Ухвала
від 10.09.2024 по справі 462/7093/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/7093/24

УХВАЛА

10 вересня 2024 року м.Львів

Суддя Залізничного районного суду м. Львова Колодяжний С.Ю., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради, як орган опіки та піклування, ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

встановив:

ОСОБА_1 через свого представника 09.09.2024 року звернувся до суду із заявою в порядку окремого провадження, в якій просить визнати його бабусю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити його опікуном над такою.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також має бути подана з додержанням вимог ст.177 ЦПК України.

При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі встановлено, що заява не відповідає вимогам ст.177ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з ч.1 ст.295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.

Так, відповідно до п.5 ч.3 ст.175ЦПК України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що заявник, звертаючись до Залізничного районного суду м. Львова, зазначив, що ОСОБА_2 , яку заявник просить визнати недієздатною, проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

До заяви заявником додано копію паспорта ОСОБА_2 , з якого вбачається, що станом на 26.09.2019 року місце проживання ОСОБА_2 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

Проте вказані дані не можна вважати актуальними, а матеріали заяви не містять доказів на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) ОСОБА_2 на час подання заяви у Залізничному районі м.Львова, що впливає на визначення підсудності даної справи. Такими документами, наприклад, можуть бути витяг зреєстру територіальноїгромади, довідка про реєстрацію місця проживання особи або місця перебування особи.

Також, відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №777762 від 10.09.2024 року відомості про місце реєстрації ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в реєстрі відсутні.

Таким чином, в порушення вимог ч.5 ст.177 ЦПК України, матеріали заяви не містять доказів на підтвердження обставин, що ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що заява не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України, то таку слід залишити без руху і надати заявнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для усунення вказаних недоліків заяви.

Керуючись ст.175, 185, 259-261, 294 ЦПК України,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради, як орган опіки та піклування, ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна залишити без руху.

Заявник має право протягом строку, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали, усунути недоліки заяви. Якщо заявник усуне зазначені недоліки заяви у визначений ухвалою строк, вона вважається поданою в день первісного її подання до суду, в противному випадку - вважатиметься неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя: С.Ю. Колодяжний

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121566277
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —462/7093/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні