Ухвала
від 16.09.2024 по справі 920/1151/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16.09.2024м. СумиСправа № 920/1151/24

Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 11.09.2024 (вх. № 4100 від 12.09.2024)

за позовомФермерського господарства Рута-2010 (вул. Українська, буд. 8, с. Черепівка, Конотопський район, Сумська область, 41753, код ЄДРПОУ 36537233);

до відповідачів: 1. Буринської міської ради (вул. Першотравнева, 1, м. Буринь, Конотопський район, Сумська область, 41700,

код ЄДРПОУ 04058025);

2. Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю

«Дружба-Нова» (вул. Кропиви Костянтина, буд.59, смт. Варва,

Прилуцький район, Чернігівська область, 17600,

код ЄДРПОУ 31333767)

про визнання протиправною та скасування державної реєстрації земельної ділянки, визнання відсутнім права оренди та припинення права оренди

УСТАНОВИВ:

12.09.2024 до суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Фермерського господарства РУТА -2010, відповідно до вимог якої позивач просить суд:

- Визнати протиправною та скасувати державну реєстрацію земельної ділянки площею 14.0079 га з кадастровим номером 5920988800:05:002:0108 з цільовим призначенням 01.01. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

- Визнати відсутнім право оренди сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ДРУЖБА-НОВА» (ідентифікаційний код 31333767) щодо земельної ділянки площею 14.0079 га з кадастровим номером 5920988800:05:002:0108.

- Припинити право оренди товариства з обмеженою відповідальністю «ДРУЖБА- НОВА» (ідентифікаційний код 31333767) земельної ділянки площею 14.0079 га з кадастровим номером 5920988800:05:002:0108, яка розташована на території Буринської міської ради Сумської області, зареєстроване державним реєстратором Бездрицької сільської ради Сумського району Сумської області Дяченко Юлією Вікторівною в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (номер запису про інше речове право 53205607 від 05.08.2024 року) на підставі договору оренди землі № б/н від 18.07.2024 р., укладеного між Буринською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «ДРУЖБА-НОВА» (ідентифікаційний код 31333767).

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.09.2024, справу № 920/1151/24 призначено до розгляду судді Заєць С.В.

Дослідивши позовні матеріали, суд дійшов наступних висновків:

Згідно зі ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Судом під час перевірки матеріалів справи встановлено, що позивачем не дотримано вимог п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки в прохальній частині позову не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з 2 (двох) відповідачів указаних у позові.

Тобто, фактично позивачем заявлено вимоги не до кожного з двох відповідачів, які визначені ним на першому аркуші позову, а до одного з відповідачів, при чому до якого саме, позивач в прохальній частині позову не визначає.

Окрім цього, не зазначено підстав об`єднання в одній позовній заяві трьох позовних вимог.

Також, суд звертає увагу на те, що позивачем в порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України в позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.

Окрім цього, судом встановлено, що позовна заява не містить, в тому числі, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві йдеться посилання на договір оренди землі б/ н від 18.07.2024, укладений між укладеного між Буринською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «ДРУЖБА-НОВА», проте копії зазначеного договору до позовної заяви не додано.

З урахуванням викладених обставин суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви (зазначення змісту позовних вимог щодо кожного з 2 (двох) відповідачів указаних у позові; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; письмового пояснення в обґрунтування підстав об`єднання в одній позовній заяві трьох позовних вимог; зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін; надання належних доказі в підтвердження позовних вимог) у продовж 5-ти днів з дня отримання даної ухвали суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Фермерського господарства Рута-2010 від 11.09.2024 (вх. № 4100 від 12.09.2024) без руху.

2. Позивачу - Фермерському господарству Рута-2010 надається строк для усунення недоліків позовної заяви - у продовж 5-ти днів з дня отримання даної ухвали суду.

3. Позивачу встановлюється спосіб усунення недоліків позовної заяви, шляхом:

- зазначення змісту позовних вимог щодо кожного з 2 (двох) відповідачів указаних у позові;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- надання письмового пояснення в обґрунтування підстав об`єднання в одній позовній заяві трьох позовних вимог;

- зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін;

- надання належних доказі в підтвердження позовних вимог.

4. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Копію ухвали направити позивачу відповідно до положень ст. 6 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили в день її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяС.В. Заєць

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121620600
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1151/24

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні