Справа № 671/1747/24
Провадження № 2/671/657/2024
У Х В А Л А
16 вересня 2024 р. м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Никифоров Є. О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Волочиського районного суду Хмельницької області з позовом до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до частини 2 статті 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Пунктом 2 частини 3 статті 175 ЦПК України також передбачено, що позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та їх представників.
Відповідно до частини 7 статті 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частинами 1 та 2 статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Частина 6 статті 19 ЦПК України передбачає, що малозначними є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 4 статті 274 ЦПК України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, отже, такі справи підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
Зазначена справа в розумінні статей 19 та 274 ЦПК України не є малозначною, оскільки спори щодо спадкування розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження, відповідно, представником у справі, що вправі підписати позовну заяву від імені позивача, є виключно адвокат.
Від імені позивача ОСОБА_1 позовну заяву підписано представником за довіреністю РучинськоюГ. В., однак, до позовної заяви не додано докази, що вказана особа є адвокатом.
Крім того, в порушення вимог пункту 2 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та їх представників.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, приходжу до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачам строк для усунення вищевказаних недоліків шляхом надання до суду нової редакції позовної заяви та її копії для відповідача, що має містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та їх представників, надання доказів на підтвердження наявності в ОСОБА_3 права на зайняття адвокатською діяльністю. В разі необхідності нову редакцію позовної заяви може бути підписано позивачем особисто.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкування, залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання позивачами вказаних в ухвалі суду вимог, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Є. О. Никифоров
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121610080 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Никифоров Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні