ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОПІЯ
Єдиний унікальний номер судової справи №678/1285/24
Номер провадження №1-кс-678-568/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2024 року селище Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Летичів, у відсутність осіб, які беруть участь у судовому провадженні, без фіксування судового розгляду за допомогою технічних засобів, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане слідчим слідчого відділення відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області лейтенантом поліції ОСОБА_3 і погоджене прокурором Летичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено 01 вересня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024243300000288 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
І. СУТЬ ПИТАННЯ, ЩО ВИРІШУЄТЬСЯ СУДОМ
1. 16 грудня 2024 року до суду надійшло клопотання у якому його ініціатор просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що знаходиться в оператора (ів) телекомунікації (мобільного зв`язку) з метою встановлення особи (іб), що причетна (і) до вчинення кримінального правопорушення.
2. Ініціатор та прокурор просять розгляд клопотання проводити у їх відсутність та за відсутності представників оператора (ів) телекомунікації (мобільного зв`язку), у володінні якого (их) знаходяться документи, оскільки відомості, що підлягають тимчасовому доступу, перебувають у його (їх) розпорядженні і можуть бути знищені або ж не санкціоновано кореговані, юридична (і) особа (и) розташована (і) в іншому місті, існують обмежені строки зберігання інформації, клопотання підтримують.
3. До суду представники оператора (ів) телекомунікації (мобільного зв`язку) на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України не викликалися, при цьому слідчий суддя визнає обґрунтованим те, що юридична (і) особа (и) розташована (і) на значній відстані, існують обмежені строки зберігання інформації.
ІІ. ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА
4. В силу ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. (ч. 1). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
5. У ст. 121 Закону України «Про електронні комунікації» визначено, що доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення прокурора, суду, слідчого судді у випадках та порядку, передбачених законом (ч. 1). Зняття інформації з електронних комунікаційних мереж постачальників електронних комунікаційних послуг забезпечується єдиною системою технічних засобів, що використовується всіма уповноваженими законом органами, на умовах автономного доступу до інформації у порядку, визначеному законодавством (ч. 2). Постачальник електронних комунікаційних послуг та/або мереж повинен забезпечити можливість підключення технічних засобів, зазначених у частині другій цієї статті, в точці для такого доступу в електронній комунікаційній мережі, визначеній постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг (ч. 3).
ІІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
6. Із клопотання та доданих матеріалів вбачається, що 31 серпня 2024 року до чергової частини СПД № 1 ВП № 3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області із письмовою заявою звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 30 серпня 2024 року о 10 год. 51 хв. невстановлена особа з номерів телефонів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 здійснила дзвінок на мобільний телефон потерпілого ОСОБА_5 НОМЕР_3 , та представившись працівником Служби безпеки банку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", шахрайським шляхом, під приводом збільшення рівня захисту банківської карти № НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », надіслала sms - повідомлення на номер телефону потерпілого ОСОБА_5 НОМЕР_3 , у якому зазначено код « НОМЕР_5 », після чого потерпілий ОСОБА_5 повідомив даний код невстановленій особі, внаслідок чого із банківської карти № НОМЕР_4 , яка належить потерпілому ОСОБА_5 , перераховано грошові кошти у сумі 29800 гривень на невідомі банківські рахунки, чим спричинила потерпілому ОСОБА_5 майнової шкоди на вказану суму.
Відповідно до матеріалів виконаного доручення, наданого слідчим СВ ВП №3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області в порядку ст.40 КПК України працівникам ВПК в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції (вх. №137698 від 09 вересня 2024 року), зокрема, рапорту інспектора ВПК в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції України ОСОБА_6 від 09 вересня 2024 року встановлено, що номер телефону НОМЕР_6 належить оператору мобільного зв`язку Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », номер телефону НОМЕР_7 належить АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
7. Слідчий зазначив, що з метою встановлення інформації про особу шахрая, яка спілкувалася із потерпілим ОСОБА_5 за допомогою вказаних номерів телефонів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » для встановлення інформації про вхідні та вихідні дзвінки, проведені в період вчинення кримінального правопорушення.
В інший спосіб отримати вказані відомості неможливо, однак така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
ІV. МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД
8. Зміст клопотання та додані матеріали дають підстави для висновку, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких ініціатор клопотання просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні оператора (ів) телекомунікації (мобільного зв`язку) і самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази, а іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо (ч. 5, ч. 6 ст. 165 КПК України).
V. ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
9. Для всебічного, повного, об`єктивного та своєчасного розслідування кримінального провадження необхідне здійснення тимчасового доступу, тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 107, 110, 131-132, 159-166, 309, 369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформаційної системи з даними про зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг за період з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по термін дії ухвали, з можливістю їх вилучення, або виготовлення копій, що перебувають у володінні:
1) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) та містять інформацію про:
ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг (абонентський номер, IMEI), з яким відбувався сеанс зв`язку кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_6 абонент А (абоненти Б);
тип з`єднання абонента НОМЕР_6 (вхідні, вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот) вихід в мережу Інтернет, переадресація, з`єднання нульової тривалості;
дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйнятті виклики) абонента А;
адреси розташування та ідентифікуючі ознаки базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг абонента А;
за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу;
місце знаходження абонента з абонентським номером: НОМЕР_6 за період з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по термін дії ухвали;
фінансові операції з зарахування, поповнення, переведення та виведення грошових коштів з використанням абонентського номера НОМЕР_6 з зазначенням отримувача грошових коштів, суми транзакцій, дати та часу виконання;
2) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_2 , код ЄРДПОУ НОМЕР_9 ) та містять інформацію про:
ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг (абонентський номер, IMEI), з яким відбувався сеанс зв`язку кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_7 абонент А (абоненти Б);
тип з`єднання абонента НОМЕР_7 (вхідні, вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот) вихід в мережу Інтернет, переадресація, з`єднання нульової тривалості;
дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйнятті виклики) абонента А;
адреси розташування та ідентифікуючі ознаки базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг абонента А;
за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу;
місце знаходження абонента з абонентським номером НОМЕР_7 за період часу з 00 години 00 хвилин 30 серпня 2024 року по термін дії ухвали;
фінансові операції з зарахування, поповнення, переведення та виведення грошових коштів з використанням абонентського номера НОМЕР_7 з зазначенням отримувача грошових коштів, суми транзакцій, дати та часу виконання.
Ухвала суду може бути виконана уповноваженими особами Відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області:
заступником начальника слідчого відділення ОСОБА_7 ;
старшим слідчим слідчого відділення ОСОБА_8 ;
слідчим слідчого відділення ОСОБА_9 ;
слідчим слідчого відділення ОСОБА_10 ;
слідчим слідчого відділення ОСОБА_3 ;
старшим оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_11 ;
старшим оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_12 ;
оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_13 ;
оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_14 ;
оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_15 ;
оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_16 ;
оперуповноваженим сектору кримінальної поліції ОСОБА_17 ;
старшим оперуповноваженим сектору розкриття злочинів проти особи ОСОБА_18 (ВКП Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області).
Строк дії ухвали - 60 днів з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Згідно ч. 4 ст. 165 КПК України на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя підпис ОСОБА_1
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 20.12.2024 |
Номер документу | 123870842 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Ходоровський І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні