Рішення
від 11.09.2024 по справі 442/4050/24
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/4050/24

Провадження №2/442/1041/2024

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2024 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого судді - Кучаковського Ю.С.,

за участю секретаря судового засідання - Михавко І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Комунального підприємство „Управитель „Житлово-експлуатаційне об`єднання" Дрогобицької міської ради, - про усунення перешкод у користуванні майном, -

за участю представників:

від позивача: не з`явилися

від відповідача: не з`явилися\

від третьої особи: не з`явилися

в с т а н о в и в :

До Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить на підставі ст. 13 Конституції України, ст.ст. 4, 13, 317, 319, 321, 369, 382, 391 ЦК України, ст.ст. 5, 6 Закону України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" зобов`язати ОСОБА_2 за власний рахунок усунути перешкоди у користуванні місцем загального користування (підвалом) загальною площею 5,4 кв.м, шляхом демонтажу самочинно встановлених та облаштованих дверей, що знаходяться в підвальному приміщенні будинку за адресою: АДРЕСА_1 - привівши приміщення загального користування у попередній стан.

В обґрунтування позову зазначає, що є власником квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , - яка знаходиться на 2 поверсі. Вказує, що згідно з експлікацією технічного паспорта, виданого комунальним підприємством Львівської обласної ради Дрогобицьким міжміським бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки 03.10.2014, до квартири за адресою АДРЕСА_2 , - з метою побутового обслуговування квартири належить підвал площею 5,4 кв.м. На 1-му поверсі багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 , - знаходяться два нежитлові приміщення, які належать на праві власності ОСОБА_2 , що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Позивач вказує, що остання самовільно, без дозвільних документів, відгородила частину підвального приміщення, добудувавши стіну, котра об?єднує входи до двох окремих підвальних приміщень загального користування, та встановила двері із замком, які використовує у власних потребах, та ключі від яких не надає позивачу. Стіна даного приміщення з дверним прорізом і облаштовані в цій стіні двері закрили також вхід в підвал загального користування площею 5,4 кв.м, який згідно експлікації технічного паспорта, виданого комунальним підприємством Львівської обласної ради Дрогобицьким міжміським бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки призначений для побутового обслуговування квартири за адресою: АДРЕСА_2 . Вказує, що влаштовані двері та стіна перешкоджають користуванню підвалом, який зазначений в технічному паспорті квартири як допоміжне приміщення для побутових потреб, що унеможливлює нормальне користування підвалом загального користування. Позивач вказує, що неодноразово зверталась до ОСОБА_2 з приводу вищевказаних дій та просила усунути перешкоди у користуванні місцем загального користування - підвальним приміщенням. Проте жодні розмови не дали ніякого результату. Позивач вважає, що встановленою самовільно перегородкою з дверима порушуються її права та законні інтереси по користуванню підвальним приміщенням загального користування. У зв`язку з цим просить позов задовольнити.

Сторони в судове засідання не з`явилися, представник позивача подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, хоча належним чином була повідомлена про розгляд справи за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання та на офіційному веб-сайті судової влади України. За таких обставин суд визнав неявку відповідача неповажною, провівши розгляд справи у її відсутності.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечувала, суд, на підставі ч. 1 ст. 280 ЦПК України та відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Судом встановлено, що згідно з Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 13843922 від 12.03.2007, квартира за адресою: АДРЕСА_2 , - належить ОСОБА_1 , на підставі договору дарування від 05.03.2007, р.№ 1-519 (а.с. 12-14).

Відповідно до технічного паспорту на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок АДРЕСА_2 , експлікація внутрішніх площ до плану житлового будинку: підвал - 5,4 кв.м, кухня - 13,3 кв.м, ж.кімната - 16,1 кв.м, ванна -5,5 кв.м (а.с. 8-11).

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, номер довідки 377311361 від 06.05.2024, ОСОБА_2 належать два нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16-19).

Також в матеріалах справи наявна фотосвітлина дверей, на яких знаходиться замок (а.с.15).

Згідно із статтею 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Статтею 319 ЦК України визначено, що власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства. Власність зобов`язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Особливості здійснення права власності на культурні цінності встановлюються законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 369 ЦК України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.

Згідно з ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 383 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Згідно з ч. 2 ст. 10 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду" власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

Будь-який власник або інша особа, яка на відповідній правовій підставі користується житловим чи нежитловим приміщенням, не наділяється абсолютним правом вирішувати порядок використання (переобладнання, перепланування тощо) місць загального користування чи на власний розсуд обмежувати інших співвласників у цьому.

Подібні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 30.01.2019 у справі № 725/349/15-ц (провадження № 61-31424вс18), від 27.11.2019 у справі № 463/3792/16-ц (провадження № 61-13342св18).

Позивач стверджує, що відповідач чинить йому перешкоди у користуванні підвалом, відгородила частину підвального приміщення, добудувавши стіну, котра об?єднує входи до двох окремих підвальних приміщень загального користування, та встановила двері із замком, які використовує у власних потребах, та ключі від яких не надає позивачу, що унеможливлює користування підвалом загального користування, а тому суд дійшов до висновку про захист порушеного права позивача щодо користування частиною підвалу загального користування площею 5,4 кв.м.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як слід розподілити між сторонами судові витрати, а тому згідно з вимогами ст. 141 ЦПК України та ст. 4 Закону України „Про судовий збір" з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в сумі 1 211 грн 20 к.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 12, 13, 76-83, 89, 95, 141, 229, 258, 259, 263-265, 268, 280-283, 289, 354, 355 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Зобов`язати ОСОБА_2 за власний рахунок усунути перешкоди ОСОБА_1 у користуванні місцем загального користування (підвалом) загальною площею 5,4 кв.м, привівши приміщення загального користування у попередній стан, а саме: шляхом демонтажу самочинно встановлених та облаштованих дверей, що знаходяться в підвальному приміщенні будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1 211 (одну тисячу двісті одинадцять) грн 20 к. витрат зі сплати судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_4 ).

Третя особа: Комунальне підприємство „Управитель „Житлово-експлуатаційне об`єднання" Дрогобицької міської ради (82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Індустріальна, 4; ідентифікаційний код: 20790524; e-mail: zheo_drogobych@ukr.net; тел. 2-37-85, факс: 3-18-76).

Суддя Ю.С. Кучаковський

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121566142
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном

Судовий реєстр по справі —442/4050/24

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Кучаковський Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні