Справа № 740/5404/24
Провадження № 2-о/740/163/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
16 вересня 2024 року м.Ніжин
Суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Олійник В.П., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
У заяві від 09 вересня 2024 року ставиться питання про встановлення факту, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є дочкою заявника ОСОБА_1 ; внесення до актового запису про народження дитини відповідних змін щодо батька; призначення судово-генетичної експертизи стосовно кровно/біологічної спорідненості. Мета встановлення факту-отримання соціальних виплат та пільг після загиблого військовослужбовця ОСОБА_2 ..
За правилами ст.316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
За поданими суду матеріалами заявник ОСОБА_1 зареєстрована в с.Хороше Озеро Ніжинського району (до зміни районів-Борзнянський район), при цьому будь-які дані з відповідними доказами щодо фактичного місця проживання в межах територіальної юрисдикції Ніжинського міськрайонного суду, зокрема в м.Ніжині, до заяви не додані.
Відповідно дост.293 ЦПК України,окреме провадження-це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
На відміну від позовного провадження окремому провадженню притаманні такі ознаки, які характеризують його структурну самостійність та прикладну значущість і які визначаються такою суттєвою ознакою, як безспірність розгляду справ, що віднесені до окремого провадження. Важливою також є не тільки конкретна мета встановлення факту, а його зв`язок із певним суб`єктивним матеріальним правом.
У заяві не викладені обставини смерті ОСОБА_2 , віднесення його до військовослужбовця, також не конкретизована мета встановлення факту-для отримання яких соціальних виплат і пільг, і якими органами вони мають бути надані, при цьому вказані органи, як правило є заінтересованими особами, і рішення у справі очевидно впливає на їх права та обов`язки, зокрема і Міністерство оборони України.
Заінтересовані особи за змістом ст.4 ЦПК України, є особи, які беруть участь у справі, і які мають юридичну зацікавленість. Це коло осіб визначається взаємовідношеннями із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню, і які можуть вплинути на їх права та обов`язки.
Також у заяві не викладені обставини щодо наявності чи відсутності спору про право, підстав внесення відомостей про батька в актовий запис про народження дитини саме при ініціюванні окремого, а не позовного провадження, підстав та порядку проведення експертизи (із наданням зокрема експерту біологічних матеріалів) із врахуванням смерті ОСОБА_2 ..
Як зазначено в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 05 вересня 2019 року у справі №638/2304/17 (провадження №61-2417сво19), приватно-правовий інструментарій не повинен використовуватися учасниками цивільного обороту для невиконання публічних обов`язків або створення преюдиційного рішення суду для публічних відносин.
За правилами ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За таких обставин заява не відповідає вимогам ч.3 ст.175 ЦПК України, із врахуванням ст.294 ЦПК України, що є підставою для залишення її без руху відповідно до ст.185 ЦПК України, про що повідомити заявника, надавши строк для усунення вищезазначених недоліків заяви.
Керуючись ст.ст.294, 315, 316, 318 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,-залишити без руху, про що повідомити заявника і надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що в разі не усунення вказаних недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Олійник.
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121610731 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Олійник В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні