Ухвала
від 16.09.2024 по справі 910/11016/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

16.09.2024Справа № 910/11016/24Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши матеріали за позовом юридичної особи Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед та Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний холдинг Авангард" до ТНА Корпорейт Солюшнз ЛЛС (TNA Corporate Solutions LLC) про визнання правочину недійсним,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року юридична особа Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед та Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрний холдинг Авангард" звернулися до Господарського суду міста Києва з вказаним позовом до ТНА Корпорейт Солюшнз ЛЛС (TNA Corporate Solutions LLC) про визнання недійсним договору про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частики в статутному капіталі Приватної науково-виробничої компанії "Інтербізнес" від 8 листопада 2019 року, укладеного між позивачами та відповідачем, посвідчений приватний нотаріусом Київського міського нотаріального округу Колесник О.І., зареєстрований в реєстрі за № 6022.

Відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Однак, у порушення вищевказаних приписів Кодексу, вказана позовна заява не містить попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести в зв`язку із розглядом справи.

Крім того, відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

За приписами пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Судом встановлено, що в матеріалах позовної заяви взагалі відсутні докази направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу або його уповноваженому представнику, про наявність якого на території України зазначали позивачі у своєму позову. Такі документи також відсутні в переліку документів, доданих до позовної заяви.

Натомість у матеріалах справи наявний опис вкладення у цінний лист від 6 вересня 2024 року на ім`я Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві. Однак вказаний документ у переліку додатків до позовної заяви не значиться. Позивачами також не зазначено, які саме обставини справи підтверджує вказаний опис вкладення, окрім засвідчення факту направлення усіх доданих до позову документів на адресу територіального органу Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За умовами підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір в сумі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" станом на 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становив 3 028,00 грн.

Крім того, відповідно до абзацу 2 частини 7 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Зі змісту прохальної частини позову вбачається, що в ній заявлена вимога немайнового характеру щодо кожного з позивачів. Відтак, за чинним законодавством кожен із вказаних позивачів мав сплатити за подання до суду цієї позовної заяви судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.

Проте судом встановлено, що матеріали позовної заяви не містять доказів сплати судового збору. Докази того, що позивачі в установленому законом порядку звільнені від сплати судового збору, а також клопотання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати, у матеріалах даної позовної заяви також відсутні.

За частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Судом встановлено, що один із позивачів є нерезидентом України.

При цьому, інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва вказаної юридичної особи на момент вирішення питання про відкриття провадження в справі у суду відсутня.

Відповідно до статті 365 ГПК України іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно зі статтею 73 Закону України "Про міжнародне приватне право" (далі - Закон) іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, іноземні держави (їх органи та посадові особи) та міжнародні організації (далі - іноземні особи) мають право звертатися до судів України для захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Міжнародними договорами України та законами України можуть бути встановлені особливості участі у процесі дипломатичних агентів, персоналу міжнародних організацій та інших осіб.

Статтю 13 Закону передбачено, що документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Згідно статті 74 Закону процесуальна правоздатність і дієздатність іноземних осіб в Україні визначаються відповідно до права України. На вимогу суду який розглядає справу, юридична особа має представити оформлений з урахуванням статті 13 цього закону документ, що є доказом правосуб`єктності іноземної юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Таким чином, оскільки одним із позивачів у даній справі є нерезидент України, до позовної заяви мають бути додані докази правосуб`єктності такої особи (належним чином засвідчені витяги з торгівельного (банківського, судового) реєстру країни (або інші еквівалентні докази правового статусу), статут тощо.

Натомість, будь-яких документів на підтвердження правосуб`єктності позивача - юридичної особи Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед, або пояснень щодо неможливості надання таких доказів позивачами, суду не надано.

За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки дана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам ГПК України, вона підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 174, 234 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву юридичної особи Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед та Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний холдинг Авангард" без руху.

Юридичній особі Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед та Товариству з обмеженою відповідальністю "Аграрний холдинг Авангард" протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали подати до Господарського суду міста Києва: оновлену позовну заяву із зазначенням у ній: попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести в зв`язку із розглядом справи; повного переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви; належні докази оплати судового збору в розмірі 3 028,00 грн (для юридичної особи Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед) та 3 028,00 грн (для Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрний холдинг Авангард"); належні та допустимі докази правосуб`єктності позивача - юридичної особи Авангардко Інвестментс Паблік Лімітед (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо) або письмові пояснення щодо неможливості надання таких доказів разом із позовом; докази направлення копій позовної заяви з доданими до неї документами, а також усі вищевказані документи на адресу відповідача в установленому законом порядку; письмові пояснення щодо обставин справи, які підтверджує доданий до позовної заяви опис вкладення у цінний лист від 6 вересня 2024 року на ім`я Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.

Дата підписання: 16 вересня 2024 року.

Суддя Є.В. Павленко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121619864
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —910/11016/24

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні