ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58601, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 52-47-40, inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
п р о п о в е р н е н н я п о з о в н о ї з а я в и
16 вересня 2024 року Справа № 926/2192/24
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Проскурняка Олега Георгійовича розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ВОРЛД ФУД ЕНД ФІД
про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу на суму 100 373,58 грн.
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю ВОРЛД ФУД ЕНД ФІД звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Дочірнього підприємства Чернівецький облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України про стягнення заборгованості за договором поставки (купівлі-продажу) на суму 100 373,58 грн.
Разом із позовною заявою, позивачем подано до суду заяву про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на грошові кошти Дочірнього підприємства Чернівецький облавтодор Відкритого акціонерного товариства Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України, а також кошти, що знаходяться на будь-яких рахунках у банківських або інших фінансово-кредитних установах в межах суми 100 373,58 грн.
29 серпня 2024 року відділом документального забезпечення та аналітичної роботи суду матеріали позовної заяви зареєстровані за вх.№2192.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 серпня 2024 року позовну заяву передано судді Проскурняку О.Г.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 02 вересня 2024 року позовну заяву залишено без руху. Визначено, що для усунення недоліків позивачу належить: надати суду докази сплати судового збору на суму 3 633,60 грн; встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у 5 (п`ять) днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно положень частин 1, 5, 7 статті 6 ГПК України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Частиною 11 статті 242 ГПК України унормовано, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Так, ухвала Господарського суду Чернівецької області від 02 вересня 2024 року по справі № 926/2192/24 про залишення позову без руху невідкладно надіслана учасникам справи до їх електронних кабінетів в системі Електронний суд.
Як вбачається із довідок, сформованих Комп`ютерною програмою Діловодство спеціалізованого суду копії ухвал доставлено до електронного кабінету позивача та представника позивача 03 вересня 2024 року о 18:15 через систему Електронний суд.
Згідно пункту 6 частини 6 статті 242 ГПК України, якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Відтак, суд вказує, що означена ухвала вважається врученою позивачу - 04 вересня 2024 року.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем не усунуто недоліків позовної заяви в строк, передбачений судом.
Частиною 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Згідно частини 7 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
На підставі вищевикладеного та враховуючи те, що позивач не усунув вказаний недолік, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви та доданих до неї документів позивачу.
Разом з тим, враховуючи те, що позовну заяву подано позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю ВОРЛД ФУН ЕНД ФІД з використанням системи Електронний суд, суд дійшов висновку про відсутність підстав для повернення останньому позовної заяви та доданих до неї документів позивачу листом з описом вкладення.
При цьому, суд звертає увагу, що у відповідності до пункту 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 123, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Повернути позовну заяву (вх. № 2192 від 29 серпня 2024 року) та додані до неї документи позивачу - Товариству з обмеженою відповідальністю ВОРЛД ФУН ЕНД ФІД.
Повний текст ухвали складено та підписано 16 вересня 2024 року.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя О. Г. Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121620867 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Проскурняк Олег Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні