Справа № 304/2212/24 Провадження № 2-о/304/91/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 вересня 2024 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Гевці В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи ОСОБА_2 та Відділохорони здоров`ясоціального захистунаселення Перечинськоїміської ради,про встановленняфакту здійсненняпостійного доглядуза особою,яка такийпотребує,
У С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме те, що він є єдиним родичем та особою, яка може здійснювати та здійснює постійний сторонній догляд за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , яка відповідно до висновку ЛКК № 64/10 від 29 травня 2024 року потребує постійного стороннього догляду.
Дослідивши та оцінивши заяву, суддя дійшла такого висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Так, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна міститивиклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Абзацом 9 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що не підлягаютьпризову навійськову службупід часмобілізації військовозобов`язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір`ю (батьком чи матір`ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім`ї, які зобов`язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребують постійного догляду.
З вказаної вище норми встановлено, що не підлягаютьпризову навійськову службупід часмобілізації військовозобов`язані особи, зайняті постійним доглядом за особою, яка потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Однак, заявником до заяви не додано доказів, що у ОСОБА_2 немає інших працездатних членів сім`ї, які зобов`язані та можуть здійснювати догляд за останньою.
У роз`ясненнях, які містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Натомість, долучені до позовної заяви докази не відповідають вказаним вимогам, оскільки не засвідчені належним чином, а долучена копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 є взагалі неналежної якості та нечитабельною, внаслідок чого неможливо зрозуміти зміст такої.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Тому,керуючись ст.ст.175,177,185,258-261,ст.294ч.3ЦПК України,суддя,
П О С Т А Н О В И Л А:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 та Відділ охорони здоров`я соціального захисту населення Перечинської міської ради, про встановлення факту здійснення постійного догляду за особою, яка такий потребує залишити без руху.
Надати заявнику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення йому ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог ухвали заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Гевці В. М.
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121564425 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Гевці В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні