Ухвала
від 16.09.2024 по справі 914/2221/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16.09.2024 р. Справа № 914/2221/24

Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІС»

про: визнання недійсним договору суборенди №01/07-2023 від 01.07.2023р., стягнення 216 140, 00 грн.

ВСТАНОВИВ:

11.09.2024 р. засобами поштового зв`язку на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця Пашаєва Раміля до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІС» про: визнання недійсним договору суборенди №01/07-2023 від 01.07.2023 р., стягнення 216 140, 00 грн.

Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне:

Згідно з п.2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та поверненням судового збору встановлено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.2 ч.2. ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2024р. установлений на рівні 3 028,00 грн.

Зі змісту позовної заяви слідує, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру.

Тобто, за подачу даної позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 6 270,10 грн.

Однак, позивач не долучив до позову докази сплати судового збору, про які зазначив в п.1 переліку додатків до позовної заяви, а саме: Оригінал квитанції про сплату судового збору.

Зокрема, Господарським судом Львівської області складено акт №133 від 11.09.2024р. про те, що під час розкриття конверта, надісланого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 виявлено, що відсутні додатки у позовній заяві, а саме: «№1. Оригінал квитанції про сплату судового збору».

Відповідно до приписів п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно із порядком надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

При цьому, позивачем до позовних матеріалів не долучено доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, а отже приписи ст.ст.164, 172 Господарського процесуального кодексу України належним чином не виконані

Одночасно, за приписами ч. 2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому, відповідно до вищезазначеного акту №133 від 11.09.2024 р., позивачем не представлено до складу позовних матеріалів доказів, перелічених у додатках до позовної заяви, а саме: №4. Копія договору оренди б/н від 05.12.2022 року, №5. Копія договору про внесення змін до договору оренди нежитлового приміщення б/н від 05.12.2022 року., №8. Копія ухвали Господарського суду Львівської області від 15.07.2024 року.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Водночас, вказана у позовній заяві адреса позивача є відмінною від місця реєстрації Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , зазначеної у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Також, згідно із даними Реєстру, за кодом ЄДРПОУ 36085492, найменування відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІСС». Однак, позивачем у позовній заяві зазначено найменування - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІС».

Згідно із ч.4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до п.5.26 Національного стандарту України - Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020, чинний з 1 вересня 2021 року) встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Разом із тим, позивачем не дотримано вимог щодо засвідчення копій документів, поданих разом із позовною заявою.

Згідно із ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до ч.3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

При цьому, позивачем у позовній заяві не наведено наявності підстав для залучення до участі у справі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Також, не зазначено позивачем на стороні якого з учасників слід залучити третю особу.

Відповідно до пункту 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Беручи до уваги вищевказане, позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІС» про визнання недійсним договору суборенди №01/07-2023 від 01.07.2023 р., стягнення 216 140, 00 грн., слід залишити без руху.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОБУДСЕРВІС» про визнання недійсним договору суборенди №01/07-2023 від 01.07.2023 р., стягнення 216 140, 00 грн. залишити без руху.

2.Надати Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3.Роз`яснити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 , що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.

Суддя Король М.Р.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121620273
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними оренди

Судовий реєстр по справі —914/2221/24

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні