Справа № 610/852/24
провадження № 2-с/610/43/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.09.2024 суддя Балаклійського районного суду Харківської області Тімонова В.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про скасування судового наказу виданого Балаклійським районним судом Харківської області 03.09.2024 за заявою Комунального Підприємства Донецької селищної ради «П`ятигірське» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
03.09.2024 за заявою Комунального Підприємства Донецької селищної ради «П`ятигірське» Балаклійським районним судом Харківської області видано судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_1 на користь Комунального Підприємства Донецької селищної ради «П`ятигірське» заборгованість в розмірі 18336 гривень 62 копійки.
12.09.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу, оскільки ним не укладався договір про надання комунальних послуг з КП Донецької селищної ради «П`ятигірське».
Суддя, дослідивши матеріали заяви про скасування судового наказу, судовий наказ, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.170 ЦПК України заява про скасування судового наказу має містити:
1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
Відповідно до ч.5 ст.170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Частиною 2 статті 42 ЦПК України визначено, що при розгляді вимог у наказному провадженні учасниками справи є заявник та боржник.
Ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про скасування судового наказу, вбачаю, що вона не відповідає вимогам статей 42, 170 ЦПК України, оскільки заявником не зазначено: даних стягувача.
Також, до заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно підпункту 4-2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду фізичною особою заяви про скасування судового наказу становить 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2024 складає 151,40 грн.
Так, заявник долучив до заяви про скасування судового наказу квитанцію про сплату судового збору в розмірі 242,24 грн. на рахунок Комунального Підприємства Донецької селищної ради «П`ятигірське».
Тому, заявнику необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 151,40 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 170 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу виданого Балаклійським районним судом Харківської області 03.09.2024 залишити без розгляду та повернути її боржнику.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя В.М. Тімонова
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121608498 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про скасування судового наказу |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Тімонова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні