Ухвала
від 16.09.2024 по справі 212/912/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 212/912/24

2/212/1281/24

У Х В А Л А

16 вересня 2024 року м. Кривий Ріг

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:головуючого-судді Зіміна М.В., секретаря судового засідання Пелешенко К.В.,в порядку ст. 247 ЦПК України за відсутності учасників справи та без фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в порядку загального позовного провадження клопотання експерта щодо уточнення питань у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, третя особа яка не заявляє самостійних вимог Орган опіки та піклування Покровської районної у м. Кривому Розі ради, -

встановив:

В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, третя особа яка не заявляє самостійних вимог Орган опіки та піклування Покровської районної у м. Кривому Розі ради.

Ухвалою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 08 березня 2024 року по справі відкрито провадження за правилами загального провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою суду 12 червня 2024 року у справі призначено судову психологічну експертизу, проведення якої доручено експертам установи «Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України» (03057, м. Київ, вул. Бродських Сім`ї, буд.6).

На вирішення експертів поставлено наступні питання:

1.Чи спроможний малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням його вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних властивостей, рівня розумового розвитку та умов мікросоціального середовища надавати оцінку відношенню кожного з батьків до нього, виявляти прихильність до когось з батьків?

2.Чи є доцільним в інтересах малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зменшення контактів з батьком (або зміна місця проживання дитини), з урахуванням його вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних властивостей, рівня розумового розвитку?

3.Який вплив на психологічний стан малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , може оказувати його батько/матір?

4.З ким (з батьком чи з матір`ю) малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , бажає проживати?

5.Якими індивідуально-психологічними властивостями характеризується особистість батька/матері ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

6.Який психологічний вплив виявляє (може виявити) поведінка батька/матері на психічний стан і розвиток малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

7.Чи має батько/матір малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням його індивідуально-психологічних властивостей, інтелекту, властивостей емоційно-вольової сфери, спрямованості особистості необхідні для виховання дитини психолого-педагогічні якості?

8.Чи вплине, а якщо «так», то яким чином, зміна умов проживання, виховання та оточення малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на його психологічний стан у випадку передачі дитини від матері до батька?

09 вересня 2024 року на адресу суду надійшло клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Анни Боженко щодо уточнення питань визначених ухвалою суду від 12 червня 2024 року.

Клопотання експерта обґрунтоване тим, що редакція винесених на вирішення експертизи питань не є коректною та вимагає перегляду, відповідно до орієнтовного переліку питань рекомендованих для вирішення у справах щодо виховання та визначення місця проживання дитини, наведених у Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки і призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, а також, методики експертного дослідження особливостей сприйняття дитиною сімейної ситуації, зареєстрованої за №14.1.73. Враховуючи означене, експерт просить переглянути редакцію питань поставлених на вирішення експертизи та сформулювати їх наступним чином, відповідно рекомендованому орієнтовному переліку: «1.Яким чином сімейна ситуація, індивідуально-психологічні особливості батьків (зазначити, якщо треба, одного чи обох із них), особливості їх виховної поведінки впливають на емоційний стан, психічний розвиток та відчуття благополуччя дитини? 2.Яким чином можуть вплинути умови виховання кожного із батьків на психологічний стан та розвиток дитини? 3.Чи має залежність оцінка сімейної ситуації дитиною від впливу з боку батьків та інших дорослих? Також зазначає, що коректними будуть питання сформульовані наступним чином: 1. Чи має місце негативний психологічний вплив на дитину (ПІБ), (дата народження), та її виховання з боку матері або батька? 2. Чи виявляє малолітня дитина (ПІБ), (дата народження), прихильність до кожного із батьків, до кого із них більшу прихильність?»

Ухвалою суду у справі поновлено провадження та призначено підготовче судове засідання на 10:45 год. 16.09.2024 року.

12 вересня 2024 року від позивача ОСОБА_1 надійшло до суду клопотання про розгляд клопотання експерта за його відсутності, проти задоволення клопотання не заперечував.

16 вересня 2024 року від представника відповідача адвоката Кіщак А.А. надійшла заява про проведення судового засідання буз участі представника відповідача.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог Орган опіки та піклування Покровської районної у м. Кривому Розі ради до судового засідання не з`явився, заяв та клопотань до суду не подавав.

Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши клопотання експерта, встановив наступне.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.

Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про судову експертизу», незалежно від виду судочинства та підстави проведення експертизи судовий експерт зобов`язаний: 1) провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок; 2) на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз`яснення щодо даного ним висновку; 3) заявляти самовідвід за наявності передбачених законодавством підстав, які виключають його участь у справі. Інші обов`язки судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.

Разом з цим, зі змісту ст. 13 Закону України «Про судову експертизу», вбачається, що незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: 1) подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи; 2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; 4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; 5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; 6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом. Інші права судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.

Згідно з п.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (редакція наказу Міністерства юстиції України від 20.01.2021 №243/5, далі - Інструкція) експерт має право, серед іншого,у разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення невідкладно заявляти клопотання органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), щодо уточнення поставлених експертові питань.

Дослідивши клопотання експерта щодо уточнення питань, суд приходить до переконання про необхідність його задоволення та виносить на вирішення експертизи наступні питання в редакції, запропонованій експертом, а саме:

1.Якимчином сімейнаситуація,індивідуально-психологічніособливості батьків( ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ),особливості їхвиховної поведінкивпливають наемоційний стан,психічний розвитокта відчуттяблагополуччя дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

2.Яким чином можуть вплинути умови виховання кожного із батьків на психологічний стан та розвиток дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

3.Чи має залежність оцінка сімейної ситуації дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від впливу з боку батьків та інших дорослих?

Окрім того, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання експерта погодивши строк проведення експертизи подан 90 календарних днів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

На підставі п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Керуючись ст. 213, 258-261, 353-354 ЦПК України,

постановив:

Клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Анни Боженко щодо уточнення питань визначених ухвалою суду від 12 червня 2024 року у цивільній справі №212/912/24; № 2/212/1281/24 - задовольнити.

Для проведення судової психологічної експертизи, призначеної ухвалою Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 12 червня 2024 року, на розгляд експертів поставити питання в наступній редакції:

1.Якимчином сімейнаситуація,індивідуально-психологічніособливості батьків( ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ),особливості їхвиховної поведінкивпливають наемоційний стан,психічний розвитокта відчуттяблагополуччя дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

2.Яким чином можуть вплинути умови виховання кожного із батьків на психологічний стан та розвиток дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

3.Чи має залежність оцінка сімейної ситуації дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від впливу з боку батьків та інших дорослих?

Погодити проведення судової психологічної експертизи у цивільній справі №212/912/24; № 2/212/1281/24 у строк понад 90 календарних днів.

На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М. В. Зімін

СудЖовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121647535
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —212/912/24

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 08.03.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні