Справа № 761/24670/20
Провадження № 2/761/299/2024
УХВАЛА
11 вересня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Д.О., розглянувши клопотання представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ендотехномед» Медичний центр клініки «ГАРВІС» - адвоката Спасової Івети Григорівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Ендотехномед» Медичний центр клініки «ГАРВІС» про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва знаходиться вказана цивільна справа.
10.09.2024 через підсистему «Електронний суд» представник відповідача подала клопотання про участь в судовому засіданні свідків ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , тел: НОМЕР_1 ) та ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 , тел: НОМЕР_2 ), які викликані у якості свідків у судове засідання призначене на 26 вересня 2024 року о 13 год. 30 хв. у режимі відеоконференції. Клопотання обґрунтоване тим, що свідки бажають прийняти участь у судовому засіданні, проте, через значну віддаленість від місця знаходження суду не можуть з`явитися до суду. Найближчий суд, який міститься на ресурсі "Судова влада України", та до якого можуть прибути свідки ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , оснащений відповідними технічними можливостями для проведення відеоконференції є Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська, що знаходиться за адресою: 49074, м. Дніпро, пр.Слобожанський, 84, е-mail: inbox@ind.dp.court.gov.ua.
Дослідивши матеріали цивільної справи, подане клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч. 2 ст. 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції є не обов`язком, а правом суду, відповідне питання вирішується з урахуванням характеру справи, обставин, які підлягають з`ясуванню і перевірці, обсягу і характеру доказів, матеріалів, які підлягають огляду, дослідженню тощо. Судом береться до уваги необхідність забезпечення усім учасникам справи можливості належного вчинення процесуальних дій, виконання процесуальних обов`язків і здійснення процесуальних прав, у тому числі, щодо участі в судовому засіданні та перевірки відповідних доказів.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 11.11.2020 року вирішено проводити розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Ендотехмед» Медичний центр клініки «ГАРВІС» (ТМ) про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я та моральної шкоди проводити у закритому судовому засіданні.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 ЦПК України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, або за клопотанням учасників справи з метою забезпечення таємниці усиновлення, запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом.
Згідно ч. 10 ст. 7 ЦПК України розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення цивільного судочинства. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.
При цьому, відповідно до ч. 11 ст. 7 ЦПК України використання систем відеоконференц-зв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускається. Отже, у даному випадку проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду суперечить вимогам ЦПК України, а тому у задоволенні клопотання представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ендотехномед» Медичний центр Клініки «Гарвіс» (ТМ) - адвоката Спасової Івети Григорівни слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ендотехномед» Медичний центр Клініки «Гарвіс» (ТМ) - адвоката Спасової Івети Григорівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Ендотехномед» Медичний центр клініки «ГАРВІС» про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я та моральної шкодиУхвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121589759 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні