У Х В А Л А
Іменем України
№ 610/2120/24 № 2-о/610/61/2024м. Балаклія12 вересня 2024 року
Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
головуючого: Стригуненка В.М.
за участю
присяжних: Орлова Є.Ю., Воробйова А.В.,
секретаря: Виноградської О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про визнання недієздатною своєї племінниці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що вона є інвалідом 1 групи з дитинства, перебуває на обліку у лікаря-психіатра, страждає стійким психічним розладом, не може самостійно піклуватись про себе, не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними, потребує постійного стороннього догляду. Визнання племінниці недієздатною заявнику необхідно для вирішення питання опікунства над нею та оформлення спадщини після смерті її матері ОСОБА_3 .
З урахуванням стану здоров`я ОСОБА_2 , суд вважає за можливе провести розгляд справи без її виклику.
Адвокат Ковальчук Г.І. ОСОБА_4 , призначена за дорученням № 1774/2024-3540941 від 25.07.2024, просила розглянути справу за її відсутності, не заперечувала проти призначення судової-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_2 для встановлення її психічного стану.
Згідно ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Суд вважає, що в справі достатньо таких даних.
Для проведення експертизи необхідно отримати оригінал медичної карти ОСОБА_2 , витребувавши її з відповідної медичної установи, в порядку ст. 84 ЦПК України.
Згідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Цивільна справа підлягає направленню для проведення експертизи, що унеможливлює за її відсутності продовження розгляду справи до повернення разом з висновком експертизи, тому провадження у справі необхідно зупинити (п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст. 84, 102-113, 252, 253 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
1.Призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Харківській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (61068, м.Харків, вул.Академіка Павлова, буд. 46), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок за ст. 384 КК України і за відмову від виконання покладених обов`язків за ст. 385 КК України.
2.На вирішення експертизи поставити питання:
oЧи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічний розлад чи психічне захворювання?
oЯкщо так, то чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок наявного психічного захворювання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
oЧи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з'являтися у судові засідання та давати пояснення по суті справи?
3.Зобов`язати Комунальне некомерційнепідприємство балаклійськоїміської радиХарківської області«БАЛАКЛІЙСЬКА КЛІНІЧНАБАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯІНТЕНСИВНОГО ЛІКУВАННЯ» протягом п`ятиднів здня отриманняданої ухвали надати Балаклійському районному суду Харківської області в оригіналі:медичну картуамбулаторного хворого(заобліком улікаря-психіатра) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
4.Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
За невиконання судового рішення ст. 382 КК України передбачено кримінальну відповідальність.
5.Для дослідження експертам направити копію ухвали, цивільну справу, медичну документацію, про найменування та кількість вказавши у супровідному листі. Для обстеження направити ОСОБА_2 .
6.Попередити учасників справи про наслідки ухилення від проведення експертизи, передбачені ч. 1 ст. 109 ЦПК України, відповідно до якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
7.Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала, в частині зупинення провадження у справі та призначення експертизи, може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги, в іншій частині оскарженню не підлягає.
Суддя Стригуненко В.М.
Присяжні: Орлов Є.Ю.
Воробйов А.В.
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121566592 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Стригуненко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні