Ухвала
від 10.09.2024 по справі 678/1285/24
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОПІЯ

Єдиний унікальний номер судової справи №678/1285/24

Номер провадження №1-кс-678-379/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2024 року селище Летичів

Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Летичів, у відсутність осіб, які беруть участь у судовому провадженні, без фіксування судового розгляду за допомогою технічних засобів, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, яке подане слідчим слідчого відділення відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області лейтенантом поліції ОСОБА_3 і погоджене прокурором Летичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено 01 вересня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024243300000288 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

І. СУТЬ ПИТАННЯ, ЩО ВИРІШУЄТЬСЯ СУДОМ

1. 10 вересня 2024 року до суду надійшло вказане клопотання в якому його ініціатор просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться в банківській (их) установі (вах) - документів, які стосуються руху коштів за банківським (и) рахунком (ами) з метою встановлення особи (іб), що причетна (і) до вчинення кримінального правопорушення.

2. Ініціатор та прокурор просять розгляд клопотання проводити у їх відсутність та за відсутності представників банківської (их) установи (в), у володінні якої (их) знаходяться документи, у зв`язку з її (їх) розташуванням в іншому місті і можливості приховання чи знищення необхідної інформації.

3. На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України представники банківської (их) установи (в) до суду не викликалися, при цьому слідчий суддя визнає обґрунтованим те, що юридична (і) особа (и) розташована (і) на значній відстані, існують обмежені строки зберігання інформації.

ІІ. ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА

4. В силу ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення (ч. 1). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2).

В силу п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

5. Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.

Як зазначено у п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

ІІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

6. Із клопотання та доданих матеріалів вбачається, що 31 серпня 2024 року до чергової частини СПД № 1 ВП № 3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області із письмовою заявою звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 30 серпня 2024 року о 10 годині 51 хвилина невстановлена особа з номерів телефонів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 здійснила дзвінок на мобільний телефон потерпілого ОСОБА_5 НОМЕР_3 , та представившись працівником Служби безпеки банку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", шахрайським шляхом, під приводом збільшення рівня захисту банківської карти № НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », надіслала sms - повідомлення на номер телефону потерпілого ОСОБА_5 НОМЕР_3 у якому зазначено код « НОМЕР_5 », після чого потерпілий ОСОБА_5 повідомив даний код невстановленій особі, внаслідок чого із банківської карти № НОМЕР_4 , яка належить потерпілому, перераховано грошові кошти у сумі 29800 грн. на невідомі банківські рахунки, чим спричинила потерпілому ОСОБА_5 майнової шкоди на вказану суму.

За вказаним фактом слідчим СВ ВП № 3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області 1 вересня 2024 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024243300000288 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

7. Слідчий зазначив, що з метою повного та неупередженого розслідування кримінального провадження виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять інформацію про рух коштів по банківську картковому рахунку.

Відомості, які містяться у банківських документах по банківському рахунку, мають важливе значення для встановлення обставин вчинення даного кримінального правопорушення, в тому числі осіб, причетних до його вчинення, його правильної кваліфікації, місця вчинення кримінального правопорушення, розміру збитків, завданих правопорушенням, можуть бути використані як докази.

В інший спосіб встановити обставини, які передбачається встановити за допомогою даних відомостей інакше, як розкриття банківської таємниці, не представляється можливим.

ІV. МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД

8. Зміст клопотання та додані матеріали дають підстави для висновку, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких ініціатор клопотання просить надати тимчасовий доступ (до інформації про рух коштів по банківському (их) рахунку ( НОМЕР_6 )), містять охоронювану законом таємницю, перебувають у володінні банківської (их) установи (в) і самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, а іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо (ч. 5, ч. 6 ст. 165 КПК України).

V. ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ

9. Для всебічного, повного, об`єктивного та своєчасного розслідування кримінального провадження необхідне здійснення тимчасового доступу, тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 107, 110, 131-132, 159-166, 309, 369-372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), з можливістю їх вилучення та виготовлення копій в Філії Хмельницьке обласне управління акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), а саме:

завірених копій договорів про відкриття банківського (карткового) рахунку № НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок;

інформації про рух коштів по банківському (картковому) рахунку № НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій в період часу з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по 00 годину 00 хвилин 01 вересня 2024 року;

фото та відео зображень проведених операцій, пов`язаних з отриманням готівки в банкоматах та терміналах із вказаного карткового рахунку № НОМЕР_4 , який відкрито у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 ) в період часу з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по 00 годину 00 хвилин 01 вересня 2024 року;

інформації про перелік IP адрес та геолокації місця авторизації в інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з використанням якого здійснювалось обслуговування карткового рахунку № НОМЕР_4 в період часу з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по 00 годину 00 хвилин 01 серпня 2024 року;

інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з використанням котрого здійснювалось обслуговування карткового рахунку № НОМЕР_4 в період часу з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по 00 годину 00 хвилин 01 вересня 2024 року.

Ухвала суду може бути виконана уповноваженими особами Відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області:

заступником начальника слідчого відділення ОСОБА_6 ;

старшим слідчим слідчого відділення ОСОБА_7 ;

слідчим слідчого відділення ОСОБА_8 ;

слідчим слідчого відділення ОСОБА_9 ;

слідчим слідчого відділення ОСОБА_10 ;

слідчим слідчого відділення ОСОБА_3 ;

слідчим слідчого відділення ОСОБА_11 ;

заступником начальника сектору кримінальної поліції ОСОБА_12 ;

старшим оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_13 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_14 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_15 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_16 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_17 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_18 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_19 ;

оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_20 .

Строк дії ухвали - 60 днів з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Згідно ч. 4 ст. 165 КПК України на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя підпис ОСОБА_1

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛетичівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121583563
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —678/1285/24

Ухвала від 16.12.2024

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні