 24.07.2023 (оплата відбулася 06.03.2024);

- за видатковою накладною від 28.04.2023 р. № 216 на суму 83912,51 грн. не пізніше 29.05.2023 (з урахуванням ч.5 ст. 254 ЦК України) (оплата відбулася 22.06.2024);

- за видатковою накладною від 31.05.2023 № 269 на суму 31493,30 грн. не пізніше 30.06.2023 (оплата відбулася 22.06.2023).

Як встановлено судом, за отриманий товар відповідач розрахувався повністю, однак з порушенням встановленого для оплати строку, що і стало підставою нарахування пені, штрафу, трьох відсотків річних, втрат від інфляції.

Порушенням зобов`язання, відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 599 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Згідно зі статтями 216-217, 230-231 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання, шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Статтею 611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (стаття 548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов`язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 Цивільного кодексу України).

Як зазначено в ч. 1 ст. 230 та ч. 6 ст. 231 ГК України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Відповідно до ч. 2 ст. 343 ГК України та ст. 1, 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань", платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочення платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не перевищує подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період, за який сплачується пеня.

Пунктом 8.2 визначено, що у разі невиконання або неналежного виконання покупцем зобов`язань по оплаті за цим договором він несе відповідальність у вигляді пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період її нарахування, за кожен день прострочення з дня виникнення заборгованості до дня фактичної оплати, сплачує заборгованість з урахуванням встановленого індексу інфляції, а також сплачує штраф у розмірі 20% відсотків від суми заборгованості.

Позивач нарахував та просить стягнути пеню у розмірі 116 518,90грн за загальний період з 10.12.2022 до 05.03.2024 (по кожній видатковій накладній окремо).

Проте, розрахунок пені наданий позивачем підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 ЦК України якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Отже, за перерахунком суду, з урахуванням положень ст. 254 ЦК України та своєчасної оплати, пеня становить 112 904,83 грн та підлягає стягненню.

В частині стягнення пені у розмірі 3 614,07 слід відмовити.

Позивач нарахував та просить стягнути штраф 20% у розмірі 246 534,25 грн (по кожній видатковій накладній окремо).

Перевіркою наданого позивачем розрахунку штрафу встановлено, що штраф розраховано відповідно до умов п. 8.2 договору, не суперечить вимогам наведених вище положень діючого законодавства в частині його нарахування.

Між тим, за розрахунком суду, підлягає стягненню штраф у розмірі 225 054,67 грн.

Вимога про стягнення штрафу задовольняється судом частково у розмірі 225 054,67 грн, в решті заявлених вимог про стягнення штрафу у розмірі 21 479,58 грн слід відмовити.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у справі №902/417/18 зробила наступні висновки.

Господарські санкції, що встановлюються відповідно до договору чи закону за несвоєчасне виконання зобов`язання, спрямовані передусім на компенсацію кредитору майнових втрат, яких він зазнає внаслідок несвоєчасного здійснення з ним розрахунку з боку боржника. Такі санкції не можуть розглядатися кредитором як спосіб отримання доходів, що є більш вигідним порівняно з надходженнями від належно виконаних господарських зобов`язань.

Якщо відповідальність боржника перед кредитором за неналежне виконання обов`язку щодо своєчасного розрахунку не обмежена жодними межами, а залежить виключно від встановлених договором процентів (штрафу, пені, річних відсотків), то за певних обставин обсяг відповідальності може бути нерозумним з огляду на його непропорційність наслідкам правопорушення. Він може бути несправедливим щодо боржника, а також щодо третіх осіб, оскільки майновий тягар відповідних виплат може унеможливити виконання боржником певних зобов`язань, зокрема з виплати заробітної плати своїм працівникам та іншим кредиторам, тобто цей тягар може бути невиправдано обтяжливим чи навіть непосильним. У таких випадках невизнання за судом права на зменшення розміру відповідальності може призводити до явно нерозумних і несправедливих наслідків. Тобто має бути дотриманий розумний баланс між інтересами боржника та кредитора.

Правовий аналіз вказаних норм свідчить про те, що вони не є імперативними та застосовуються на розсуд суду за наявності визначених у них умов та на підставі аналізу конкретної ситуації, тобто є правом суду.

Враховуючи приписи статті 551 Цивільного кодексу України, господарський суд вважає за можливе зменшити розмір пені та штрафу на 50% від розміру, яка підлягає до стягнення.

Відтак, розмір пені, що підлягає до стягнення становить 56 452,41 грн (112 904,83грн * 50%), розмір штрафу, що підлягає до стягнення становить 112 527,33 грн (225 054,67грн * 50%).

Враховуючи дотримання балансу інтересів сторін, суд зазначає про неможливість зменшення розміру пені та штрафу більше, ніж на 50%. Порушення строків оплати мало місце і відповідач не навів обґрунтування наявності обставин, які б суттєво перешкоджали здійснити своєчасну оплату у визначений договором строк. Умови договору, в тому числі порядок та строк оплати, були відповідачу відомі, і відповідач міг, здійснивши своєчасну оплату, уникнути цих нарахувань, або суттєво зменшити їх. За таких обставин подальше зменшення штрафних санкцій зможе привести до втрати неустойкою засобу розумного стимулювання боржника виконувати основне зобов`язання.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З аналізу зазначеної норми випливає, що нарахування 3 % річних входять до складу грошового зобов`язання і є особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат (збитків) кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Вимагати сплати суми боргу, а також 3% річних є правом кредитора, яким останній наділений в силу нормативного закріплення зазначених способів захисту майнового права та інтересу.

Позивачем заявлено до стягнення 3% річних у розмірі 8 789,13 грн та інфляційні втрати за період у розмірі 8 100,72 грн (по кожній видатковій накладній окремо).

Перевіркою правильності нарахування 3% річних та інфляційних втрат судом встановлено допущення позивачем аналогічної помилки, що і при нарахуванні пені.

Вимоги про стягнення 3% річних та інфляційних втрат задовольняється судом частково 3% річних у сумі 8 524,97 грн та інфляційні втрати у сумі 7 893,79 грн, в решті заявлених вимог про стягнення трьох відсотків річних (264,97грн) та інфляційних втрат (206,79 грн) слід відмовити.

Відповідно до частини 1 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Пункт 3 частини 2 статті 129 Конституції України визначає одним із принципів судочинства змагальність сторін та свободу в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно з частинами 1, 3 статті 74, частиною 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Отже, обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

Згідно із ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).

За приписами ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно із положеннями ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи вищевикладене, надавши відповідну юридичну оцінку всім доказам наявним в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.

СУДОВІ ВИТРАТИ

Щодо розподілу витрат по сплаті судового збору.

Під час звернення з позовом до суду про стягнення заборгованості у сумі 379943,00грн позивачем сплачено судовий збір у розмірі 5700,00грн, замість 5699,14грн, що підтверджується платіжною інструкцією №398 від 27.05.2024 (а.с. 9).

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Цією статтею унормовано підстави повернення судового збору, зокрема зазначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.

Таким чином, підлягає поверненню з державного бюджету сума 0,86 грн (5700,00грн - 5699,14грн), як надмірно сплачена позивачем при зверненні з позовом до суду.

Суд не вирішує питання повернення надмірно сплаченої суми судового збору під час прийняття рішення у справі, оскільки клопотання про повернення цієї суми з Державного бюджету не надходило.

Згідно зі статтею 129 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на те, що позовні вимоги задоволено судом частково, судовий збір покладається на відповідача пропорційно до розміру задоволених вимог у сумі 5315,67грн (354378,26грн * 5699,14грн /379943,00грн).

При цьому суд враховує, що судовий збір у разі зменшення судом розміру неустойки покладається на відповідача без урахування зменшення цих сум.

Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Зетта Груп" (52911, Дніпропетровська обл., Межівський р-н, с. Слов`янка, вул. Ярмаркова, буд. 2, код ЄДРПОУ 38731483) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Леман Інвест" (49027, м. Дніпро, вул. Івана Акінфієва, буд. 18, код ЄДРПОУ 43049704) пеню у розмірі 112 57,33 грн, штраф у розмірі 225 054,67 грн, 3% річних у розмірі 8 524,97 грн, втрати від інфляції у розмірі 7 893,79 грн, а також витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 5 315,67 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили у відповідності до статті 241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення суду може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано -11.09.2024.

Суддя В.Г. Бєлік

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121560663
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —904/2295/24

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Рішення від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 13.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Рішення від 11.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 05.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бєлік Вікторія Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні