Ухвала
від 09.09.2024 по справі 927/993/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

09 вересня 2024 року м. Чернігів справа № 927/993/22

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви ліквідатора Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» - арбітражного керуючого Забаріна Антона Федоровича про витребування доказів по справі за заявою КРЕДИТОРА: Товариства з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» (код 34863309) 30068, с. Крупець Шепетівського (Славутського) району Хмельницької області, вул. Богдана Хмельницького, 43БОРЖНИК: Фермерське господарство «САПФІР-М.М.» (код 35274787) 15122, с. Хоробичі Городнянського району Чернігівської області, вул. Гагаріна, 24про відкриття провадження у справі про банкрутство

за відсутності повноважних представників учасників у справі про банкрутство, які в судове засідання не з`явились

В судовому засіданні 09.09.2024, на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

ВСТАНОВИВ:

10 листопада 2022 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» (надалі - кредитор) про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» (надалі - боржник) на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 15.11.2022 була прийнята до розгляду.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 21.12.2022, зокрема відкрито провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства «САПФІР-М.М.»; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сиволобова М.М.

Постановою Господарського суду Чернігівської області від 15.11.2023 припинено процедуру розпорядження майном Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» та повноваження розпорядника майна боржника Сиволобова М.М.; визнано банкрутом Фермерське господарство «САПФІР-М.М.»; відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців; ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Сиволобова М.М.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 06.06.2024 постановлено, зокрема відсторонити арбітражного керуючого Сиволобова М.М. від виконання повноважень ліквідатора Фермерського господарства «САПФІР-М.М.»; ліквідатором Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» призначити арбітражного керуючого Забаріна А.Ф.

06.08.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшло клопотання від 06.08.2024 ліквідатора Забаріна А.Ф. про витребування доказів (надалі - Клопотання), яким останній просить витребувати у Акціонерного товариства «БАНК СІЧ» інформацію та документи щодо банківських рахунків боржника, відкритих у банківській установі, а саме:

перелік відкритих та закритих рахунків Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «БАНК СІЧ»,

залишки коштів по відкритих рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «БАНК СІЧ»,

виписки щодо руху коштів по рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «БАНК СІЧ» за період з 01.01.2019 і по сьогоднішній день.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 09.08.2024 постановлено:

клопотання від 06.08.2024 ліквідатора Забаріна А.Ф. про витребування доказів прийняти та приєднати до матеріалів справи;

призначити розгляд Клопотання в судовому засіданні на 09 вересня 2024 року;

повідомити арбітражного керуючого Забаріна А.Ф., голову комітету кредиторів - Товариство з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» та Акціонерне товариство «БАНК СІЧ» про призначення судового засідання для розгляду Клопотання, а також про те, що їх участь в цьому судовому засіданні не є обов`язковою;

клопотання арбітражного керуючого Забаріна А.Ф. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити;

проведення судового засідання здійснити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/) відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

Арбітражний керуючий Забарін А.Ф., голова комітету кредиторів - Товариство з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» та Акціонерне товариство «БАНК СІЧ» належним чином були повідомлені про дату, час та місце проведення даного судового засідання, однак процесуальним правом на участь у ньому не скористалися.

До початку судового засідання 09.09.2024 арбітражний керуючий Забарін А.Ф. повідомив про виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь його у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також про відсутність заперечень щодо проведення судового засідання за його відсутності.

30.08.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшли заперечення від 30.08.2024 Акціонерного товариства «БАНК СІЧ» на Клопотання, зі змісту яких вбачається, що банк просить відмовити в його задоволенні, оскільки запитувані ліквідатором документи були надані останньому на відповідний запит.

04.09.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 04.09.2024 арбітражного керуючого Забаріна А.Ф. про залишення Клопотання без розгляду.

Подання даної заяви обумовлено отриманням ліквідатором запитуваних у Акціонерного товариства «БАНК СІЧ» доказів.

Враховуючи подання арбітражним керуючим Забаріним А.Ф. заяви про залишення без розгляду Клопотання до початку його розгляду по суті, суд вважає за можливе залишити його без розгляду.

Натомість 05.09.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 05.09.2024 ліквідатора Забаріна А.Ф. про витребування доказів (надалі - Заява), якою останній просить витребувати у Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» інформацію та документи щодо банківських рахунків боржника, відкритих у банківській установі, а саме:

перелік відкритих та закритих рахунків Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України»,

залишки коштів по відкритих рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України»,

виписки щодо руху коштів по рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» за період з 01.01.2019 і по сьогоднішній день.

Звертаючись із Заявою, ліквідатор Забарін А.Ф. зазначає, що запитувані докази потрібні йому для виявлення сумнівних господарських операцій боржника, визначення підстав для ініціювання відповідних позовів щодо витребування майна господарства від третіх осіб та повернення активів боржника, які могли бути виведені з його власності.

З метою самостійного отримання відповідних доказів ліквідатор звернувся до банку із запитом від 10.07.2024 № 02-5/49 (шляхом направлення на офіційну електронну адресу юридичної особи), однак відповідь отримана не була.

04.09.2024 засобами поштового зв`язку ліквідатором Забаріним А.Ф. до банку був направлений повторний запит (від 03.08.2024 № 02-5/138) (опис вкладення у цінний лист, накладна № 0504044559437, фіскальний чек від 04.09.2024), однак відповідь також отримана не була.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення Заяви по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:

відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1, 12 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.

Арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб; отримувати від банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу інформацію про наявність рахунків та/або залишок коштів на рахунках боржника (у тому числі на рахунках у цінних паперах) / електронних гаманцях, рух коштів та операції на рахунках боржника (у тому числі на рахунках у цінних паперах) / електронних гаманцях, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

У відповідності з ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства, запит арбітражного керуючого - це письмове або у формі електронного документа звернення арбітражного керуючого, призначеного господарським судом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією, керуючим реалізацією, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об`єднань, фізичних осіб про надання інформації, копій документів, необхідних арбітражному керуючому для здійснення повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо боржника, а також членів сім`ї боржника - фізичних осіб, визначених абзацом другим частини п`ятої статті 116 цього Кодексу, стосовно якого арбітражний керуючий здійснює повноваження розпорядника майна керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реструктуризацію або керуючого реалізацією.

Отримання арбітражним керуючим від банків інформації, що містить банківську таємницю, здійснюється в порядку та обсязі, визначених Законом України «Про банки і банківську діяльність».

До запиту арбітражного керуючого додається посвідчена арбітражним керуючим копія судового рішення про призначення його у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією або керуючим реалізацією. Вимагати від арбітражного керуючого надання разом із запитом арбітражного керуючого інших документів забороняється.

Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.

У разі якщо запит арбітражного керуючого стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту арбітражного керуючого може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що арбітражному керуючому письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту арбітражного керуючого.

Задоволення запиту арбітражного керуючого може бути здійснено шляхом надання відповідної інформації, копій документів у формі електронного документа.

У разі якщо задоволення запиту арбітражного керуючого передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, арбітражний керуючий зобов`язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничних норм витрат на копіювання та друк, встановлених відповідно до законодавства.

Відмова в наданні інформації на запит арбітражного керуючого, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації тягнуть за собою відповідальність згідно із законом, крім випадків відмови в наданні таємної та/або службової інформації.

За змістом ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення, зокрема, приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно ч. 1 ст. 80, ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

У клопотанні про витребування судом групи однотипних документів як доказів додатково зазначаються ознаки, що дозволяють ідентифікувати відповідну групу документів.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Суд може уповноважити на одержання витребуваних ним доказів заінтересовану сторону.

Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Враховуючи, що докази, про витребування яких арбітражним керуючим Забаріним А.Ф. подана заява, необхідні йому для належного виконання покладених на нього повноважень, господарський суд вважає Заяву обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. 1, 2, 12, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання від 06.08.2024 ліквідатора Забаріна А.Ф. про витребування доказів залишити без розгляду.

Заяву від 05.09.2024 арбітражного керуючого Забаріна А.Ф. про витребування доказів задовольнити.

Витребувати від Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127; код 00032112) інформацію та документи щодо банківських рахунків боржника, відкритих у банківській установі, а саме:

перелік відкритих та закритих рахунків Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» (15122, с. Хоробичі Городнянського району Чернігівської області, вул. Гагаріна, 24; код 35274787) в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України»,

залишки коштів по відкритих рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» (15122, с. Хоробичі Городнянського району Чернігівської області, вул. Гагаріна, 24; код 35274787) в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України»,

виписки щодо руху коштів по рахунках Фермерського господарства «САПФІР-М.М.» (15122, с. Хоробичі Городнянського району Чернігівської області, вул. Гагаріна, 24; код 35274787) в Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» за період з 01.01.2019 і по дату надання виписок.

Витребувані даною ухвалою докази подати суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

У випадку відсутності можливості подати докази, які витребовує суд, або відсутності можливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язати Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» протягом п`яти днів з дня вручення ухвали повідомити про це суд із зазначенням відповідних причин.

Попередити Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» про те, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом та стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 3 028 грн. до 30 280 грн.

Копії цієї ухвали надіслати арбітражному керуючому Забаріну А.Ф. (01054, м. Київ, а/с 214), голові комітету кредиторів - Товариству з обмеженою відповідальністю «Суффле Агро Україна» (30068, с. Крупець Шепетівського (Славутського) району Хмельницької області, вул. Богдана Хмельницького, 43), Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127 (bank@eximb.com)) та Акціонерному товариству «БАНК СІЧ» (04053, Україна, м. Київ, провулок Несторівський, 6 (bank@sichbank.com); адреса для листування: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17 (7 поверх)).

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Повний текст ухвали складено та підписано 13.09.2024.

Дата набрання ухвалою законної сили - 09.09.2024.

Суддя А.С.Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення09.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121591773
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —927/993/22

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 26.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 09.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні