Справа № 307/3780/24
Провадження № 2/307/917/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про прийнятття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
13 вересня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , в інтересах якої діє адвокат Плиска Юлія Сергіївна до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та ОСОБА_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , де третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тячівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що знаходиться за адресою: м. Тячів, вул. Нересенська, буд. 2, Закарпатської області про встановлення фактів проживання однією сім`єю та батьківства ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Плиска Юлія Сергіївна, звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , де третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тячівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, яким просить :
-встановити факт проживання однією сім`єю ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з жовтня 2011 року до дня загибелі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - 19 березня 2024 року;
-встановити факт батьківства ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця смт. Буштино Тячівського району Закарпатської області, українця, громадянина України, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області 06 вересня 2024 року вказану позовну заяву залишено без руху.
10 вересня 2024 року представник позивачки, адвокат Плиска Ю.С. подала до суду заяву, якою вказані в ухвалі недоліки усунула надавши докази сплатити судового зборув сумі2422, 40 грн., про що додала відповідний документ.
Подана позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України та підсудна Тячівському районному суду Закарпатської області.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачені ст. ст. 185, 186 ЦПК України, відсутні.
За таких обставин, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно п.п. 4, 5 ч.3 ст. 274 ЦПК України зазначений спір підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Разом з цим, в позовній заяві позивач заявив клопотання про допит свідків: ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .
Клопотання вмотивовані тим, що свідки можуть підтвердити факт спільного проживання, ведення спільного господарства, спільного виховання дітей у фактичних шлюбних відносинах ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з жовтня 2011 року до дня загибелі ОСОБА_4 .
В обґрунтуванняданого клопотанняпредставник позивачки посилаєтьсяна те,що вказані свідки можуть надати суду пояснення з приводу обставин, що мають значення для справи.
Статтею 91 ЦПК України передбачено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Подана представником позивачки заява про виклик свідків відповідає вимогам ст. 91 ЦПК України, а відтак, суд вважає, що з метою всебічного і об`єктивного з`ясування обставин у даній справі клопотання позивачки про виклик свідка є обґрунтованими та підлягає до задоволення.
Разом з цим, в позовній заяві позивач заявив клопотання про витребування доказів у ІНФОРМАЦІЯ_7 , а саме належним чином посвідчені копії документів, в яких покійний ОСОБА_4 (перебував у розпорядженні командира військової частини НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_8 , зазначав про його перебування у шлюбі чи фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_1 , та наявність у нього на утриманні, вихованні трьох неповнолітніх дітей.
Клопотання вмотивовані тим, що ОСОБА_4 проходив військову службу з 22 березня 2023 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому у віданні ІНФОРМАЦІЯ_9 мають бути й інші документи, які б містили відомості про дружину ОСОБА_1 та його трьох дітей, серед них, зокрема мали б бути рапорти покійного чи письмові пояснення на адресу керівництва.
Вивчивши заявлене клопотання суд вважає, що таке не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно п.7 ч.2 ст.187 ЦПК України, в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження усправі також зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
З заявленого в позовній заяві позивачем клопотання можливо встановити, що ним, вживалися заходи для отримання належним чином завірених копій документів з ІНФОРМАЦІЯ_9 . І згідно відповіді на поданий адвокатський запит №4 від 07.08.2024 року, вбачається, що у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_9 наявні два письмових носіїв інформації з вказаних у запиті питань, які стороною позивача вже отримано. Відтак враховуючи відсутність в клопотанні відомостей про наявності у ІНФОРМАЦІЯ_10 доказів, які не конкретизуються позивачем, а саме інших документів, які б містили відомості про дружину ОСОБА_1 та його трьох дітей, серед них, зокрема мали б бути рапорти покійного чи письмові пояснення на адресу керівництва, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання.
Разом з цим, в позовній заяві позивач заявив клопотання про дослідження та огляд речових доказів , а саме відеозаписи, фотознімки та переписку між покійним ОСОБА_4 та ОСОБА_1 на мобільних телефонах марки "SАMSUHG" A50, назва моделі SM A505FN/DS, серійний номер НОМЕР_2 , та Redmi 10, версія андроїд 12 SP1A.210812.016 (останній належав покійному ОСОБА_11 )
Клопотання вмотивовані тим, що на мобільному телефоні наявні спільні відео й фотографії із покійним ОСОБА_4 , та їхніми трьома доньками, що підтверджують фактичні шлюбні відносини та спільне проведення дозвілля як повноцінної сім`ї.
З огляду на неможливість на стадії вирішення питання про прийнятття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі та під час вирішення вказаного клопотання, перевірити дотримання вимог ст. 31 Конституції України щодо таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кориспонденції , суд приходить до висновку щодо доцільності вирішення наведеного клопотання за участі сторін у підготовчому судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 259-261, 274 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Плиска Юлія Сергіївна до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , де третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тячівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Тячівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення фактів проживання однією сім`єю та батьківства.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.
Підготовче судове засідання призначитина 13.30год.22.10.2024 р. у приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області за адресою: вул. Незалежності, 120, м. Тячів, Закарпатська область.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Клопотання представника позивача задовольнити, викликати для допиту в судовому засіданні, яке відбудеться у приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області, у якості свідків:
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , мешканця АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканку АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_9 , мешканку АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_10 , мешканку АДРЕСА_3 .
Свідки зобов`язані з`явитися до суду за викликом у визначений час і надати правдиві показання про відомі їм обставини, які мають значення для справи.
Попередити повнолітніх свідків про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи за відмову від давання показань на вимогу суду, згідно зі ст. ст. 384, 385 КК України.
Відповідно до положень ст. 232 ЦПК України допит неповнолітніх свідків проводити за участю представника органу опіки та піклування Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області.
У задоволенні клопотання про витребування з ІНФОРМАЦІЯ_9 доказів, відмовити.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається tс .zk.court.gov.ua.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Бряник
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121624736 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бряник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні