Ухвала
від 16.09.2024 по справі 335/10219/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/10219/24 2/335/3476/2024

про залишення позовної заяви без руху

16 вересня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя Алєксєєнко А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Готель «Україна» Запорізької обласної ради, Комунального підприємства «Універс» Запорізької обласної ради про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

10 вересня 2024 року позивач ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Коротченко Д.О., звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою у якій просить суд стягнути з відповідачів середній заробіток за час затримки розрахунку за період з 26.03.2024 року по 16.05.2024 року в розмірі 8584,96 грн. та моральну шкоду в розмірі 5000,00 грн., а також понесені судові витрати.

Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, у позовній заяві заявлено клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору. В обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору зазначено про те, що позивач з 2021 по 2023 рік не мала постійної офіційної роботи, коштів від нерегулярних неофіційних підробіток ледве вистачає на забезпечення існування позивача та її родини, при цьому через збройну агресію російської федерації та тимчасову окупацію її збройними формуваннями частини Пологівського району Запорізької області позивач у 2022 році була змушена залишити домівку та виїхати з прифронтового міста Гуляйполе Пологівського району Запорізької області та змушена докладати додаткових зусиль для вирішення побутових питань та організації свого життя. Таким чином, посилається на ст.8 ЗУ «Про судовий збір» та виходячи з того, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік, позивач просить суд звільнити її від сплати судового збору.

Розглянувши заявлене клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви, суд дійшов наступного висновку.

Зі змісту клопотання вбачається, що позивач у позовній заяві посилається на положення ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» відповідно до якої суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.

Також, позивач посилається на п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якого, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

При цьому, вирішуючи такі заяви, суд повинен враховувати те, що якщо при сплаті необхідних судових витрат середньомісячний дохід особи буде меншим від рівня прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідної категорії осіб, тоді в суду є підстава для застосування заходів щодо зменшення, звільнення, розстрочення або відстрочення сплати судового збору.

У розумінні приписів статті 8 Закону України «Про судовий збір» відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому, позивач має довести існування фінансових труднощів.

Водночас, на підтвердження наявності обставин зазначених позивачем у клопотанні про звільнення від сплати судового збору позивачем надано довідку Пенсійного фонду України з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування форми ОК-7, з якої вбачається, що позивач з 2021 по 2024 рік включно не мала жодних доходів.

Проте вказана довідка не є достатнім доказом підтвердження скрутного майнового стану позивача, оскільки не містить відомостей про майновий стан заявника, який може мати інші джерела доходу (вклади, нерухоме та рухоме майно, грошові допомоги та компенсації, тощо).

Доказів щодо відсутності таких доходів (довідки органу доходів і зборів Державної фіскальної служби України про отриманий дохід, тощо), позивачем не надано.

При цьому, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач зазначає, що у травні 2024 року їй було виплачено кошти стягнуті із відповідачів за рішенням суду від 25.03.2024 року у справі 335/376/24, що також підтверджується відповіддю ГУДКС України у Запорізькій області від 16.08.2024 №07.2-08.1-10/6253, проте надана позивачем довідка вказаної інформації не містить.

Таким чином, враховуючи те що надані позивачем докази не підтверджують того, що її майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З позовної заяви вбачається, що ціна позову становить 13584,96 грн.

Станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684,00 грн., тобто за подання у 2024 році позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі не менше 1211,20 грн.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Позовна заява подана через систему «Електронний суд» 10.09.2024.

Таким чином, відповідно до Закону України «Про судовий збір», позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви 968,96 грн. та надати суду відповідний підтверджуючий документ.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом подання суду до суду квитанції про сплату судового збору відповідно до вимог ст.177 ЦПК України або обґрунтованого клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення її від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Готель «Україна» Запорізької обласної ради, Комунального підприємства «Універс» Запорізької обласної ради про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви який становить десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків у вказаний строк, заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: А.Б. Алєксєєнко

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121611631
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —335/10219/24

Рішення від 12.11.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Алєксєєнко А. Б.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Алєксєєнко А. Б.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Алєксєєнко А. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні