ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17.09.2024м. ДніпроСправа № 904/3986/24
Суддя Скриннікова Н.С., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ІМІДЖ ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 38323522) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лабораторія Банкрутства» (код ЄДРПОУ 40107663) про визнання недійсним договору
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ІМІДЖ ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 38323522) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему (підсистема Електронний суд) з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лабораторія Банкрутства» (код ЄДРПОУ 40107663) про визнання недійсним договору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 ГПК України, оскільки позовна заява містить такі недоліки.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Проте за даними резолютивної частини позовної заяви позивач, звертаючись до суду просить «визнання недійсним з моменту укладення договору про надання юридичних послуг від 01.07.2021 № 01/07-02-21, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Лабораторія Банкрутства» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Імідж Фінанс».
Суд звертає увагу, що звернення до суду з позовною вимогою у якій мітиться прохання про визнання самим судом недійсним договору, тобто за семантичною (змістовною) побудовою позовної вимоги вбачається, що позивач безпосередньо вимагає суд, як сторону цього договору визнати його недійсним, є помилкою, яка може бути виправлена позивачем, шляхом конкретизації самої позовної вимоги. Відтак позивачу потрібно конкретизувати позовну вимогу з якою він звертається до суду.
Крім того, суд встановив, що договір який позивач просить визнати недійсним до позовної заяви не доданий. Так, за даними першого аркуша простої копії договору про надання юридичних послуг від 01.07.2021 № 01/07-02-21, вбачається, що він укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Лабораторія Банкрутства» та ТОВ «Імідж Фінанс».
Суд, не вдаючись до оцінки поданого позивачем доказу на стадії вирішення питання про відкриття провадження, звертає увагу позивача на те, що для встановлення належності позивача, який дійсно має право звернутися до суду із вказаною вище позовною вимогою, тобто для встановлення того, що саме позивач є стороною договору, такий договір, як доказ, має бути наданий суду.
Так, відповідно до частини 4 статті 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
За таких обставин, суд зазначає, що позивач має виконати вимоги ч.4 ст. 164 ГПК України та надати копію договору, який є предметом позову.
Також, відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
За даними позовної заяви позивачем вказано «Оригінал договору наявний у Позивача», заразом про який саме договір йдеться встановити неможливо.
Відтак, в порушення вказаної норми, позивачем не зазначено у позовній заяві докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено чи наявні у позивача або іншої особи оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
З огляду на це позивачу потрібно вказати, із зазначенням ідентифікуючих ознак цих доказів, які саме докази, долучені до цієї позовної заяви, наявні в оригіналі у позивача, а також вказати про докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою.
Згідно з частиною 1 та 2 статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 91 ГПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Судом встановлено, що всі додані до позовної заяви копії доказів належним чином не засвідчено, що є порушенням вимог частин 1 та 2 статті 91 ГПК України. Відтак позивачу потрібно подати до суду докази в належним чином засвідчених копіях, а саме на кожному аркуші доказів вчинити напис, яким підтвердити відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення, як це встановлено абз 2 ч.5 ст. 91 ГПК України.
У відповідності до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України позивач має додати документи, які підтверджують направлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Отже в разі подання до суду доказів, оформлених відповідно до вимог статті 91 ГПК України, позивачу необхідно направити такі докази відповідачу та подати до суду документи, які це підтверджують.
З урахуванням того, що позовна заява подана в електронній формі, то відповідно до частини 9 статті 42 ГПК України, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Відтак суд вказує, що позивач має усунути недоліки шляхом надсилання документів та доказів в електронній формі у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд звертає увагу представника позивача, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 ГПК України, а якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ІМІДЖ ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 38323522) залишити без руху.
2.Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
- конкретизувати позовну вимогу з якою він звертається до суду.
- подати до суду оригінал або належним чином завірену копію договору про надання юридичних послуг від 01.07.2021 № 01/07-02-21, який позивач просить визнати недійсним та надати підтвердження того, що саме позивач є стороною цього договору.
- вказати, із зазначенням ідентифікуючих ознак цих доказів, які саме докази, долучені до цієї позовної заяви, наявні в оригіналі у позивача, а також вказати про докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою.
- подати до суду докази в належним чином засвідчених копіях, тобто на кожному аркуші доказів вчинити напис, яким підтвердити відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення, як це встановлено абзацем 2 частиною 5 статті 91 ГПК України.
- направити відповідачу копію заяви про усунення недоліків і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України;
- надати суду документи, що підтверджують направлення відповідачу копії заяви про усунення недоліків і доданих до неї документів.
3. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н.С. Скриннікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121657279 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні