Ухвала
від 17.09.2024 по справі 953/8405/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/8405/24

н/п 2/953/3586/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"17" вересня 2024 р. м. Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Власова Ю.Ю., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської державної академії дизайну і мистецтв про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Київського районного суду з позовом в якому просить, окрім іншого, визнати незаконним та скасувати наказ Харківської державної академії дизайну та мистецтв про звільнення ОСОБА_1 з посади декана факультету аудіовізуальне мистецтво та заочне навчання; поновити ОСОБА_1 на посаді декана факультету аудіовізуальне мистецтво та заочне навчання у Харківській державній академії дизайну і мистецтв з дати видання наказу про звільнення; стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з дати видання Харківською державною академією дизайну та мистецтв наказу про звільнення до дня винесення рішення про поновлення на роботі.

При дослідженні позовної заяви судом встановлено, що вона містить в собі три вимоги:

перша вимога не майнового характеру (визнання незаконним та скасування наказу Харківської державної академії дизайну та мистецтв про звільнення ОСОБА_1 з посади декана факультету аудіовізуальне мистецтво та заочне навчання), за яку позивачем при зверненні до суду необхідно сплатити судовий збір за ставками, визначеними Законом України «Про судовий збір»,

друга вимога (поновлення ОСОБА_1 на посаді декана факультету аудіовізуальне мистецтво та заочне навчання у Харківській державній академії дизайну і мистецтв з дати видання наказу про звільнення), за яку позивач згідно пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях;

третя вимога майнового характеру (стягнення з відповідача на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з дати видання Харківською державною академією дизайну та мистецтв наказу про звільнення до дня винесення рішення про поновлення на роботі), сума якої позивачем не зазначена.

Правилами п. 3 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипередбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Частиною 4 статті 134 ЦПК України передбачено, що суд може попередньо визначити суму судових витрат (крім витрат на професійну правничу допомогу), пов`язаних з розглядом справи або певною процесуальною дією. Така попередньо визначена судом сума не обмежує суд при остаточному визначенні суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Частиною 4 статті 177ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернету режимі реального часу. За подання до суду процесуальних документів в електронній формі судовий збір може бути сплачено за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст.4Закону України"Про судовий збір"за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Пунктом 2 частини 1 статті 4Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою визначено ставку, у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, за подання даної позовної заяви, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу не майнового характеру у розмірі 1211,20 грн. та майнового характеру в розмірі 3028,00 грн., яку суд попередньо визначає, з урахуванням положень ч. 4 ст. 134 ЦПК України.

Разом із цим, при поданнідо судупроцесуальних документів,передбачених частиноюдругою цієїстатті,в електроннійформі -застосовується коефіцієнт0,8для пониженнявідповідного розміруставки судовогозбору,таким чиномсума судовогозбору за вимогу не майнового характеру маєбути - 968,96 грн., майнового характеру - 2422,40 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу, про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленого законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Пунктом 2 частини 6 статті 272 ЦПК України визначено, що днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Керуючись ст.ст. 185, 187 ЦПК України, суддя -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської державної академії дизайну і мистецтв про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до Київського районного суду м. Харкова документів, що підтверджує сплату судового збору за вимогу не майнового характеру у розмірі 968,96 грн. та майнового характеру в розмірі 2422,40 грн, або надати докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя Ю.Ю. Власова

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121651498
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —953/8405/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні